Schimbare Rezervor GPL Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare Rezervor GPL Landi Renzo

    În curând loganul meu, dotat cu GPL din fabrică, va împlini 10 ani.
    Pentru că în acte scrie că rezervorul GPL este garantat 10 ani și trebuie schimbat, altfel voi avea probleme cu obținerea ITP, încerc să aflu răspunsul la câteva întrebări, pentru a lua decizia cea mai potrivită.
    Aveți idee cam cât costă schimbarea rezervorului Landi Renzo?
    Dacă decid să nu schimb rezervorul, se poate dezactva instalația GPL în condițiile în care a fost montată din fabrică, și să merg doar pe benzină?
    Mulțumesc!

  • #2
    Suna la firmele ce instaleaza GPL si afla preturile.Daca tot o ai,foloseste.o!

    Cauta pe piesegpl-cng.ro pentru preturi.
    Last edited by micutzu666; 1 November 2017, 11:04. Reason: Automerged Doublepost
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • #3
      instalatia trebuie demontata ca sa nu ai probleme. mai bine schimbi rezervorul la orice firma autorizata.

      Comment


      • #4
        Eu la fosta masina (Ford Focus Mk2 cu 1.8 benzina), am schimbat rezervorul gpl. A costat 900 de lei cel de 55 litri toroidal, cu tot cu revizie instalatie. trebuie mers si la RAR cu hartaia de la montator. Fara inlocuirea buteliei nu mai iei ITP.

        Comment


        • #5
          Salut,

          Eu am schimbat rezervorul de 52 litri cu unul de 55 litri cu 640 lei in Craiova la NordService.
          Mi-au dat un document prin care firma atesta ca rezervorul corespunde cu normele in vigoare stampilat si semnat, pe care trebuie sa il am in masina mereu. Am facut ITP-ul fara nici o problema si nici nu am calcat pe la RAR.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google