Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este la NOR AUTO, un model identic cu cel original si cu led in interior!
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • Originally posted by epuru View Post
      Astazi mi-am luat in sfarsit inima in dinti si mi-am montat pe Stepway conductele de incalzire pentru locurile din spate, conducte pe care le aveam cumparate deja din...martie.

      Am facut si un mic ghid de montaj.

      1. Desfiletam suruburile torx din spatele tunelului median si din suporturile de pahare:
      [ATTACH]505603[/ATTACH][ATTACH]505604[/ATTACH]

      2. Tragem de tunelul median in spate si in sus apoi il scoatem cu totul ca sa avem acces la ultimul surub de la suportul de pahare si il desfiletam si pe acesta:
      [ATTACH]505605[/ATTACH][ATTACH]505606[/ATTACH][ATTACH]505607[/ATTACH]

      3. Detasam mansonul schimbatorului de viteze de suportul de pahare, ridicam putin suportul si bagam mana pe sub el ca sa decuplam mufa brichetei, iar apoi scoatem suportul cu totul:
      [ATTACH]505608[/ATTACH][ATTACH]505609[/ATTACH][ATTACH]505610[/ATTACH][ATTACH]505611[/ATTACH][ATTACH]505612[/ATTACH]

      4. Eu am dat la o parte si mochetele pentru un acces mai usor:
      [ATTACH]505613[/ATTACH]

      5. Apoi am identificat in interiorul consolei centrale orificiile aerotermei in care vin montate cele doua conducte:
      [ATTACH]505614[/ATTACH]

      6. Am inceput montarea propriu-zisa a conductelor. Prima data pe partea soferului. Pozele in ordine: campul de lucru, prima jumatate de conducta, conducta intreaga, mocheta pusa la locul ei.
      [ATTACH]505615[/ATTACH][ATTACH]505616[/ATTACH][ATTACH]505617[/ATTACH][ATTACH]505618[/ATTACH]

      7. Apoi am trecut la conducta de la pasager, la care m-am chinuit ceva pana am reusit sa o introduc in aeroterma. M-a si incomodat destul de tare acel burete gri si am fost nevoit sa tai putin din el ca sa pot impinge conducta mai bine:
      [ATTACH]505619[/ATTACH][ATTACH]505620[/ATTACH][ATTACH]505621[/ATTACH]

      8. Sub cele doua scaune, langa decupajul din mocheta se pot vedea doua gauri. In cea mica se vor fixa conductele cu ajutorul agrafelor de mentinere:
      [ATTACH]505622[/ATTACH]

      9. Iar la final cam asa arata cele doua conducte prin decupajul mochetei de sub scaunele din fata:
      [ATTACH]505623[/ATTACH][ATTACH]505624[/ATTACH]

      Ca o prima impresie (a inceput ploaia si n-am avut mult timp de testat) am sesizat ca debitul de aer prin conducte este foarte bun, iar debitul de aer care vine la picioarele soferului si pasagerului s-a imbunatatit. Daca ii pusa ventilatia la picioare, treapta a doua de viteza mi se pare mai mult decat suficienta ca sa asigure un debit ok de aer la picioarele soferului si pasagerului, dar si la pasagerii din spate prin cele doua conducte.
      Te rog un cod de produs si eventual locul de unde le-ai achizitionat.Multumesc.

      Comment


      • Intrebare: Dacia Sandero 2017, luata luna asta: ii pot monta incalzire pentru pasagerii din spate?

        Comment


        • Da,daca nu.ti pasa de garantie!
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • La ce piese/subansamble/echipamente ar pierde garantia,datorita montarii acelor conducte?

            Comment


            • Iti poti monta conductele fara pierderea garantiei. N-are nici o legatura!

              Comment


              • Corect,citisem aiurea.Ma gandeam la incalzirea in bancheta spate..
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Te gandeai la ce-ti doreai.
                  Conducte vreau sa pun si eu inainte sa vina iarna doar ca vreau sa pun si cotiera pentru care-mi trebuie consola, iar adunate insumeaza ceva banuti de care inca nu dispun. Vreau sa le iau "gramada" si sa le rezolv in acelasi timp ca sa nu demontez de doua-trei ori.

                  Comment


                  • Deci se pare ca merge pusa fara a afecta garantia. Asteptam codurile reperelor ca se pot comanda si eu (si unde se pot comanda)...

                    Comment




                    • Atenție la data postării!
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Prima poză București/Centură Chiajna Rompetrol până la ieșire de pe A1 spre Găești. A doua poză din aceași locație până lângă Găești. De când am montat plasticul sub punte nu am mai simțit nici un balans pe autostradă, face toți banii recomand.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Originally posted by cristiandan View Post
                          Deci se pare ca merge pusa fara a afecta garantia. Asteptam codurile reperelor ca se pot comanda si eu (si unde se pot comanda)...

                          Comment


                          • Se poate comanda și în reprezentanta, Dacoserv, Automeridian cu rezervare și ridicare de acolo.

                            Comment


                            • Trebuie neaparat tubulatura aceea. Marti sunt si eu la reprezentanta sa vedem ce zic, le au?

                              Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • de avut s-ar prea putea sa le aiba. mai degraba sa intrebi despre pretul de vinzare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google