Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu prea are logica...lantul de la pompa este ok...lantul de la distributie nu. Chiar daca cel de la distributie este mai lung...si cel de la pompa trebuia sa aibe un joc ceva...mai ales la km astia.

    Pot sa fie sau bolturile sau gaurile prin care trec bolturile (sa se uzeze marginile...)

    P.S. Are cineva informatii din service-uri...care a fost incidenta?
    P.S.S Este acelasi lant si pe E5 si pe E6?

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Data trecuta parca era patina de vina.


      Patinele incep sa aiba uzura dupa ce lantul se slabeste
      Si data trecuta tot lantul a fost vinovat

      Aceste sunt patinele de la ambele schimburi

      Si astea sunt perechea lor care dupa mine abia sunt atinse

      Si asta e patina de la pompa de ulei de la primul schimb
      Cum am spus acum au zis ca nu e cazul sa schimbe si la pompa de ulei
      Dupa mine nu cred ca era cazul nici prima oara

      @bolovan
      Astea sunt singurele poze pe care le am de la ei
      Si am bricolat putin si am scos o za la lant
      Last edited by stoicanu; 25 May 2017, 16:58. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • Intrebare

        Are cineva idee ce piesa e in imagine?
        De vreo luna am observat ca pierde ulei in jurul piesei. Motor 0.9 tce
        Attached Files

        Comment


        • Recirculare vapori de ulei și nu curge, ai praf pe motor de aia pare o pată întinsă
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • pufaie si "tehnogia de F1 ulei in vaporii de ulei " ??? aoleu, ne/am intors la D4F ?
            bine ca macar nu tremura ( vibreaza )

            Comment


            • anton.dan asta-i tot ce poti inteligent?
              @calinx nu pare...cel putin la prima vedere...pare mai degraba ca a fost la un moment dat ceva ulei acolo si s-a depus praf la greu. Se extinde?

              Comment


              • Confirm piesa umeda de ulei si la mine, dar nu se poate spune ca pierde ulei. E din seria "asa face toate", deci dotare inclusa im pret

                Comment


                • Originally posted by bolovan View Post
                  anton.dan asta-i tot ce poti inteligent?
                  @calinx nu pare...cel putin la prima vedere...pare mai degraba ca a fost la un moment dat ceva ulei acolo si s-a depus praf la greu. Se extinde?
                  Nu am observat pata pana acum. Poate in sezonul rece era mai mult condens si nu se observa. Tocmai am trecut de 20.000 km. Voi vedea

                  Trimis de pe al meu F5321 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • pesele alea galbene din poza sint la fell la toate renourile ? asa apare

                    probabil preluate de la formula 1 asa se laudau ...

                    Comment


                    • Originally posted by bolovan View Post
                      anton.dan asta-i tot ce poti inteligent?
                      @calinx nu pare...cel putin la prima vedere...pare mai degraba ca a fost la un moment dat ceva ulei acolo si s-a depus praf la greu. Se extinde?
                      Cum adica a fost odata, a aparut din senin, asa ca-n povesti?
                      Uleiul asta creste pe motoarele Renault?
                      Razi degeaba de anton,dan, cam pune punctul pe i in postarile lui, chiar daca stilul e putin mai neobisnuit.

                      Toate motoarele noi, 1.5, 0.9 si 1.2 vad ca au obiceiul sa le curga nasul.

                      Comment


                      • Incepe sa-mi para rau ca am pus intrebarea.
                        O gramada de discutii off topic si ironii care nu isi au locul.
                        Daca cineva crede ca exista masini fara probleme inseamna ca ori si-a luat carnetul de curand ori conduce doar in weekend.
                        Pentru mine este prima Dacie dupa alte 6 masini (Daewoox2, Chevrolet, Peugeot, Kia, Volvo) pe care le-am detinut. Absolut niciuna nu a fost fara probleme.
                        Si apropo de off-topic la Kia mi s-a decalat distributia pe lant la 58.000 km

                        Comment


                        • Pai singura pe care chiar o poti numii masina din cele pe care le ai avut, este volvo. Fara nicio ironie.

                          Comment


                          • După 3 ani jumătate, s-a rupt chederul copertina, deasupra ușii de pe partea șoferului, în plus scartaie rău la ambele uși pe fata când le închid, posibil și de aici zgomot de scârțâit în mers.

                            Comment


                            • Originally posted by anton.dan View Post
                              pufaie si "tehnogia de F1 ulei in vaporii de ulei " ??? aoleu, ne/am intors la D4F ?
                              bine ca macar nu tremura ( vibreaza )
                              D.ta te-ai facut remarcat, tocmai datorita posturilor astea din recuzita unui troll veritabil.
                              Rugamintea mea; incerca sa te faci util forumului, atunci cand postezi; daca nu ai nimic de spus, incearca sa urmaresti doar discutiile. In alte conditii ma vad nevoit sa aplic Regulamentul.
                              Semeni foarte mult cu bogdan din... Focsani. Sunteti..."frati"?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Un Logan TCe taxi cu 450.000 km...cititi comentariile.

                                videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google