Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este folositor, nu neg. L-am avut o data reparat de un fost coleg de forum care se ocupa cu asa ceva, insa a tinut cam 1 an. Dupa care, m-am obisnuit asa.
    Nici nu stiu daca se mai gaseste kitul OEM ptr. log1 ph1 de cumparat.

    Comment


    • Eu l-am luat anul trecut tot de la Dacoserv, dar nu îmi mai aduc aminte cat a costat, adus pe comandă.

      Comment


      • Originally posted by dl_dr25 View Post
        Azi am cumpărat cotiera, preț 413lei Dacoserv Militari produs pe stoc.
        Se poate monta pe orice logan 2 sau trebuie sudat cadrul de la scaun.mersi

        Comment


        • Nu știu să îți răspund, dar din prima poză atașată deduc că este pt modelele după 03.01.17 ( sau atunci a fost redactate instrucțiunile de montaj ), te uiți în josul paginii pe mijloc.
          Attached Files

          Comment


          • Pentru mașina mea din 2014 au zis cei de la Deva de la reprezentanta că noua cotiera merge doar la noul model de scaun. Cică dacă vreau noul model de cotiera mi-ar trebui și scaunul de pe facelift
            Prowd of my new wheels!

            Comment


            • Eu cred că merge și pe modele mai vechi, cu ceva măsurători și două găuri o rezolvați.

              Comment


              • Si cu sudura unei intarituri adecvate pe scheletul spatarului!
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • Au unii niște idei...
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • ... si tu le-ai taiat brusc.
                    Chiar eram curios ce si cum se sudeaza pe acolo.

                    Oricum cotierea este compatibila logan 2 nu doar logan 2 PH2. Parca asa si scrie pe document. Nu?

                    Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Ha ha ha
                      Sâmbătă sau duminică o să încerc să montez cotiera și încălzirea în scaune ( dacă am timp), o să fac poze și ceva măsurători pe care o să le urc aici.

                      Comment


                      • Cu detalii și răspunsuri ( dacă aveți întrebări) revin mai târziu, mai am de pus încălzirea și la scaunul din dreapta.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Armătura pt cotieră
                          Attached Files

                          Comment


                          • Nu pot sa spun cât durează montarea cotierei fiindcă eu am montat și încălzirea în scaune cu aceasta ocazie, bătăi de cap sunt la demontarea tapiseriei daca nu aveți sculele necesare. La prinderea tapiseriei am folosit " soricei" fiindcă inelele de metal sunt foarte greu de prins, am folosit undeva la 24-25 de soricei pt TOT SCAUNUL ( includ și șezutul). După decupajul tapiseriei pt cotieră , am folosit o țigară să ard de jur împrejur pt a evita destrămarea acesteia.
                            Ce am observat la scheletul metalic și cred că merge pus este reglaj lombar.
                            Șuruburile care fixează armatura de scheletul scaunului necesita un imbus pe care nu l-am avut și am folosit o ureche de la cheia de 22.

                            Comment


                            • Distanta pana la schimbator cum este?
                              Poti schimba vitezele, stand cu cotul pe cotiera?
                              Partea de sus nu se culiseaza inainte, nu?
                              Pune, te rog o poza cu cotiera si cu cutia de viteza. De fapt, fa o poza de ansamblu ca si cand te-ai urca in masina ca sa ne dam seama de pozitionarea cotierei.

                              Mersi fain!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google