Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A mai fost dna ministru "usturoi" cu doctorat în America.

    Comment


    • Deci mai bine unde au facut Ciordache si Nicolae.
      Nu mai am nimic de zis despre asta.

      Comment


      • Originally posted by gecmc94 View Post
        A mai fost dna ministru "usturoi" cu doctorat în America.
        Si ti se pare tie ca Ioana Petrescu e incapabila? Poate era incapabil prim-ministrul sa priceapa finantele de care vorbea ea.

        Eu cred ca tu habar nu ai ce inseamna Harvard sau MIT.

        Vorba lui mr.K, nu mai e de zis nimic pe subiectul asta pentru ca efectiv nu ai cu cine.
        Last edited by Silviu; 7 December 2017, 15:00.
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          ...
          Daca punem si ca a obinut un doctorat în finane la Universitatea din Massachusetts în 2007...
          Acum inteleg de ce a confundat "a (se) incolona" cu "a (se) inregimenta".
          Indiferent ce studii ai facut si cate diplome ai, daca esti mitocan n-au decat valoarea hartiei pe care sunt tiparite.
          Last edited by Fanez; 7 December 2017, 17:18.

          Comment


          • @Fanez, vezi ca n-are doctorat in lingvistica ...

            Indiferent ce studii ai facut si cate diplome ai, daca esti mitocan n-au decat valoarea hartiei pe care sunt tiparite.
            In sfarsit l-ai definit bine pe Serban Nicolae.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Hai sa vedem cine este Serban Nicolae si ce convinger are:
              Iniţiativa deputatului PNL Daniel Gheorghe de declarare a zilei de 26 Octombrie - Ziua Mişcării de Rezistenţă Armată Anticomunistă a primit raport de respingere din partea Comisiei juridice a Senatului.



              ca o concluzie: un mare om a luptei proletare impotriva asupririi capitalist-soviniste. Un mare luptator pentru idealurile comuniste. Stalin cred ca era mandru de el.

              P.S. Reiau intrebarea, exista cineva in PSD-ul ala ce nu are radacini comuniste? Sau nu este un luptator pentru promovarea ideologiei comunist-staliniste?

              Comment


              • Originally posted by Silviu View Post
                @Fanez, vezi ca n-are doctorat in lingvistica ...
                "Atuncea sexplica" halul in care vorbeste doamna doctor. (Cum era? Dottore?)
                Daca n-a facut scoala in România e normal sa nu stie româneste. Stie "limba americanca"-(zicea un individ)...

                A se inregimenta egal "fallow the lider". Era un joc cu care ne distram noi pe cand aveam vreo 10 ani. Se numea "ce fac eu sa faca toti".

                Vorbind despre doctorii scoliti in alte tari (doctorii scoliti in România sunt foarte ofertati, dar "scoala româneasca scoate tâmpiti").

                Originally posted by bolovan View Post
                ...Reiau intrebarea, exista cineva in PSD-ul ala ce nu are radacini comuniste? Sau nu este un luptator pentru promovarea ideologiei comunist-staliniste?
                Raspunsul este: DA!
                Cei mai stalinisti sunt in opozitie. Comunisti or mai fi si colo si colo dar stalinisti gasesti duium si in piata victoriei!
                Last edited by Fanez; 7 December 2017, 19:50. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • @Fanez, poti detalia? La ce te referi mai exact cu “halul in care vorbeste ...”?
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • @Fanez si cu toate astea...actiunile staliniste sunt facute de PSD (te uita la actiunea lor...si vezi cum actiona PCR-ul)
                    Bun, zici ca exista si oameni in PSD care nu sunt parte din propaganda stalinist-comunista...cine-i ala?

                    Comment


                    • @Fanez, demoazela a facut facultatea in Romania, a studiat si in USA, stie mai multa carte decat tot pezedeu' la un loc, absolventi de spiru, kogalniceanu si ecologica.
                      Porcul ala pe care il admiri tu a facut scoala de soferi pentru infractori pezedisti, de la un asemenea infractor a invatat si meserie. Sper sa ajunga si Nicolae unde a ajuns si ala pe care-l ducea cu masina.

                      Metoda gasita de PSD, dupa blocada Opozitiei la Statutul magistratilor: Amendamentele respinse nu se mai supun votului
                      Cred ca am subestimat cat poate fura pezedeu'.
                      Acum fura si regulamentele, ca sa poata fura cu ele la legi si apoi la bani ...

                      Daca nu se mai supun la vot amendamentele, atunci cum se legifereaza? Se face proiectul de lege la partid, se trece printr-o comisie infiintata de majoritatea parlamentara, se face pishu cu bolta pe comisia de specialiitate, neconsultand-o, chiar daca, atentie!!!!!, avizul aceste comisii este necesar, apoi se voteaza cate 12458 de articole de lege in cateva ore, pai asa nici nu mai are rost parlamentul.

                      Cred ca opozitia ar trebui sa faca orice pentru declansarea legerilor anticipate.
                      Asta, daca le pasa intr-adevar de tara, desi ma indoiesc.

                      Oricum pnl+usr ar castiga alegerile.
                      Last edited by mr.K; 7 December 2017, 20:51. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        @Fanez, demoazela a facut facultatea in Romania, a studiat si in USA, stie mai multa carte decat tot pezedeu' la un loc...
                        A pus caramida cu caramida la facerea facultatii. (care?)
                        Stie, stie.... se aude dupa cum vorbeste si ce flatulente scoate pe gura.
                        Originally posted by bolovan View Post
                        @Fanez si cu toate astea...actiunile staliniste sunt facute de PSD...

                        Originally posted by Silviu View Post
                        @Fanez, poti detalia? La ce te referi mai exact cu “halul in care vorbeste ...”?
                        E suficient s-o asculti vorbind. Mai luam in calcul si bunul simt elementar? Mai e si "demnitar" care suge tone de bani din buget. Sau a facut vreo lege, a avut vreo initiativa legislativa? Din plictis filmeaza diversi psd-isti. Asta e munca ei? Pentru asta are salariul si indemnizatia blamata de ea si colegii ei? Pentru asta e platita cu tonele de bani despre care zicea microfonista de la iRealitateaTv ca sunt luati degeaba? Microfonista zicea ca "demnitarii ies milionare facand ce? nimic!" Demoazela o fi printre ei?

                        Comment


                        • Intre timp, pezedistii angajeaza "PROFESIONISTI".

                          Fostul sot al Olgutei Vasilescu reorganizeaza ASF. Fina lui Victor Ponta, angajata cu un salariu de 30.000 de lei pe luna

                          Prim-vicepresedintelui ASF, Ovidiu Wlassopol, fostul sot al Liei Olguta Vasilescu, aduce forte proaspete in cadrul Autoritatii de Supraveghere Financiara, oameni fara experienta in domeniul asigurarilor. Printre noii angajati se regasesc fina lui Victor Ponta, Ioana Cazacu, doctor in filosofie la Baia Mare, sotia ministrului Ionut Misa si un fost angajat DIPI.
                          De-acu' sa vezi filozofie la ASF!
                          Si pe bani frumosi, 7000 de euro pe luna nu-s mizilic nici in strainatate.

                          Si nu stiu cum, dar toti astia de au legatura cu Potache, sunt dottore.

                          Prim-vicepresedintelui ASF, Ovidiu Wlassopol, fostul sot al Liei Olguta Vasilescu, aduce forte proaspete in cadrul Autoritatii de Supraveghere Financiara, oameni fara experienta in domeniul asigurarilor. Printre noii angajati se regasesc fina lui Victor Ponta, Ioana Cazacu, doctor in filosofie la Baia Mare, sotia ministrului Ionut Misa si un fost angajat DIPI.


                          Destul cu fostul premier. Sa revenim la actualul.
                          Premierul Tudose si-a numit finul prefect de Braila
                          Coincidenta probabil baiatul cred ca e o valoare certa, premierul nici nu stia cava fi numit.
                          Last edited by mr.K; 7 December 2017, 21:05.

                          Comment


                          • @Fanez n-ai raspuns la intrebare...exista un lider PSD-ist care nu sustine comunismul? Nu promoveaza invataturile stalinist-comuniste? Iote provocare: numeste un lider PSD ce nu este nu promoveaza comunismul si ideologia lui

                            Comment


                            • Originally posted by bolovan View Post
                              @Fanez n-ai raspuns la intrebare...exista un lider PSD-ist care nu sustine comunismul?
                              Nu stii ce este comunismul. Nu stii ce este stalinismul. Dupa ce te informenzi iti raspunzi singur.
                              P.S. Nici democratia nu stii ce este! Despre capitalism stii? Desigur, habar n-ai.
                              Si puie monta si guie muvernele psd (inclusiv suie morin) au luat cele "mai de dreapta" masuri dar nu-ti pica tie la zar si dai vina pe "comunisti" rumegand ce ti-a mai ramas dupa spalarea creierului.

                              Originally posted by mr.K View Post
                              @Fanez,...
                              Porcul ala pe care il admiri tu...
                              Scuze am uitat sa raspund.
                              Ce porc admir? http://agrointel.ro/55533/top-5-rase...ctia-de-carne/
                              Sau mistret?
                              Last edited by Fanez; 7 December 2017, 21:54. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Am inteles...deci nu gasesti.
                                Atunci am sa-ti lansez alta provocare: exista in conducerea PSD un tip integru? Adica sa n-ai suspiciuni asupra faptului ca nu este corupt/manjit? Fara dosar penal/condamnare etc?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google