Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amical sau nu, pe ambele le-a invins si in oficiale.
    Keep walking...

    Comment


    • O fi adevarat.
      Jucatoarea Karolina Pliskova a explicat motivul pentru care a pierdut meciul cu Simona Halep din finala turneului demonstrativ de la Hua Hin.

      Sportiva din Cehia spune ca a fost bolnava si nu a putut da tot ce are mai bun.

      "Imediat dupa ce am ajuns la Hua Hin nu m-am simtit bine, am fost atacata de un virus. Am jucat meciurile conform planului, dar cu siguranta nu m-am simtit bine si nu eram pregatita sa joc", a spus Pliskova, potrivit Sport.cz.
      Oricum nu conteaza.

      Conteaza doar daca la AO, Halep va parasi turneul in turul 1 sau in turul 2.
      Ori anul asta face o surpriza si urca in turul 3.
      Shenzen nu conteaza decat financiar, nu ramai in istorie ca ai castigat vreodata turneul chinezoilor.

      Comment


      • ”Sunt multe critici, nu? Da, suntem într-o țară în care aducem multe critici. Atunci trebuie să vă priviţi cu ochi mai buni. Nu sunt de acord cu cele spuse. O privesc ca pe cineva care încearcă încontinuu să devină mai bun. Să-i spun să joace mai agresiv este un nonsens. Este o stupiditate absolută pentru o jucătoare de dimensiunea ei să joace aşa. E felul în care joacă şi în care loveşte, în care deschide terenul şi la cum îşi construieşte punctele. Aud asta mereu. Şi nu aplec urechea. Sunt oameni care nu au niciun indiciu despre cum se câştigă meciurile de tenis. Doar pentru că e numărul 1 în tenis nu înseamnă că nu există moduri prin care să devii mai bun. Dar e mult mai important pentru mine să simtă jocul şi să facă acest zig-zag în faţa şi în spatele tuşei”, a spus Darren Cahill într-un interviu acordat în exclusivitate postului Digi Sport.
        Darren Cahill, antrenorul Simonei Halep, a acordat un interviu în exclusivitate postului Digi Sport, în care a vorbit despre presiunea pe care o pune în unele momente pe umerii jucătoarei lui. Tot australianul spune că vede cum Simona este criticată pe nedrept de publicul din România. Antrenorul australian spune că de multe ori nu apleacă urechea la ce aude și că unii dintre critici nu au niciun indiciu despre cum se câștigă un meci de tenis.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Ce sa spuna si asta, sa critice angajatorul care-l plateste?
          El antreneaza cu marfa clientului, cred ca-si face si el cruce ca piticania cracanata a ajuns pe primul loc WTA, ca urmare a vidului de putere lasat de Serena, iar netoatele gen Muguruza nu au profitat.

          Comment


          • Ca unul care a urmarit acest interviu difuzat aseara pe DigiSport1, nu pot sa spun decat ca Daren a vorbit despre colaborarea lui cu Simona, despre momentele dificile (cazul Miami), despre punctele tari dar si cele slabe ale acesteia. Nici vorba de laude sau magulire; un adevarat profesionit, Daren.
            Așa că ideea de a pleca a fost și un pic de terapie de șoc. După care, ea trebuia să decidă dacă mai vrea să mă implic, poate ajunsesem într-un punct în care mesajul meu nu mai era receptat și mesajul altcuiva putea fi mai bine primit. Ar fi fost foarte în regulă, pentru că eu vreau să-i fie cât mai bine și să mă asigur că poate scoate maximum din cariera ei
            La ea îmi place pasiunea arzătoare de a reuși. Cred că această pasiune tipic românească pe care o vezi și la alți sportivi nu trebuie înăbușită, o vrei cât mai răspândită
            ...
            Pe măsură ce a trecut timpul, jucătorii au devenit tot mai mari, mai puternici, mai rapizi, antrenamentele au evoluat, sportivii joacă mai mult timp acum, pentru că au echipe mai bune, informații mai bune, așa că Simona, cu înălțimea ei, 1,68 m, să fie capabilă să facă lucrurile pe care le-a făcut, cred că e remarcabil, am un uriaș respect pentru faptul că e capabilă să continue zi de zi. Nu obține nimic cu ușurință, din cauza felului în care joacă, deci fiecare meci e o bătălie și trebuie să fie gata mental și fizic să sufere pe teren. Nu are arme nemaipomenite din cauza fizicului, a înălțimii și a forței ei, pe are alte jucăoare le au și le folosesc pentru a câștiga unele puncte ușor. Ea trebuie să lupte pentru fiecare punct.
            ...
            Daren e profesionist, in ceea ce face; e job ul lui pana la urma. Relatia lui cu Simona e o colaborare in cel mai adevarat sens, nu una dintre patron si sluga; cine il acuza pe acesta de pupincurism, nu poate fi salvat de la penibil.
            In fine, unul dintre interviurile reusite ale lui Radu Naum.
            Last edited by IancuMIC; 29 December 2017, 09:16.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • N-am auzit pe nimeni sa-si critice angajatorul, decat dupa ce a rupt contractul de colaborare. La ani distanta, contractele au clauze care nu permit critici in public.

              Comment


              • Shenzhen Open 2018.

                In primul tur, Simona Halep o va intalni pe Nicole Gibbs (110 WTA).
                M. Buzarnescu o va intalni pe M. Sharapova, M. Niculescu pe A. Sabalenko, iar C. Begu pe chinezoaica Fangzhou Liu.
                Attached Files
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Halep, Begu si Ana Bogdan merg in optimi, unde vor juca maine dimineata, dupa urmatorul program;
                  S.Halep-Duan Y
                  I.Begu- E. Alexandrova
                  A. Bogdan-Kr. Pliskova.
                  Ostapenko, vesnic nemultumita, a pierdut dureros in fata Kr. Pliskova.(1-6, 4-6)
                  ...
                  La Brisbane, Muguruza abandoneaza in meciul cu Krunich, acuzand o accidentare.
                  Sevastova o demoleaza pe Sorana Cirstea in mai putin de o ora de joc; 6-2, 6-1.
                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Simona Halep trece de Duan Y in trei seturi dupa un prim set ezitant, in care chinezoaica a inceput in forta, cu lovituri precise in lateral si un retur perfect, dar s-a stins repede in urmatoarele doua seturi: 3-6, 6-1, 6-2.
                    Irina Begu o intrece pe E. Alexandrova de asemeni in trei seturi: 4-6, 6-1, 6-2.
                    Ana Bogdan pierde in fata Kristinei Pliskova, aceasta din urma confirmand forma buna in care se afla: 4-6, 6(2)-6(7).

                    Maine, in sferturi:
                    I. Begu-T. Babos
                    M. Sharapova- Z. Diyas
                    S. Halep-A. Sabalenka
                    K. Siniakova-Kr. Pliskova.
                    Attached Files
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Semifinala romaneasca la Shenzhen, dupa victoriile Simonei Halep si Irinei Begu, din sferturi.
                      Asadar:
                      S.Halep-I. Begu
                      M. Sharapova-K. Siniakova
                      Attached Files
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Shenzhen Open 2018; Finala.
                        Simona Halep-Katerina Siniakova
                        Attached Files
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • As fi preferat o finala cu Sarapova, dar Marioara e in cadere libera.
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Originally posted by jonnie007 View Post
                            As fi preferat o finala cu Sarapova, dar Marioara e in cadere libera.
                            Penibil comentariu,Sharapova...cu h,tocmai ce spuneai de semianalfabeti

                            Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Din pacate ploaia a tinut sa fie vedeta zilei la Shenzhen, astfel incat, dupa cateva amanari, finala a fost mutata in sala si nu va fi televizata.
                              Attached Files
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Simona se impune la Shenzen, cum era de asteptat.
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google