Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu, eu am legat-o pe cablajul existent al masinii (la a mea este precablaj existent) și nu are Mehedinți cu lampa de marsarrier.

    Vezi ca trebuie activata în medianav.

    Comment


    • Originally posted by sebibv View Post
      Te-as ajuta cu mare placere insa...doar aceste informatii iti pot da:
      cu camera montata si haionul ridicat, ordinea firelor, cum te uiti la ele este:
      gri-negru-roz(cu alb)-galben. Practic, tu tii camera cu senzorul in sus.
      Cum te uiti la ele de la stanga la drepta sau de la drepta la stanga?

      Comment


      • De la stanga la dreapta.

        Dacă te uiti pe acest topic, prin septembrie-octombrie am postat poze.

        Comment


        • Multumesc.

          Comment


          • Am testat camera pe un monitor si pentru o imagine corecta fuctioneaza in pozitia indicata in foto. Alimentarea e pe 6V. Am incercat si pe 12V, cu limitare de curent din sursa de alimentare, dar dupa 20-25s de functionare se incalzeste si incepe sa "sara" imaginea. Cele doua linii de ghidare nu apar pe imagine...
            Attached Files

            Comment


            • Prin mica intervenție ai dus camera cu un picior mai aproape de groapă (mai are doar 75% viață, pasul 2 e să se vadă doar A/N) ... been there done that. Pinout-ul nu e corect
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Daca zici tu...totusi dioda antiprost e montata pe pinii indicati. Camera e de la o masina accidentata, mufa a fost rupta, carcasa sparta...eu am scos-o din groapă.

                Comment


                • Asa vede dupa reconstructie
                  Attached Files

                  Comment


                  • Eh... Torque se pare ca a prajit și el una . Dar e bine, am mai invatat ceva... E la 6 v camera.

                    Comment


                    • Dacă avea carcasa spartă și ai văzut ceva pe conectorul bandă, trebuia să verifici și corespondența pe pinii exterior - aveai surprize

                      Camerele nu le-am prăjit eu, dar au fost 3 arse consecutiv - eroare de comunicare specificații
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Cine știe care este combinația pt a face activ dab-ul la medianav ? Am eu un pitic cu dab- ul asta
                        Mulțumesc.
                        La ultima poză mă întreb unde se poate monta antena ?
                        Attached Files

                        Comment


                        • Nici una. Ultima pare antena activă DAB ,dar ai nevoie de modul fizic DAB în Medianav(mufă maro)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Păi ăla îl am
                            Dar unde spanac să pun antena? În stâlp ? Prinde oare?
                            Are 5 metri de cablu
                            Attached Files
                            Last edited by dl_dr25; 2 December 2017, 01:33.

                            Comment


                            • Oriunde, problema e alta antena din poza 3 e de 12v, că dacă nu e se va arde(vorbim de antenă DAB cu amplificare activă).

                              Atenție la căutare sunt pe 12v și 5v
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Iti trebuie ceva de genul asta.
                                Foloseste antena masinii si trimite semnal si la DAB si la FM-AM

                                Trimis de pe al meu F5321 folosind Tapatalk
                                Last edited by calinx; 3 December 2017, 00:08.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google