Instalare Mp3 Player La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Instalare Mp3 Player La Logan

    Salutare!!!Sunt posesorul unei dacia logan 1.4 Mpi model ambiance versiune standard si as dori sa-mi instalez singur un mp3 player. Asta ar insemna sa-mi instalez singur si boxele si sa fac si cablajele si nu prea ma pricep. Este cineva care ma poate ajuta?
    Multumesc!!!
    15
    excelent
    20.00%
    3
    satisfacator
    60.00%
    9
    nesatisfacator
    20.00%
    3

    The poll is expired.


  • #2
    Cablajul este facut din fabrica...Tu doar trebuie sa scoti cutia neagra din consola, legi mp3 la mufe si in usi daca pui boxe blaupunkt le pui imediat...Daca pui alte boxe, trebuie sa cumperi mufa
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Scuze dar cum fac sa umblu sa desfac cat ma putin din consola.Eu am inloc de casetofon un spatiu de depozitare si mi se pare destul de compact.Precizez ca este vb de loganul nou, adil cel cu face lifting......

      Comment


      • #4
        Nu trebuie sa desfaci consola. Doar cutia aceea neagra. Pe spate nu cred ca ai cablaj din fabrica. Cel putin pe versiunea ABS plus nu este cablaj pana pe spate. Eu i-am vazut ca au tras cablurile prin chederele usilor si prin spatele canapelei. Spor la treaba!
        sigpic

        Comment


        • #5
          Stiti cumva unde as putea gasi niste imagini cu acest gen de montaje la logan sau vreo schita cu partea electrica?

          Comment


          • #6
            Daca nu esti sigur de ce faci mai bine apeleaza la cineva care stie sau o firma!Nu costa o avere!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              Raducu e usor ,mie mi-a luat 2 minute sa scot cd-playerul spre inlocuire ,cu spatiu de depozitare e aceeasi chestie, am inlocuit si boxele blaupunkt originale ,chiar daca mufele nu s-au potrivit ,le-am taiat si le-am prins la cele venite cu boxele.Deci stai calm ,pentru mine a fost prima data si tot facelift ca tne am

              Comment


              • #8
                Pe mine m-a costat 110 RON. Instalarea am facut-o la dealer. Putea sa ma coste mai mult daca boxele nu aveau cablu in cutie. Iar la un service care sunt specializati pe asa ceva, m-ar fi costat pana in 50 RON. Nu e mult, dar daca iti place tie sa lucrezi la LOGAN-ul tau, atunci, spor la treaba!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Ambiance nu are cablaje din fabrica, cel putin pentru boxele spate sigur ca n-are.
                  I HAVE A !sigpic
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • #10
                    Daca schimb mp3 si montez eu o statie si un subwoofer pierd garantia ?

                    Comment


                    • #11
                      ....Mie de unde am luat masina mi sa spus ca orice interventie trebuie facuta la un service autorizat sau la dealer, in caz contrariu se pierde garantia pt instalatia electrica.

                      Comment


                      • #12
                        Cred ca am sa urmez sfatul tau si anume acela de a apela la cineva in masura sa faca asta. E mai sanatos pentru masina mea.....)

                        Comment


                        • #13
                          E buna partea sa te duci la cineva care lucreaza in domeniul asta dar mie personal mi se pare o aruncatura de bani.Stai linistit k daca aia de la garantie n-au chef sa iti lucreze o sa iti gaseasca totdeauna ceva chiar daca nu ai umblat deloc(parerea mea ,nu vreau sa influentez pe nimeni)

                          Comment


                          • #14
                            Pentru ce fel de boxe ai optat tu daca nu te superi. Aveai deja boxe pe spate, si daca nu, tiai facut tu cablajul? Daca l-ai facut tu pe unde ai pozat firele?

                            Comment


                            • #15
                              tTrust ....Poatea poti posta si niste poze sa-mi dai asa un exemplu. Ce zici?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google