Traficul Din Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Este semafor separat la Romana, pentru stanga spre Dacia, circuland pe Balcescu dinspre Universitate, sau e concomitent pentru inainte si la stanga?
    Multumesc.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      Din cate stiu eu, ca sa faci stanga trebuie sa faci giratoriul, pe "Balcescu" e obligatoriu inainte adica spre piata Victoriei.

      Comment


      • #18
        Nenea Iancule, o poza cat o mie de cuvinte. Just follow the red line, cum ar spune francezul. Bine, nu chiar asa serpuit cum am desenat eu, dar te-ai prins de idee.

        L.E. Si inca o poza din alt unghi.
        Attached Files
        Last edited by vitriol; 30 August 2016, 14:57.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #19
          Multumesc; m-am lamurit.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #20
            Merge si cu frana de mana in curba!

            Comment


            • #21
              Intersectia aia sigur n-a fost proiectata de vreun neamt.

              Comment


              • #22
                De ce, e foarte bun principiul pentru fluidizare. Ala e un model de "asa da", din pacate Bucurestiul e plin si de "asa nu" referitor la reglementarea intersectiilor.

                Comment


                • #23
                  Deci ca sa fac stanga, ma duc prin dreapta.

                  In afara asta se rezolva cu o trecere suspendata.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by mr.K View Post
                    Deci ca sa fac stanga, ma duc prin dreapta.

                    In afara asta se rezolva cu o trecere suspendata.
                    Trecerea aia suspendata costa bani si nu se poate face oriunde, zona nu e adecvata unei treceri supraterane, subteran e mai complicat ptr ca ai tunele de metrou. Era odata in proiect dar nu s-a mai concretizat.
                    Ca idee e buna solutia ptr virajul la stanga, o iei in dreapta si apoi vei trece odata cu ceilalti care veneau din dreapta (dinspre Sheraton).
                    Altfel, trebuia semafor separat ptr stanga(care lungea timpul de traversare ptr toate directiile, restrangea nr de benzi ptr inainte) ,sau sa stai in mijloc sa dai prioritate celor care vin din sens opus, cea mai rudimentara si incomoda varianta.

                    Nu sunt nici in "afara" atatea treceri suspendate in zonele vechi ale oraselor.
                    Last edited by anto84; 21 September 2016, 10:22.

                    Comment


                    • #25
                      Blocaj Piata Unirii, intr-o dimineata cu ploaie.

                      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                      Last edited by aris86; 15 October 2016, 21:24. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        Pasaj Piata Sudului

                        Comment


                        • #27
                          Tot se formează cozi pe Văcărești, însă nu se mai stă la fel de mult ca înainte de a da drumul la o bandă pe sens.

                          Aglomerația se menține si e jale pe Sos. Oltenitei, respectiv Sos Berceni, sensul spre Piața Sudului. Acolo așteptăm să vedem decongestionarea traficului. Dar mai avem mult de așteptat...

                          "în 6 luni, traficul va fi mai lejer" - citat Firea...pe naiba va fi. S-au înmulțit numărul mașinilor odată cu anularea taxei auto.

                          Comment


                          • #28
                            eu as zice ca a crescut numarul bucurestenilor ca de... fiecare poate sa mearga tot cu o singura masina....

                            Comment


                            • #29
                              De prin 2009 de cand "bat" mai des Bucurestiul, traficul parca e din ce in ce mai dificil.
                              Imi aduc aminte ca am facut odata, de la Paleologu la Inter, pana sa se construiasca pasajul Basarab, mai bine de juma' de ora, mers din aproape in aproape cate un metru doi. La fel pe Maniu spre Cora dinspre A1.
                              E clar ca numarul masinilor a crescut, extraordinar de mult, in ultimii ani si nu vad cum o institutie ar putea face minuni sa impace si capra si varza aka posesorii de masini si populatia care utilizeaza transportul in comun. de suprafata.
                              Imi amintesc, faptul ca odata am vrut sa privesc orasul de la geamul unui autobuz; 336. Mare greseala; pana la Eroilor mi-a crescut barba
                              Cunosc pe cineva care lucreaza undeva pe la Romana; ca sa prinda un loc unde sa-si lase masina, vine cu mai bine de o oara inainte de inceperea programului.
                              Asta e Bucurestiul si traficul sau. Solutii?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #30
                                Solutii?
                                Demiterea lui Firea. Sa vezi atunci trafic lejer. Faci 2 minute dintr-un capat al orasului la celalalt dus-intors.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google