Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FIAT (mă rog Jeep că e tot al lor) a fost proof of concept pentru atac via sistem multimedia, hackerii reușind să controleze mașina de la distanță.

    Nu e cazul la Dacia, dar pun pariu că 95% din utilizatorii de pe forum ce au modele generație II cu radioCD BT sau Medianav au codul implicit la conexiunea BlueTooth
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      FIAT (mă rog Jeep că e tot al lor) a fost proof of concept pentru atac via sistem multimedia, hackerii reușind să controleze mașina de la distanță.

      Nu e cazul la Dacia, dar pun pariu că 95% din utilizatorii de pe forum ce au modele generație II cu radioCD BT sau Medianav au codul implicit la conexiunea BlueTooth
      Adica 0000 ?

      Comment


      • Mi-am activat astazi AHA si Eco2Drive in MediaNav (stiu ca e inutil Eco2 momentan dar un plus pe moment e ca navigatia macar e doar pe un singur buton, si nu in 2 cum era inainte), as dori sa achizitionez un multiplexor, aveti idee de un cod pentru produs sau de unde l-as putea achizitiona?

        Comment


        • Cod 283468105R
          Intreaba-l pe dl_dr25 de unde se poate achizitiona : http://www.loganclub.ro/forum/v_nd_m...ic-t59490.html
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • Buna, o intrebare legat de update gratuit la harti, stiu ca s-a mai scris dar nu mai gasesc. Am achizitionat masina cu factura pe 26.09.2017, am intrat acuma pe dacia media nav si apare primul gps fix in 09.10.2017, cele 90 zile gratuite de upgrate cand expira? Aveti idee cand se actualizeaza hartile: acuma sunt q4-2016, cand trebuie sa apara q1-2017. Sigur s-a mai scris...........
            Am observat ca pe evolution nu e franta si spania in hartile cu europa.
            Mulumesc.
            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

            Comment


            • 9 octombrie + 90 zile, sau mai sigur 9 octombrie + 75 zile(în caz de server picat, etc)

              Ai separat Europa de Est și Europa de Vest la EVO, la Medianav simplu aveai toată Europa
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by Onixer View Post
                Mi-am activat astazi AHA si Eco2Drive in MediaNav (stiu ca e inutil Eco2 momentan dar un plus pe moment e ca navigatia macar e doar pe un singur buton, si nu in 2 cum era inainte), as dori sa achizitionez un multiplexor, aveti idee de un cod pentru produs sau de unde l-as putea achizitiona?
                Cauta pe olx, gasesti in jur de 100 de lei/buc.

                Comment


                • Asta este oare celebrul multiplexor? Daca da, la banii astia nu stiu daca chiar merita.

                  https://www.olx.ro/oferta/modul-navi...tml#19aac2600a

                  Comment


                  • Acela este....dar nu la banii aia.

                    Dar, inainte de a va lua multiplexor, aflati mai intai ce versiune soft are tdb-ul vostru. La mine nu afiseaza toate informatiile din cauza ca aceasta versiune este sub 1000. Prin urmare, trebuie sa cumpar alt tablou de bord

                    Comment


                    • si cum aflam versiunea tdb-ului?

                      sigpic

                      Comment


                      • Trebuie date jos ceasurile si citit pe eticheta de pe spate.

                        Comment


                        • S-au prins baietii, ca este cerere si pac l-au scumpit, sa nu faca la fel si cu TdB-ul. Cel mai sigur Tdb din 2015 merge, in a doua jumatate a anului sau prin noiembrie/decembrie.

                          Comment


                          • Nu e o regula cu data fabricatiei.
                            Attached Files
                            "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                            Comment


                            • Ba e, ăla e alt TdB ,alt furnizor și alt soft.

                              Pe Renault Sandero merge cu toate că are soft 500, e alt furnizor și altă versiune hardware
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • OK, atunci sa inteleg ca multiplexorul in combinatie cu tdb-ul din foto de mai sus (sw 07 00) afisaza toate datele pe medianav? Sau n-am inteles nimic?
                                Last edited by gogeala; 17 October 2017, 15:22.
                                "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google