Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aris, Meridian Sud. Se pare ca totusi vor plati pentru intarziere. ANPC -ul isi face treaba, asa cum am mai spusVa voi comunica rezultatul final. Eu sunt de parere ca nimeni nu ma f..te pe banii mei si probabil ca nu o va face fara sa plateasca. Daca m au tratat ca pe o curva, macar trebuie sa plateasca.
    Last edited by Sfet; 2 August 2017, 09:19.

    Comment


    • Confirm prezenta retardului mintal la angajatii Meridian Sud. Nu la toti, dar majoritatea este afectata.

      Comment


      • Originally posted by ovidiuionut View Post
        Avans platit in 6 iunie , Logan Prestige 0.9 Tce , brun vision cu toate acareturile va fi livrat maine .Eu cred ca reprezentantul de vanzari e responsabil 75% de termenul livrarii.
        Eu cred ca scurtarea termenului de livrare se datoreaza si terminarii programului rabla sau poate cineva a renuntat la comanda.
        Last edited by cyrusmddd; 2 August 2017, 09:34.

        Comment


        • Aris, cu wc nu vei rezolva nimic. Eu am sunat si am facut cateva sesizari...degeaba. Ei sunt acolo doăr pentru a te amagi, pentru zaharelul tipic romanesc. Exista ANPC. Acolo garantez ca vei rezolva tot, atata timp cat ai documente. Dureaza 10 min cu scanare de documente cu tot. De ce sa te milogesti pentru dreptul tau? Sunt incompetenti- sa plateasca. Sunt mincinosi- sa plateasca.

          Comment


          • Originally posted by Sfet View Post
            Ovidiu, te felicit sincer. Raman la concluzia ca sunt niste jeguri umane. Probabil fabrica initial ce este mai scump, implicit venituri mai mari. Imi pare sincer rau ca am ales Dacia. Prostia se plateste. Sa te bucuri de masina. Eu nici dupa cinci luni nu ma pot bucura de ea.
            5 luni pt o Dacie este exagerat.
            Intre 1 si max 3 luni mi se pare un termen decent pt masini care nu sunt pe stoc.
            Initial am avut termen livrare septembrie (comanda in aprilie). Nu am acceptat si am zis clar ca renunt si imi iau Skoda, dar m am razgandit dupa ce au actualizat termenul in iulie.

            Comment


            • @sfet , masina e luata prin programul rabla si din prima zi mi-au spus ca va fi livrata undeva intre mijlocul lui Iulie - inceputul lui August , si nu cred ca a fost fabricata cu prioritate pt ca e Prestige , pe langa masina mea au venit ieri inca "x" masini la dealer de la acces la prestige.

              Comment


              • Cyrus mie mi se par ok si 5 luni daca mi se comunica acest lucru. Accepti bine, nu accepti...te reorientezi. Eu am fost mintit efectiv pentru a fi agatat cu termenul de 11 iunie. Dupa plata avansului s-a plimbat intre septembrie si august. August, luna in care nu iese nimic pe banda si cu toate astea ei MINT cu nerusinare ca scot masini: a se vedea si cazul lui sonykel. Nu este asta tupeu de borfas? Borfas oficial, pentru ca termenul asta este comunicat de Vocea Clientului, nu de catre dealer. De Meridian Sud ce sa zic...despre morti doar de bine.

                Ovidiu, atunci nu pot intelege decat ca depinde de dealer. Cu cat e mai capabil cu atat e livrarea mai rapida. Alta explicatie eu nu am.
                Last edited by Sfet; 2 August 2017, 10:12.

                Comment


                • ÃŽn 2013, Meridian sud mi-a dat termen 60 de zile și mașina a venit în 45. Cred ca depinde de dealer sau de numărul de mașini vandute/reclamații la Dacia. O colega a comandat în iulie 2013 mașina și a venit odată cu a mea în noiembrie.
                  Sigur ca voi face și reclamație la ANPC, dacă nu se rezolva cu VC, le-am mai făcut de 2x, în anumite cazuri s-a rezolvat fără probleme.

                  Comment


                  • Inca ceva , nu se intampla doar la Dacia , al meu sef si-a comandat un Tiguan(costa cat 3 prestige-uri de la Dacia) prin Februarie cu termen maxim 20 de spatamani ceea ce insemna ca masina o sa vina pe la inceputul lunii Iulie .Cand a sunat cu 2 saptamani inaintea termenului de livrare ... surpriza , masina era programata sa vina abia in saptamana 45 )) dupa mult scandal cu dealerul i-au promis ca vine in prima saptamana din Septembrie si ca pana atunci ii dau alta masina + ceva beneficii extra .
                    Last edited by ovidiuionut; 2 August 2017, 10:55.

                    Comment


                    • Daca tot este liniste aici, imi permit eu sa o tulbur si sa intreb daca a ridicat xineva masina in august asa cum ne ducea cu zaharelul Vocea Clientului.

                      Comment


                      • Originally posted by gabitzusan View Post
                        Salutare tuturor!
                        Am vazut ca problema asta cu termenul de livrare este o problema generela...si eu ma gandeam ca nu mai la mn este
                        Am comandat si eu noul LOGAN in data 03.05.17 avans achitat in aceiasi zi..prin programul rabla..un SL PLUS de 0.9 Tce, brun tourmaline...Aceiasi problema am avut si eu cu termenul de livrare pe care nu l-am primit nici din partea VC si nici din partea reprezentantului...singurul lucru pe care il auzeam din partea lor era "ca nu sunt motoare de 0.9 si terebuie sa asteptam"...si ca termen provizoriu imi era dat 10 septembrie motivand ca luna august sunt in concediu si mentenanta...
                        Dar spre placuta mea surprindere ieri am fost sunat ca maine (adica azi) sa ma prezint pt livrarea masinii
                        Acum nu stiu ce sa mai zic...probabil evita sa dea oficial un termen de livrare pentru ca nu il vor respecta.
                        Multa bafta tuturor si multi Km fara incidente!!!
                        se pare că da

                        sigpic

                        Comment


                        • Eu cred ca ei dau termen mai mare ca sa nu dezamageasca.

                          Apropo de dezamagit, pe toti v-au sunat cei de la VC ca sa va intrebe cum a fost livrarea? Pe mine nu, si cred ca am aproape 2 luni (nici nu ami stiu cand am ridicat-o). Parca o am de-o viata.

                          Comment


                          • Pe mine m-a sunat. Insa nu sunt cei de la VC ci o firma separata care pune intrebari in numele Dacia si le transmite acestora notele acordate. Eu cerusem la acestia sa fiu contactat cu prima ocazie de cei de la VC pentru ca aveam o nelamurire si se pare ca nu a mai ajubs la ei cererea...

                            Comment


                            • Praf...pe mine nu m-a sunat nimeni.
                              Oricum, cred ca stiau mesajul si nu s-au mai obosit...

                              Comment


                              • La 4 luni de la plata avansului au sunat ca masina trebuie sa soseasca si ca trebuie cerere de tranfer la banii de avans si inca ceva hartii de facut. Partea e ca n-am timp de ei o sa mai stea cu ea vreo saptamana.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google