Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Păi asa este chederul meu, doar ca fără acea buza de 3 mm

    Comment


    • Ce am momentan pe mașină, chedrul de pe spate urmează să îl schimb cu ce am pus poza mai sus.
      Pe ușă din față am și cheder Z care vine intre aripă și ușă, dar sa dezlipit ( nu a fost bine curățat sau nu a ținut)
      Attached Files

      Comment


      • La duster chederul este montat pe usa din spate, ar fi o idee mai buna, pentru insonorizare.

        Comment


        • @dl_dr25, ai un link de pe aliexpress cu chederele? Mai ales cel montat la baza usii pare interesant. Multumesc

          Comment


          • Usile se inchid bine ?
            Eu am pus si iesisera mai in afara cu 2 mm. A trebuit sa le dau jos.Era cheder ca in poza din postul #4033 si fara aripioara care se vede in poza

            Comment


            • 4m Universal P type car door rubber seal strip weatherstrip sound insulation noise proofing Fit For Car Truck Motor Door
              http://s.aliexpress.com/QVfIfINb?fromSns=Copy to Clipboard
              (from AliExpress Android)
              Ce am eu pe ușă jos si de unde l-am luat. Caută si tu fiindcă prețurile se tot schimbă.
              Ușile se închid foarte bine.

              Comment


              • Acestea sunt cablurile adaptoare pt boxe ?
                Merg montate boxe focal de 16.5 pe spate, cu adaptoare ? Mulțumesc
                Attached Files

                Comment


                • Legat de muzica in masina.
                  Am reusit sa montez si difuzoarele spate dupa adaptari si creatii. Astea sunt mtx sistem component(tweeter separat montat mai sus). Din specificatii trebuia sa se auda aproape ca focalul coaxial de pe fata mai ales ca pe spate am capitonat plasticul usii complet. Dar... Desi difuzoarele spate sunt de 13cm si fata 16cm, cele spate sunt sistem, dezamagire[emoji17]. Nici macar inaltele nu se aud la nivelul focalului fata.
                  Ideea e: daca imi poate spune cineva care are focalul si fata si spatele daca la alea e asa o diferenta datorita dimensiunilor.
                  Ca le duc inapoi la emag si fug la dealer pt focal coaxial si-mi bag ceva in sistem componentul lor

                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                  Originally posted by dl_dr25 View Post
                  Acestea sunt cablurile adaptoare pt boxe ?
                  Merg montate boxe focal de 16.5 pe spate, cu adaptoare ? Mulumesc
                  Nu se potrivesc cablurile astea. Pe logan 2 sunt pinii invers asezati si mai mici. Dar focalul dealerilor vine cu cablu cu tot.
                  Pe spate sunt de 13cm si am inteles ca trebuie umblat la tabla pt dif pe 16.


                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                  Last edited by Marius Ile; 13 January 2018, 11:46. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Temperatură motor pe TdB, în poză cam 36C
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Asta ai reusit pe masina ta doar schimband ceasurile? Sau e mai ceva in plus?

                      Comment


                      • Nu e la a mea, urăsc albul ăla.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Cred ca esti singurul....

                          Comment


                          • Nici mie nu-mi place afișajul alb.

                            Comment


                            • Acum sunteti 2 [emoji23]

                              Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Chiar 3
                                E cam o obositor noaptea
                                Pentru mine
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google