Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare tuturor!
    Am vazut ca problema asta cu termenul de livrare este o problema generela...si eu ma gandeam ca nu mai la mn este
    Am comandat si eu noul LOGAN in data 03.05.17 avans achitat in aceiasi zi..prin programul rabla..un SL PLUS de 0.9 Tce, brun tourmaline...Aceiasi problema am avut si eu cu termenul de livrare pe care nu l-am primit nici din partea VC si nici din partea reprezentantului...singurul lucru pe care il auzeam din partea lor era "ca nu sunt motoare de 0.9 si terebuie sa asteptam"...si ca termen provizoriu imi era dat 10 septembrie motivand ca luna august sunt in concediu si mentenanta...
    Dar spre placuta mea surprindere ieri am fost sunat ca maine (adica azi) sa ma prezint pt livrarea masinii
    Acum nu stiu ce sa mai zic...probabil evita sa dea oficial un termen de livrare pentru ca nu il vor respecta.
    Multa bafta tuturor si multi Km fara incidente!!!
    http://www.loganclub.ro/forum/signat...ic11550_11.gif

    Comment


    • Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme.

      Comment


      • deci referitor la ce a zis @gabitzusan chiar au reusit sa fabrice un lot de masini, inainte de termen

        sigpic

        Comment


        • Multumesc la fel C.Mike!
          Se pare ca da...eu sper sa vina tuturor mai devreme...pentru a mai salva ceva din vacanta.
          Multa bafta!
          http://www.loganclub.ro/forum/signat...ic11550_11.gif

          Comment


          • Cum va explicati faptul ca o comanda ptr. 0.9 tce facuta in 03.05 este fabricata inaintea uneia din 11.04? Sa fiu eu al mai ghinionist? Gabitzu, sa o stapanesti sanatos.

            Comment


            • Multumesc Sfet!
              Chiar nu stiu ce sa zic ...este curios...ceva este la mijloc!
              http://www.loganclub.ro/forum/signat...ic11550_11.gif

              Comment


              • Originally posted by Sfet View Post
                Cum va explicati faptul ca o comanda ptr. 0.9 tce facuta in 03.05 este fabricata inaintea uneia din 11.04? Sa fiu eu al mai ghinionist? Gabitzu, sa o stapanesti sanatos.
                Poate sa fie din cauza GPL-ului. Posibil ca cele cu GPL sa se fabrice in lot separat pentru ca sunt si diferente la motor/asamblare.

                Comment


                • Cu cat masina e mai dotata, adica laureate vs prestige sau laureate standard vs laureate cu opțiuni, cică durează mai mult

                  sigpic

                  Comment


                  • E sl plus prin rabla. Nu are prea multe...

                    Comment


                    • Si la mine e la fel, am platit avans pe 27.04 termen de livrare telefonic in septembrie, MCV dci cu easy-r prestige albastru cosmos fara rabla. De atunci n-am mai auzit nimic.
                      Pentru cei care nu au masina sau au dat-o la rabla e intr-adevar nasol.

                      Comment


                      • Avans platit in 6 iunie , Logan Prestige 0.9 Tce , brun vision cu toate acareturile va fi livrat maine .Eu cred ca reprezentantul de vanzari e responsabil 75% de termenul livrarii.

                        Comment


                        • Ovidiu, te felicit sincer. Raman la concluzia ca sunt niste jeguri umane. Probabil fabrica initial ce este mai scump, implicit venituri mai mari. Imi pare sincer rau ca am ales Dacia. Prostia se plateste. Sa te bucuri de masina. Eu nici dupa cinci luni nu ma pot bucura de ea.

                          Comment


                          • geezus!
                            Sfet, sper sa fie mai mult in gluma decit in serios... da' daca mai ai un pic de rabdare ai putea sa prinzi urmatorul facelift

                            Comment


                            • @sfet:
                              cred ca dealerul tau e un dobitoc....cu acte!

                              Comment


                              • @sfet, la ce concesionar ai dat comanda? Următoarea mașina, nu va mai fi dacie, nu pentru servicii vânzare, ci pentru servicii post vanzare. Întotdeauna, suspiciunea clientului la orice defect. Pana una alta, am depus o sesizare la VC, referitoare la condițiile dacia extenso, deoarece mi-au impus sa plătesc 30% din cv volanului. Aveți grija cei care alegeți garanție de 5 ani, sa nu aveți surprize după 3 ani.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google