Problema Motor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Curata si rampa de injectoare, pe banc in reprezentanta, nu costa mult (parca 60 lei daca imi aduc bine aminte)

    Poate n-am citit atent, la bujii te-ai uitat ? Daca nu stii cand au fost schimbate, e bine un set nou.

    Sunt lucruri care chiar daca nu elimini cauza, faci bine la motor, barem mai elimini din cauzele posibile.

    Comment


    • #32
      Da....este o supernova.
      Bujiile le am pus pe cele de pe motorul meu niste ngk bkr6ez care nu au nici 10 mii km si arata bine...stiu sigur ca sunt bune.
      Nu prea as vrea sa ma bag la costuri in plus...din injectoare sigur nu e pentru ca si cu injectoarele mele tot asa face...
      Inca nu am pus diagnoza pe ea...dar zic ca asta urmeaza cand ajung acasa.

      Comment


      • #33
        Când ai cumpărat motorul, ți-a spus și ce rulaj are ? (km)
        sigpic

        Comment


        • #34
          Da...are 105 mii km.

          Comment


          • #35
            Așadar, trebuie reglați culbutorii. Fă asta înainte de toate.
            sigpic

            Comment


            • #36
              Mi am luat o jucarie din aia prin bluetooth si mi a dat:
              O2 senzor heater circuit(bank 1 senzor 2) care cred ca e faptul ca nu am sonda 2 si
              Cylinder 3 Missfire Detected
              Le am sters,...tot asa face masina dar erorile nu mai apar/inca nu au aparut.
              Mai cercetam.

              Comment


              • #37
                Pai la lambda nu merge pe "crezut"

                Daca ai zis ca ai UCE de Logan, atunci iti arata clar care sonda Lambda este - 1 sau 2

                Deocamdata eroarea aia zice ca circuitul de incalzire e bulit - posibil sa ai sonda bulita

                Daca poti, posteaza aici capturi cu parametrii din DDT

                Daca iti face la fel, e doar o chestiune de timp pana iti va da eroare

                Ce inteleg sigur din videoclipul tau este ca merge ne-regulat in 3 cilindri.....restul nu prea ne-ai zis daca ai incercat sau ce ai facut

                Vezi ca la fel poate face daca culbutorii sunt prea stransi....se poate inclusiv opri brusc si roaga-te sa nu fii in curba daca se intampla

                Comment


                • #38
                  Nu am mai incercat altceva pentru ca sunt cu facultatea si nu imi permite timpul.
                  Am sa incerc si un reglaj culbutori...

                  Comment


                  • #39
                    Asta e foarte bine, tine-te de invatat ca sunt destui prosti in tara asta

                    Ii dai tu de cap masinutei, daca ai chef in timpul liber

                    Sa ne tii la curent

                    Comment


                    • #40
                      Scuze de off topic.@hirayama,problema nu este ca sunt multi prosti,belaua este ca mai si conduc,guverne,ministere,institutii,scoli,spitale, birouri etc.Prostia si incompetenta in Ro,sunt o virtute.
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • #41
                        Pai prostii de la conducere sunt pusi de prostii din popor...

                        Niciodata nu vor vota ceva diferit de ei

                        Masa dicteaza.....un popor de imbecili ( rare exceptii) nu poate sa aiba decat conducatori imbecili, avocati medici, primari imbecili.....imbecilitatea se reflecta la toate nivelurile

                        Schimbarea incepe de la omul simplu in sus.....degeaba aratam rahatul altuia cu degetul daca nu-l curatam pe al nostru

                        Comment


                        • #42
                          Multumim pt caracterizarea facuta un popor de imbecili ( rare exceptii). Problema este ca nu avem pe cine vota. Arata-mi tu pe cineva care promite ca nu va da niciun ajutor social, si ca statul nu va interveni in niciun fel in economie si eu il votez.

                          Comment


                          • #43
                            Stiu ce spuneti....din pacate...observ ca din generatia mea încoace apar tot mai multi...si din cauza lor ma gandesc sa parasesc tara...

                            On toppic: A reaparut eroarea cu sonda lambda...
                            Saptamana care vine sper ca imi ajung niste fise magnecor...
                            Cumva trebuie sa ii dau de cap...imi place ce fac si decat sa merg prin cluburi(tigari,bautura) mai bine mai fac ceva pe la masina.
                            Last edited by CatalinRobert; 28 May 2017, 16:28.

                            Comment


                            • #44
                              Decat sa dai banutii pe fise Magnecor, mai bine luai o lambda noua...si mai aveai si bani pt un set de fise noi

                              Comment


                              • #45
                                Le iau de la un baiat de pe aici...la pret de beru noi(100)...nu aveam de unde atatia pentru ele de noi
                                Last edited by CatalinRobert; 28 May 2017, 21:33.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google