Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ati inteles gresit.
    Voi va incadrati la economia de malai daca ati luat Logan alb, ati fost mai practici in sens financiar si mai putin practici cand vine vorba de rugina, pe alb se vede cel mai bine.
    Albul e cel mai ieftin, nu e vorba de preferinte cromatice, ci de malai.
    Cocalarii nu-si cumpara Logan.
    Iar cine isi cumpara X6, Q7 si nu e cocalar, prefera alta culoare decat alb.
    Last edited by mr.K; 14 February 2018, 22:40.

    Comment


    • ai dreptate, dar nu. dupa 8-9 ani de tinut masina oriunde, dar nu in garaj, n-a dat rugina prin ea. iar cand am luat eu masina, nu aveau in gama de culori albastru egee metalizat. 200 de euro in plus la 9000 e fix pix, daca faci un simplu calcul; am preferat sa-mi dau volanul la imbracat in piele calumea, nu in preputul ala de liliac pe care-l ofera dacia, jantele le-am schimbat cu unele pe care nu stiu daca sunt 20 pe forum care ar da banii pe asa ceva (in 4 noiembrie mi-a fost livrata masina, in 1 decembrie aveam deja jantele, suspensia si franele schimbate), iar bordul ala cu bej de prestige nu-mi place. al dracu zgarcit, n-am dat 200 de euro pe vopsea, dar am dat 1000 pe jante, discuri si suspensii, ulei, filtre, in prima saptamana dupa achizitia masinii
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Albul e cel mai ieftin, nu e vorba de preferinte cromatice, ci de malai.
        Uitasem. Singurii care prefera albul sunt cocalarii cu ics6, chiu7, oamenii normali vor negru/silver/..alta culoare.
        bravo Bo$$... ce le-ai/ne-ai zis-o....

        Comment


        • Ce tara ciudata...pe la noi tot ce inseamna cocalar are obligatoriu benveu sau haudi obligatoriu de culoare neagra!
          Alb? Au vreo doi baieti niste frumuseti de Mercedes albe, niste minunatii! Ba chiar cred ca le spala zilnic sau la doua zile pentru ca masinile sunt mereu impecabile! Da' baietii nu sunt cocalari. Sunt pesti de pesti dar de o mare finete. Au locurile lor, intotdeauna eleganti si politicosi. Nu se-amesteca cu cateii, cu sagetile sau cu pleava.
          Si tot apropo de alb: eu am avut inainte o dacie 1310 de un albastru sidefat foarte-foarte inchis aproape negru. Deosebita. Apoi logan visiniu. Culoarea aia care era pe toate posterele si reclamele la logan. Frumoasa.
          Dupa aceste experiente, cand am luat masina noua si am putut sa ALEG culoarea...am ales ALB!
          Asa...sa ma incadrez in aia 40% la nivel global.
          Si parca citisem undeva ca masinile albe au, statistic, cele mai mici sanse de a fi implicate in accidente.

          Comment


          • adevarul e ca nimeni nu-si ia logan alb de frumusete. daca era mertzan, bmw... dar la loganul alb ii mai lipseste doar colantul cu Albalact, Fulga sau ce brand de lactate preferati.
            unde il contrazic pe mr.K e faptul ca nu trebuie sa preferi un mertzan alb fata de unul negru. as lua alb si numai pentru cele 9 grade Celsius diferenta la interior.
            asa au stabilit cei de la ford ca tranziturile vor iesi albe din fabrica. ceo-ul a pus pe unul sa masoare temp eratura in habitaclu in aceleasi conditii, si cum erau gandite
            si pentru marfuri alimentare....

            Originally posted by CeDeBe-L View Post
            Alb? Au vreo doi baieti niste frumuseti de Mercedes albe, niste minunatii!
            adevarul e ca am si eu un cocalar pe strada carte are un mertzan alb, plafon negru (cred ca din fabrica) si cu nr B xxx ZEU
            Last edited by B997NDL; 15 February 2018, 13:03. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Loganurile albe "de flota" sunt luate intr-adevar, pentru ca sa fie ieftine. Se si vedea pe portbagaj 1.4, 1.5 dci (i-ul argintiu nu ala rosu), se mai vedeau acele oglinzi de Solenza si manerele si bandourile negre...
              In schimb cine a dat banii pe 1.6 16v Prestige sau Laureate...nu cred ca a ales alb din considerente financiare. S-ar mai fi gasit ceva banuti daca vroia metalizata. Ci pentru ca lor poate ca li s-a parut frumos loganul asa, alb.
              Ei bine, sanatosi sa fim, fiecare dupa cum si-a ales masina.

              Comment


              • Propun sa revenim; ati hoinarit destul.
                STIRI AUTO; asta e subiectul topicului.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • ufff... mai lasa-ma si pe mine sa zic de ce am ales alb:
                  -pt ca nu am vrut ca vara sa mor de cald avand o culoare inchisa;
                  -rosu ar fi vrut sotia, dar am zis ca acesta culoare o are ibricul in care fac ceai;
                  -blue-navi cam inchisa si revin la primul punct;
                  -altele nu m-au atras.
                  multumesc!
                  ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                  Comment


                  • Originally posted by CeDeBe-L View Post
                    In schimb cine a dat banii pe 1.6 16v Prestige sau Laureate...nu cred ca a ales alb din considerente financiare.
                    a mea e laureate blu navy cumparata de frate-miu. s-a calicit la culoare si a gresit, dar sa nu uitam ca la ph2 culoarea metalizata costa 500 de euro.
                    blu navy a fost 10500, albastru egee ar fi fost 11000. acum as vrea sa-i schimb culoarea
                    dar nu-mi mai permit sa dau 1000 de euro cat costa un vopsit "schimbat culoare" care presupune dezmembrarea habitaclului pentru vopsire.

                    Comment


                    • Autoritatea Federală Germană a Transportului Rutier (KBA) a publicat astăzi concluziile testelor efectuate cu BMW 320d şi a confirmat că automobilul

                      Comment


                      • Motor pe benzina cu aprindere prin compresie?

                        Masinile viitorului

                        Comment


                        • Decizie istorica: Porsche a renuntat la motoarele diesel.

                          Nemtii de la Porsche au luat o decizie istorica, ei renuntand la propulsoarele diesel. Astfel, nicio masina Porsche nu va mai putea fi achizitionata de acum cu motoare pe motorina.

                          Comment


                          • Intre timp altii sunt prinsi cu fofarlica.
                            Autoritatile din SUA investigheaza grupul german Daimler, proprietarul marcilor Mercedes si Smart, in privinta unui software care ar fi ajutat compania sa treaca testele de emisii, scrie Reuters, care citeaza ziarul german Bild am Sonntag
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Decizie istorica: Porsche a renuntat la motoarele diesel.
                              Sunt sigur ca vor urma si altii.
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Curand or sa renunte si la motoarele cu ardere interna

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google