Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vdmihai View Post
    Salutari, recomandati-mi un site de unde as putea cumpara ulei Castrol original de germanica.
    Ulei de motor - Lubrifianti - Uleiuri auto. ulei motor, ulei auto , ulei de motor, uleiuri auto, lubrifianti
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by andreyi View Post
      Azi am fost la un amic cu un magazin de piese auto sa intreb de un Mobil 1 0W40 si s-a nimerit vanzatorul/dealerul de uleiuri acolo care mi-a zis ca nu recomanda acest tip pentru logan,ca a pus unu' si-i tremura ca dracu' motorul ca e prea subtire. Am ramas perplex si am plecat.

      Astia sunt romanii, niste habarnisti si mari experti.
      Daca nici de la ala care vinde uleiuri nu poti afla o parere avizata, mai bine intrebi pe forum. Motorul masinii mele nu a tremurat 10 ani de zile, asa sa-i zici mascariciului ala, daca il mai vezi.

      Comment


      • Originally posted by andreyi View Post
        Azi am fost la un amic cu un magazin de piese auto sa intreb de un Mobil 1 0W40 si s-a nimerit vanzatorul/dealerul de uleiuri acolo care mi-a zis ca nu recomanda acest tip pentru logan,ca a pus unu' si-i tremura ca dracu' motorul ca e prea subtire. Am ramas perplex si am plecat.
        Al cui dealer de ulei era la magazin, informatia e foarte vaga. Ala care a zis asa ceva e dealer de ulei pentru gatit sau reprezinta alta firma.

        Comment


        • Momentan folosesc Shell Helix Ultra 5W40 / Elf Evolution RN-Tech 5W40. Ambele ofera un raport pret/calitate bun (mai ales Shell-ul, la 25 lei / litru este best buy) si sunt exact ce trebuie pentru TCe. Cand o sa ii cam expire garantia o sa incerc un Amsoil Signature Series 0W40.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by andreyi View Post
            Azi am fost la un amic cu un magazin de piese auto sa intreb de un Mobil 1 0W40 si s-a nimerit vanzatorul/dealerul de uleiuri acolo care mi-a zis ca nu recomanda acest tip pentru logan,ca a pus unu' si-i tremura ca dracu' motorul ca e prea subtire. Am ramas perplex si am plecat.
            Bine ca ai reusit sa pleci dupa ce ai ramas perplex. Sa nu mai cumperi de la ei! Ce baga in rezervor? Ce logan, ce bujii, ce benzina? A pus "unul" si gata s-a dat verdictul?


            Originally posted by mr.K View Post
            [emoji38]
            Astia sunt romanii, niste habarnisti si mari experti...
            Spre deosebire de tine. Nici român, nici expert dar macar nu ti-a "tremurat" loganul (care e de la firma, nu personal) cu Mobil1.
            Last edited by Fanez; 13 February 2018, 23:47.

            Comment


            • N-am Logan de la firma, am scapat de el, ca facea condens in lampa spate.
              Mobil 1 merge perfect si la alta masina, nu doar la Logan.
              Dupa 10 schimburi la Logan cu Mobil1 0w40 pot avea si eu o parere, cred.
              Parerea ta pentru mine conteaza, dar nu prea mult.

              Comment


              • Originally posted by vdmihai View Post
                Salutari, recomandati-mi un site de unde as putea cumpara ulei Castrol original de germanica.
                in general se gasea pe www.uleideulei.ro
                eu luam elf de franta la bidon de 5 litri dr la ei.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  ...Mobil 1 merge perfect si la alta masina, nu doar la Logan...
                  Despre asta e vorba?

                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Despre asta e vorba?
                    Asa ceva.

                    Comment


                    • Originally posted by vdmihai View Post
                      Salutari, recomandati-mi un site de unde as putea cumpara ulei Castrol original de germanica.
                      uite aici... am accesat eu pentru tine gama facuta in germania.

                      Comment


                      • Originally posted by filip3 View Post
                        referitor la intrebarea mea de acum cateva pagini, acum am 10000km fix cu motulul vechi si miercuri fac rost de bani. ma foiesc noaptea in pat gandindu-ma la ulei, astept momentul asta de mult si am emotii ca la bac

                        as mai dori un raspuns de la voi. fac taxify cu el si il chinui, unori opresc motorul doar 15min in 8-10 ore.

                        Motul Specific 5w30 0720 210 lei saau clasicul Elf Evolution FullTech 5w30 0720 130lei? Aceasta este intrebarea

                        PETRONAS SYNTIUM 5000 RN 5W30

                        e vollsyntetische (full sintetic) pe legea germana

                        Comment


                        • Originally posted by nec100 View Post
                          PETRONAS SYNTIUM 5000 RN 5W30

                          e vollsyntetische (full sintetic) pe legea germana
                          auzisem de asta, se foloseste in zona ta Irlanda-Anglia, totusi nu imi vine sa cred ce ieftin e la noi, 95 de lei fata de elf 130.

                          oricum am facut revizia si am pus Motul, sunt la al doilea schimb dupa elf-ul cu care am venit din Franta, merge super rombuletul
                          Attached Files

                          Comment


                          • aa si primul motul era made in Germany iar asta de acum made in France, nu pare sa fie contrafacut si de data asta o sa il tin 13-14k km

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post
                              uite aici... am accesat eu pentru tine gama facuta in germania.

                              http://uleideulei.ro/ulei-castrol-germania-c-100.html
                              Dupa ceva cautari si consultari am dat de un site ce avea exact ce caut.
                              Am luat 2 bidoane de Titanium FST 5w30 LL la un pret bun, m-am riscat si nu cred ca am luat teapa, bidon ok, ambalaj ok, nu cred ca la facaturi se chinuie cineva cu atatea detalii.
                              Conform codului de bare tara de provenienta este Germania nu?

                              Nu am putut sa uploadez ultima poza https://imgur.com/8P73RwT
                              Attached Files
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • Un low SAPS intr-un D4F este cam riscant , eu as fi incercat orice altceva dar nu un low SAPS.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google