TIPURI DE DISCURI DE FRANA - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brembo....
    Nu asa am zis?
    De zis am zis... de scris am scris...
    Ma gandeam la Rambo.

    Comment


    • am cautat discuri (si placute) pentrru passat 2006. pe brembo is 2 feluri (calitati). Am ramas la ATE(la mijloc fata de cele 2 brembo). calitate/pret bune cred.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Off topic: vezi ca la VW ai economy parts, adica piese originale la pret accesibil. La cele aftermarket e loterie. Si ca la loterie de obicei nu castigi...

        Comment


        • da, asa are si dacia gama economy motrio, si prefer de o mie de ori ate, brembo...etc decat motrio.

          Comment


          • 8000 km. Fata+spate ATE placute si discuri. Zero scartaieli ))...ma declar multumit. Santuri nu au facut...doar niste urme de la murdaria dupa drum...praf etc. Daca spal cu jet de apa, la primele franari discul este perfect curat fara nimic pe el.

            Comment


            • Studiind putin ultimele pagini ale subiectului am vazut ca ATE ar fi o buna varianta de firma pt schimbarea discurilor/placutelor pe fata. Puteti recomanda un magazin online de incredere, sau le-ati luat de la mag fizic?
              ...La o cautare pe google nu ma duce spre ce am cerut , imi da alti producatori...

              Comment


              • autocarma....

                Comment


                • Autokarma e varza. Epiesa.ro ar fi acceptabil.

                  Comment


                  • e varza? dc ?)))

                    Comment


                    • epiesa.ro e cel mai serios si are preturile cele mai mici.

                      Originally posted by tarnaveanu View Post
                      ...La o cautare pe google nu ma duce spre ce am cerut , imi da alti producatori...
                      uite aici... sus la producator selecteaza ate

                      Oferta variata de Discuri frana DACIA LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0K) diesel 68 cai de la producatorii consacrati din industrie. Alege dintre variantele originale sau aftermarket, livrare rapida, factura si garantie.
                      Last edited by B997NDL; 21 August 2017, 20:49. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Buna ziua. Sunt pus in situatia de a schimbat discurile si placutele de frana , masina este 1.5 dci de 85cp cu discuri ventilate. Eu inclin spre ATE pentru discuri. Vreau un sfat pentru placute, sa nu imi scartaie( ORIGINAE, TRW...ETC) !!! Cine ma poate ajuta cu un sfat, as fi recunoscator?

                        Comment


                        • Discuri Brembo si placute Ferodo FDB 1781 e propunerea mea.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Astept mai multe pareri. Dar iau in considerare, cel putin discurile brembo le.am avut in atenti insa, am inteles ca se ovalizeaza repede, dar daca sunt pers ca au folosit si sunt multumiti, le pastrez pentru deliberarea finala.

                            Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Discurile Brembo sunt pe categorii; daca cineva a cumparat gama entry level, probabil ca a avut o oarercare exprienta neplacuta, desi in multe situatii, exploatarea a fost una deficitara.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Astea sunt ok https://www.epiesa.ro/disc-frana-dac...rod-142206040/

                                Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google