becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu v-am explicat ca am drumuri prin zone necirculate sau pe drumuri "foriestiere", sunt bune, nu e greu sa le stingi cand vine din departare cate o masina.
    Ati vazut ca sunt destui care si-au pus leduri peste tot. Si eram foarte curios, am cautat mult si m-am informat cu privire la leduri. Asa ca am decis sa postez si eu ca poate sunt si alti curiosi.
    Am mentionat ca am prins si ceata si nu ma ajutau deloc, chiar ma incurca lumina respectiva, insa mie imi plac cum arata.

    Comment


    • Buna ziua,

      Am un Logan 2 cu blocuri dublu optice la care as dori sa schimb becurile. Ideea e ca fiind dublu optice am separat bec de faza scurta si de faza lunga. Ce becuri as putea folosi? Eu as prefera LED uri. Va rog sa ma ajutati cu sfaturi.

      Multumesc.

      Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

      Comment


      • Ia-ti LED ca sa-ti ia talonul.
        Cumpara OSRAM Nightbreaker sau LASER. Sunt legale, culoare alba si bat foarte bine

        Comment


        • Eu am avut pe Logan 1 Osram Nightbreake.
          Am iesit intr-o zi la o plimbare cu motocicleta si ai mei mergeau dupa mine (trebuia sa ajungem in acelasi loc si ei nu stiua drumul). Era suficient sa ma uit in oglinsa si sa vad farurile sis tiam ca sunt ei.

          Da, pe o masina cu H4 se ard relativ repede deoarece mergi cu ele tot timpul aprinse.
          Pe L2 ai leduri sau DRL normale....deci nu stresezi atat de mult becurile. Cand se vor arde, o sa merg tot pe night breaker...doar ca H7 sunt mai scumpe...

          Comment


          • In cele din urma am decis si eu sa schimb becurile stock, am ales becuri osram night breaker laser +130%, (facui comanda azi) sper sa fi facut o alegere buna, revin cu o parere dupa ce am sa le pun pe masina.

            Comment


            • Fata de lumanarile stock, o sa zici ca ai descoperit Lumina!

              Comment


              • Ce fel de soclu mi-ar trebui pentru un bec w5w pentru a putea folosi suportul pentru numarul de inmatriculare ca cel din poza.
                Attached Files

                Comment


                • Soclu T10.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Ăla de pe mașină(X90ph2, X52), dar lampa fiind de Nissan March are alt soclu - vei vedea la locul faptei
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Dar vrea ceva care sa se potriveasca cu mufa originala de la logan ca nu as vrea sa tai firele.

                      Comment


                      • La schimbarea becurilor, trebuie facut relglaj la far?
                        Intentionez sa schimb becurile la faza scurta cu osram night breaker laser + 130 H7.

                        Comment


                        • Teoretic, da, de fiecare data când schimbi becurile.

                          H7?! Nu e H4?

                          Comment


                          • eu n-am facut niciodata si n-am observat diferente.
                            acum doar, dupa nightbreaker unlimited, am pus osram laser si le-am mai "ridicat o linie" ca mi se parea ca bat cam scurt. si asta in timpul mersului.

                            Comment


                            • Originally posted by C.Mike View Post
                              La schimbarea becurilor, trebuie facut relglaj la far?
                              ...
                              Nu e necesar sa reglezi farurile daca schimbi becurile. Daca farurile sunt reglate bine, n-ai nici o problema.
                              Last edited by Fanez; 8 November 2017, 16:39. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                Teoretic, da, de fiecare data când schimbi becurile.

                                H7?! Nu e H4?
                                Eu stiu ca la astea noi este H7. Sunt becuri separate pentru faza scurta si faza lunga.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google