Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu alte cuvinte harta care apare in 2017 are modificarile de la jumatatea lui 2016? Si ei vor ca noi sa si cumparam chestia asta? Adica sa dai 100 euro sau mai stiu eu cat pentru a avea o harta care cand iti spune sa virezi la stanga te "loveste" de separatoarele de beton? Buna afacere, n-am ce zice!
    Last edited by gabrieln1960; 28 July 2017, 21:30.

    Comment


    • Ti-am spus, nu are legatura cu medianav sau dacia. E ca si cum ai plange la emag ca windowsul de pe laptopul cumparat de la ei are buguri sau nu ofera update-uri mai dese si mai bune. Producatorii hartilor sunt altii. Si sunt folosite pe mai multe softuri gps igo, mio etc.
      Si referitor la data e normal. Bine, teoretic q1 ar trebui sa fie modificarile de la finele trimestrului anterior, adica ce se studiaza pe teren, ce modificari, recenzii etc vin de la useri pana la finele lui 2016. Apoi se centralizeaza, se prelucreaza si apare ca versiune in trim urmator. Dar cu indulgenta am scris ca macar modificarile de la mijlocul lui 2016 trebuia sa le aiba si de pe la noi. Dar se pare ca raman la aceleasi metehne.
      Oricum, poate se da si Dacia in rand cu lumea si renunta la navigatie in favoarea conectarii smarphonului. Si atunci folosesti ce vrei, google drive, wazze etc.
      Last edited by dadrian42; 28 July 2017, 21:37.

      Comment


      • @dadrian42
        Poate cei de la Dacia s-au gandit la acest update gratuit tocmai pentru a avea ultimul update
        Sa nu mai stea ei sa programeze miile de nav-uri si plus masinile care petrec mai mult timp prin parcuri auto
        Este mai simplu pentru ei si tu ai ultimul update
        P.s.
        La mercedes doar un update costa peste 1000 RON si sunt aceleasi lipsuri de pe harta in romania


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Ok, dar asa sa spuna: "stiti, aveti pe medianav harti din 2014, updatati-le dvs, nu va costa nimic, noi n-am avut timp". Parca nu suna la fel cu "puteti face update gratuit in urmatoarele 90 de zile".
          Cat priveste lipsurile le-am explicat si eu ca nu tin de masina, aparat sau producator.
          Oricum, cred ca viitorul asta e, ori interconectivitate cu telefonul, ori aparate pe android sau alt so, in mare parte "chele" si e treaba userului ce isi instaleaza fiind direct raspunzator de licente etc.

          Comment


          • Unde scrie în manual, în plus s-a mai discutat:



            E greu să citiți?

            Am scris de n ori pe acest topic, ai One time only, Latest map guarantee (Latest release: 201x Qy) . Astea apar dacă faci amprentă și te conectezi via toolbox la naviextras.

            NU se face update automat, trebuie să dai vreo 3 clickuri și nici nu te forțează cineva să te duci cu stickul la mașină.

            De obicei se crește cu maxim 2 la versiunea anului adică:
            medianavul a venit cu 201xQy, vei actualiza la 201x+2,Qy, rare au fost cazurile cu 201x+2,Qy+1




            Hărțile 2016q4 (momentan, singurul oficial 2017Q1 e Israel ) sunt cu date din 2015, dar și asta se știe.

            PS: Dacă era Renault Medianav preturile sunt +20euro,
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Am scris de n ori pe acest topic
              Nu te mai enerva! Ori mai scrii, ori le dai link, intrebari la fel or sa tot fie.
              Ai o memorie de invidiat dar nu retii ca asa se intampla?

              Comment


              • Originally posted by dadrian42;
                Absolut toti iti spun ca ai un update gratuit pe care il poti face in 90 de zile. Nu e deloc acelasi lucru, dar deloc. Asta inseamna ca ai ultima versiune si daca in 90 de zile apare alta, ai avantajul gratuitatii.
                Ti-am zis ca stai prost cu logica, chiar foarte prost. Acelasi lucru l-am spus si eu.

                Si cum, nu te-ai uitat sa vezi oficial ce anume contine pachetul de harti pe care ti-l ofera? Wow, si mai vorbeai de altii.
                Iara nu citesti ce scriu. Am sa reclam ca ei mi-au vandut hartile pentru Europa si Macedonia lipseste. Si cu ce a mai adaugat t0rquemada reclamatia va fi si mai intemeiata.

                Nu e pusa nicio remarca referitoare la lipsa hartilor respective in nomenclatorul lor cu optiuni cand comanzi masina.

                N-o fa pe-a desteptul ca n-ai cu cine.
                M-am prins de ceva vreme.

                Data viitoare mai usor cu tonul ala pe care l-ai avut in mesajul cu piratatul, ton prin care parea cel mai corect si restul niste infractori.

                Ce ton? Esti singurul care s-a simtit ofensat desi nu era cazul.



                Sent from my iPhone using Tapatalk

                @stoicanu, ai pus punctul pe i. Mai mult ca sigur asta e rationamentul.


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Originally posted by dadrian42
                Si atunci folosesti ce vrei, google drive, wazze etc.

                Banuiesc ca 'google drive' nu e scris intentionat ci din greseala in loc de google maps ...



                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Last edited by Silviu; 29 July 2017, 19:06. Reason: Automerged Doublepost
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Dar hartile astea au treaba cu Renault? Nu inteleg de ce nu au pus un simplu android caruia sa ii poti adauga orice aplicatie si toata lumea era multumita.

                  Comment


                  • @silviu, daca acelasi lucru ai spus si tu ca ceea ce ai citat, e clar, nu iti lipseste doar logica, ai probleme grave in a scrie/interpreta/citi un text. Nu doar ca nu e acelasi lucru, e total, absolut total diferit. Evident ca era vb de maps, drive tocmai il folosisem cu 2 min inainte si imi ramasese pe creier. Nu fi convins ca am fost singurul, poate am fost singurul care a indraznit sa ti-o zica, iar atitudinea ta continua de superioritate arata clar ca esti exemplul proverbului romanesc cu ala care nu e destul pana nu e si fudul. D'aia n-ai cu cine sa o faci pe-a desteptul, nu din ironia pe care ai vrut sa o arati.
                    @alinn28, toti producatorii de automobile isi fac niste calcule cu privire la castigurile ulterioare vanzarii masinii. Consumabile, piese de schimb, servicii etc. Aici intra si vanzarea hartilor pt navigatie. Hartile nu au treaba cu Renault. Nici macar softul de navigatie in sine, e un igo. Ei doar ti le vand.
                    Last edited by dadrian42; 29 July 2017, 20:27.

                    Comment


                    • buna ziua ! pe site-uri se tot vorbeste ca se poate monta camera video spate si se deblocheaza si functia video pentru a vedea videoclipuri ! am achizitionat un duster ph2 cu medianav si doresc si eu ajutorul contra cost binenteles, pentru a face medianavul sa redea fisiere video de pe stick ! de preferat prin jud Arges :d va multumesc!

                      Comment


                      • @ t0rquemada

                        Am 2 rugaminti la tine:
                        - imi poti spune de unde as putea cumpara o camera pentru marsarrier pentru al meu MCV 2017 (evident, montare in lampa de numar...fara gauriri sau alte chestii) Eventual imi poti da part no de origine pentur tot ce imi trebuie?
                        - oare poti urca manaulul de utilizare pentru medianav? Eventual iti pot da link de digistorage daca nu vrei sa il faci public pe forum.

                        Comment


                        • Pentru manual intra aici si il gasesti si in romana.

                          Comment


                          • Mersi mult. Nu stiu de ce nu l-am gasit pe google .

                            Comment


                            • @dadrian42, ai dreptate. Let's move on.

                              "Stultus est sicut stultus facit"


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • @sebi, de pe google am ajuns pe forumduster si abia ulterior pe situl ala. Ca sfat, mai cititi si alte forumuri ca peste tot gasiti informatii diverse si importante. Sper ca nu incalc regulamentul. Pana la urma si eu postasem tutorialul ala pe alt forum si a ajuns si aici. Ne facem utili peste tot si pentru toti. Eu nici nu mai stiu de pe care forumuri primesc mesajele private ca sunt pe tapatalk si le primesc de pe toate forumurile.
                                @silviu, ai dreptate. Eu imi cer scuze daca te-am jignit in acel mesaj si/sau in cele ulterioare. Peace.
                                Last edited by dadrian42; 30 July 2017, 18:02.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google