Vyp's Garage - MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vyp's Garage - MCV Stepway

    Buna, dupa cum se pare, incepem un nou proiect, de data aceasta sper sa fie printre ultimele si ramana in posesia mea mia mult timp tinand cont ca este o masina noua. de cand am dat primul vyp, cochetez cu ideea initiala de a modifca si detine un mcv nou. Ca urmare dupa multe proiecte mai reusite sau nu, am ajuns la ce am dorit initial.
    Am comandat un logan mcv stepway, termen de livrare septembrie, model prestige cu camera marsalier, geamuri electrice spate, climatronic, culoarea albastra bineinteles, 0.9tce cu easy-r.
    In asteptarea jucariei sap pe net pentru piese de tuning, dar nu prea gasesc nimica pentru logan 2, daca din intamplare va trece prin mana o pagina ceva de tuning pentru el, va rog sa-mi dati de stire.
    Multumesc si sper sa aveti rabdare si sa urmariti si acest proiect la fel ca celelalte, tinta acestui proiect e de a combina cele 2 proiecte ale mele cele mai reusite zic eu: logan ph2 berlina - primul vyp si dusterul.
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

  • #2
    Ceva gasit,nu stiu daca se pupa ,dar nah.
    Attached Files
    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

    Comment


    • #3
      Nu e urata dar nu este stilul meu, jantele sunt un model care am sa-l iau in seama.
      Multumesc.
      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

      Comment


      • #4
        Spor la treaba VYP ! Debea asteptam sa vedem noua jucarie! Sa te bucuri de ea!

        Comment


        • #5
          Stepway deja are un bodykit pe el, ornamentele la aripi, difuzor, praguri parca...

          NU cred ca vei gasi alte accesorii dedicate...
          sigpic
          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

          Comment


          • #6
            Ceva noutati despre masina?

            Comment


            • #7
              Deocamdata nimic deosebit, termenul a ramas acelasi, astept sa vedem ce se intampla cu programul rabla in septembrie, pana apare masina.
              Intre timp ma documentez si caut piese tuning, suspensii, tipuri de jante, muzica, etc.
              Ce parere aveti de acest eleron luneta, eu sunt in dubii....
              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

              Comment


              • #8
                Destul de necizelat eleronul. Nu prea se integreaza.

                0.9 tce am vazut ca are 109 cp pe Smart Brabus.
                Cred ca s-ar preta la remapare MCV ul.

                Ar fi interesant un tunning cu tema raliu.
                Last edited by stolniceanulucian; 27 August 2017, 00:51.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • #9
                  Si eu ma gandesc la o remapare insa nu stiu exact cand e ok sa o fac, dupa cati km, tinand cont ca masina e noua.
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • #10
                    Abia astept sa vad ce mai gasiti si voi. Am mai cautat si eu dar n-am prea gasit nimic

                    Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

                    Comment


                    • #11
                      Incep sa apara piesele inaintea masinii, ne pregatim de lucru.

                      Caut carenaje pentru scaune cu loc pentru butoane incalzire, daca aude careva ceva va rog sa ma anuntati.
                      Attached Files
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • #12
                        Plafoniera cu 1 bec e pentru ? (MCV II ph2 are plafonieră spate)
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #13
                          o idee buna pe care o poti implementa la masina asta noua e ce ai facut si cu dusterul, perne. daca vrei neaparat sa aiba garda asta asa mare, ai putea face un setup care sa nu coboare chiar pana "pe burta" iar cand o ridici la maxim sa fie la aceeasi inaltime ca stock..sau poate o idee mai mare (1 cm maxim 2)
                          eu in locul tau as alege un setup care sa ridice masina pana la 13-14 cm deasupra solului. sau cati centimetri are un logan obisnuit. asa posibil sa-ti intre toate rotile sub aripi..iar daca pui jante mai mari, pe 17 atunci clar o sa poti incerca un fitment..cred. ar arata super bine cu kitul asta de stepway un mini "libert walk" MCV )
                          dar bineinteles asta e doar o parere personala iar tu alegi ce vrei. sunt curios ce o sa iasa
                          Semințele acelaș gust are.

                          Comment


                          • #14
                            Plafoniera vreau sa o pun pe fata, sa pot introduce o banda de leduri. Asa am in gand...
                            Kitul de airride este deja in lista de modificari si este comandat, astept masina sa vedem ce tip de telescoape reglabile se potrivesc pe ea sau trebuie modificate cele originale.
                            Last edited by vyp75; 5 September 2017, 21:00.
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • #15
                              buun bun. sa fie montat cat mai repede, sa vedem si noi cat de bine arata un stepway pe perne si sa spui si pretul si ce chestii contine kitul
                              Semințele acelaș gust are.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google