Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RCA s-a mai ieftinit deoarece au fost iar modificate clasele bonus - malul. Astfel clasa B8 a primit iar 50% echivalentul clasei b16, fata de 32% din decembrie Anul trecut și malul M8 a primit iar 100% fata de 32% anterior.

    Comment


    • Eu as spune ca scaderea preturilor se datoreaza mai degraba asezarii pietei pe baze mai clare, dupa aparitia noii Legi RCA, precum si a normei care o completeaza. Modificarea claselor bonus malus, face parte din reglementarile cuprinse in noua lege.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Aris,nu a existat b16.Poate b12.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • ba parca era pana la B14...

          Comment


          • B184, scuzați. În fine, preturile sunt normale în acest moment, cred ca își poate permite oricine un RCA și ar trebui sa fie controale mai dese, sa nu mai existe mașini fără asigurare.

            Comment


            • Nici 184![emoji23]
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • Telefonul, bata-l vina. Autocorectarea, am instalat de curând softul B184 si a ramas in memorie.

                Detalii despre sistemul Bonus-Malus : cum functioneaza si regulile evolutiei clasei B/M.

                Comment


                • Pentru a pune capăt abuzurilor cu înmatricularea în Bulgaria de automobile din țările vecine, Parlamentul de la Sofia a decis anularea automată a înmatriculării autoturismelor ce nu au asigurare de răspundere civilă auto.
                  Citeste stirile de ultima ora de pe Observator News. Fii la curent cu ultimele stiri interne, externe, din sanatate, educatie, economice si politice.
                  Last edited by IancuMIC; 22 November 2017, 22:32.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Anul trecut am platit 555 lei la Allianz, clasa B2. Saptamana trecuta am reinnoit polita, 542 lei la clasa B3, la care s-au mai adaugat 88 lei pentru sistemul de decontare directa. Ce-mi place este ca acum am putut opta pentru plata in patru transe trimestriale, fara cresterea valorii politei (anul trecut nu se admitea decat plata intr-o singura transa).
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • rca-ul s-a ieftinit bine

                      Comment


                      • da,am facut la allianz tiriac-360 lei(1 an) exact la fel cu cea veche,aveam si cu 330 la asirom dar pentru 30 am mers tot pe allianz cu oferta de decontare directa
                        Attached Files

                        Comment


                        • GabY!
                          Este fara decontare directa!
                          Imi pare rau ca trebuie sa o spun dar nu are decontare directa. Pretul cu decontare directa la Allianz crestere in medie cu 100 lei.
                          Dupa cum se vede pe polita la tariful decontarii directe este trasa linie
                          Deci....nu este cuprinsa

                          Originally posted by aris86 View Post
                          rca-ul s-a ieftinit bine



                          Motivul ieftinirii este faptul ca au crescut procentele de reducere pe clasele de bonus
                          Astfel B8 a crescut reducerea de la 32% la 50%

                          de fapt a revenit la cea dinaintea lui 23.12.2016
                          Last edited by Lucian_2011; 10 January 2018, 11:24. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Polita imi expira in 12.01.2018, am achizitionat-o in 18.12.2017 - 304 lei Allianz T.
                            In atasament sunt cotatiile actuale.
                            Attached Files
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • Are cineva o părere despre evoluția costului asigurărilor? Există perioade din an când este bine să o cumperi? Cred că o să incep să monitorizez săptămânal costul pentru că imi trebuie din martie.

                              Comment


                              • Cu ce ajuta sa stii evolutia functie de perioada din an, daca nu o poti incheia in avans decat cu maxim 30 de zile, din cate stiu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google