Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LucianT32 View Post
    Pai luni am dus dosar remat, Miercuri incepe remat...deci sper ca saptamana viitoare daca totul merge ok.
    Asa ti-au zis de la reprezentanta, ca saptamana viitoare primesti masina?
    Saptamana viitoare abia iti vor verifica dosarul de la Remat, daca ai noroc, iti dai seama ce buluceala de dosare va fi.
    Apoi vor comanda masina la uzina, nu stiu ce sanse sunt sa fie Prestige facelift pe stoc, culoarea aleasa de tine.

    Cei de la reprezentanta sunt in stare sa spuna orice, numai sa cumperi de la ei.

    Daca masina nu e pe stoc pe undeva, cred ca mai ai de asteptat ceva mai mult decat pana saptamana viitoare. 2-3-4 saptamani.
    Last edited by mr.K; 9 May 2017, 14:57.

    Comment


    • Din ce m-am interesat și pe la alți dealeri, dacă faci comanda acum pentru un 0.9 tce, o primești cam în 3-4 luni. La anumiți dealeri sunt comenzi date în decembrie, pt motorizarea asta, și vor sosii pe la sfârșitul acestei luni.
      Last edited by Matyred; 9 May 2017, 15:26.

      Comment


      • Eu am dat comanda prin noiembrie și a venit la sfârșitul lui ianuarie..2 luni și ceva... Dar nu era nebunia cu rabla. Tot 0,9 motorul.

        Comment


        • Motoriciul de 1L. În pozele 4 și 5 nu îmi dau seama ce tip de calculator este.
          Attached Files

          Comment


          • Ala este calculatorul A.B.S. nu ?
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Era la X90, la X52 e blocul ABS-ESP-ASR-HSA
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by LucianT32 View Post
                Pai luni am dus dosar remat, Miercuri incepe remat...deci sper ca saptamana viitoare daca totul merge ok.
                A mers ok?

                Comment


                • Referitor la facelift, in asteptarea aparitie MCV STEPWAY.
                  M-am jucat cu configuratorul la SANDERO , in ideea ca diferenta de pret dintre un SANDERO PRESTIGE la un SANDERO STEPWAY PRESTIGE sa fie aceeasi ca cea dintre un MCV PRESTIGE si un potential MCV PRESTIGE STEPWAY.
                  Asa cum ziceam la SANDERO cu aceleasi OPTIUNI puse intre PRESTIGE si STEPWAY PRESTIGE, reiese ca cel STEPWAY e mai ieftin cu 100 de euro.

                  Pai dece ? nu ar trebui sa fie mai scump sa scoata banii pe jentiile pe 16' si plasticele laterale si tapiteria cu "model"
                  Eu stiam ca deobicei un STEPWAY cu acelasi dotari e mai scump decat modelul normal, unde a facut DACIA , taierile de cost? Sa fie o strategie de marketing, sau sunt ceva dotari lipsa si nu le observ eu?
                  Last edited by SoNyKeL; 24 May 2017, 14:18.

                  sigpic

                  Comment


                  • Sandero Prestige = jante aliaj
                    Sandero Stepway Prestige = jante tabla

                    Comment


                    • Nu cred ca doar din asta au redus costul de achiziție cu 100de euro... Plasticele,tapiteria, suspensia înălțată de unde le acoperă?

                      sigpic

                      Comment


                      • Intreb si eu de unde are nenea volanul asta?
                        Nu de alta dar nu l-am mai vazut pana acum, nici pe alte piete.

                        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                        Am mai gasit ceva asemanator la postul #586 pe acest topic.
                        Last edited by ciprs; 27 August 2017, 18:08.

                        Comment


                        • Dusterul vine din fabrica cu acel volan.

                          Comment


                          • Dar ce are acel volan? Nu e la fel ca la logan?

                            Comment


                            • @sebibv, ba da, de L2 Ph2 Facelift, doar ca nu era echipat si Duster-ul cu el pana acum.
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Acel volan de pe Duster ph2(se montează din 04/2017) arată ca cel de pe X52 ph2 dar e diferit la interior, ornamente, airbag
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google