Ambiance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Dragi coforumisti posesori de Ambiance, a vazut vreunul dintre voi si ma refer la aceia de au masina din 2005, daca aveti trasa instalatia electrica pentru proiecoare ? Eu m-am tot uitat la a mea si nu o gasesc. Va rog mult de tot, raspunsuri detaliate ca sa stiu si eu unde o gasesc (asta in cazul in care o are) sau de ce ar fi nevoie ca sa-mi pot monta si eu proiectoarele.
    Ce stiu, pana acum, ca-mi trebuie:
    1. Maneta cu inel comutator separat de proiectoare;
    2. Proiectoarele ( evident );
    3. Cablajul dintre ele.
    Daca nu e, trebuie sa cumpar si cablajul de la maneta pana la proiectoare, nu ? Cum se trag firele in bord ? Acest cablaj vine si cu releul incorporat ?

    Multumesc anticipat !
    Last edited by ady_p; 9 September 2008, 23:21.
    sigpic
    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

    Comment


    • #47
      Eu mi-am montat
      nu aveam cablu din cate tin minte .. Am cumparat cam tot insa eu nu mi-am pus proiectoarele la maneta ... Le-am pus la buton separat iar releul e montat langa baterie ..Dacca vrei voi face niste poze ..
      Its just a car ...

      Comment


      • #48
        Normal ca vreau poze, orice informatie m-ar ajuta ca sa rezolv problema.
        sigpic
        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

        Comment


        • #49
          Salut. Si eu sunt nou si as dori sa-mi spuneti si mie ce consumuri aveti pe logan 1,4 ambiance
          burn baby, burn burn!!!!!:skiing::horse:
          i'm in love with a DACIA:kisstogether::kisshug:
          daca ai grija de ea si ea are grija de tine. :lamsey:

          Comment


          • #50
            Consumul se discuta AICI
            I HAVE A !sigpic
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • #51
              servodirectie

              Originally posted by syka312 View Post
              Salutare. Sunt nou pe aici si nu stiu daca s-a mai deschis un topic cu servodirectie pentru Logan Ambiance. As dorii sa va intreb daca se poate pune servo pe Logan Ambiance 1.4 MPI?

              Va multumesc frumos.
              se poate pune numai la Pitesti la fabrica ,dar nu merita ,ajunge mai mult decat daca o luai direct cu servo.
              CT-97-VIPsigpic

              Comment


              • #52
                Nu in fabrica, ci la un serivce sau atelier din zona fabricii!
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #53
                  Am si eu o problema ce fac daca am pierdut o cheia ce sa fac?

                  Comment


                  • #54
                    Mai ai una ,nu?Daca vrei sa o faci si pe a 2-a te costa in jur de 400 ron.Daca crezi ca o poate gasi cineva care cunoaste masina trebuie sa iei set nou ptr contact si sa te duci la service sale bage pe calculator.
                    CT-97-VIPsigpic

                    Comment


                    • #55
                      Ce se mai poate pune pe un 1.5Dci

                      Salutare lume....Pentru inceput vreau sa va zic ca-ci eu cu Loganul meu ma inteleg foarte bine si nu ma lasat la greu...Am masina de 1 an am facut 50000 de km cu ea,am fost in Suedia,Olanda,Italia,Danemarca si ink vreo 2-3 tarii....nu ma lasat ,De la iesirea din Romania pana in Italia mai exact Brescia mi-a consumat doar 1 rezervor de Motorina,unicul lucru e ca a trebuit sa nu merg cu peste 120km/h...Acum vreau sa-mi pun servodirectie,clima,niste genti k tot Romanul si cate ceva pe ici pe colo!!!

                      In curand o sa postez si cateva poze cu Loganul Inmatriculat in Bucuresti prin cateva orase frumoase ale Europei....Salutare la toti si sper sa nu va demoralizati cand lumea mai scoate cate o vorba urata de Logan....Nu cred ca sant multii care sa zica ca,cu 65 de litri de motorina au facut 1400 de Km,eu cu Loganul I-AM FACUT;)

                      Comment


                      • #56
                        modelul ambiance are servo standard ?

                        Comment


                        • #57
                          nu, nu are. de ce? vrei sa cumperi modelul ambiance?
                          Last edited by bogdan_1984; 27 February 2009, 14:45.
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by bogdan_1984 View Post
                            nu, nu are. de ce? vrei sa cumperi modelul ambiance?
                            Da.

                            este optional macar ?

                            Comment


                            • #59
                              costa 405 EUROI. mai bine cumperi preferance. asta are servodirectie

                              sau daca ai bani, iti recomand versiune cu ABS si AC, ca sa nu iti para rau mai tarziu

                              sfatul meu e sa nu te grabesti. vezi ca de luni se da drumul la RABLA. si mai bine mai strangi ceva banuti ca sa nu iti para rau
                              Last edited by bogdan_1984; 27 February 2009, 14:55.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by bogdan_1984 View Post
                                costa 405 EUROI. mai bine cumperi preferance. asta are servodirectie
                                aha ,acum am vazut si eu pe site la ei ... se merita mai mult preferance-ul


                                le: pai tocmai asta e ... incerc sa o iau cu cat mai putin ... nu prea am buget mare daia optam pt ambiance .. dar totusi vreau servo neaparat .. asa ca ramane preferance
                                Last edited by kdf; 27 February 2009, 15:01.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google