Despre Amortizoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Fa intai un test de amortizoare, normal. Si e bine pui Sachs sau Monroe pe gaz, daca vrei unele normale, nu sport.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Eu pe 16V din 2007 aveam de ulei, ceva poloneze erau, nu stiu exact de care. La vreo 60 mii km m-am hotarat ca loganu meu devenise prea periculos si am schimbat suspensia: arcurile V-MAXX cu -3 sau -5 cm si telescoapele Bilstein B4 gaz. Urmatorul pas au fost gumele, dupa cum stiti Michelin energy nu ofera sprijin lateral in curbe deloc, si am trecut pe Good Year Eagle F1 195\50\15 ...Rezultatul, masina merge in aceeasi secunda pe o urcare de 3 km cu un logan de cupa cu suspensie de 900+ euro.
      Fara linkuri externe

      Comment


      • #18
        Da, merge in aceeasi secunda ca ai cutie mai lunga. Ia sa ai si tu cutie scurta si blocanti...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          Din cate stiu eu nici loganele nu aveau cutie mai scurta sau blocant, oricum loganul meu e masina de oras, nu am usurato in vre-un fel sau altul ...Si sincer nu-l dau pe nici un passat sau mai stiu eu ce nemtalai second cu multi multi kilometrii ;).
          Last edited by Seba; 5 November 2008, 22:57.
          Fara linkuri externe

          Comment


          • #20
            NU mai da reply la postul anterior!
            Se subintelege ca raspunzi la el; se pot primi "cartonase colorate" pentru asta
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • #21
              Stie cineva daca se potrivesc amortizoarele spate de la MCV pe Logan berlina?

              Comment


              • #22
                Salut, stie cineva sau are cineva aceste telescoape BILSTEIN - B4 Gas cu tot cu arcuri bilstein ( nu sport) si poate sa imi spuna cat de mare e diferenta intre acestea si cele stock (ca stabilitate). Va multumesc

                Comment


                • #23
                  Am incercat pe un pujo 307, si am pus doar Bilstein B4 pe arcurile originale, masina avea 50 mii Km dar dupa telescoape si-a schimbat complet tinuta de drum. Daca tot vrei sa schimbi arcurile, de ce nu le shimbi cu unele cu un drop de -35mm ?
                  Fara linkuri externe

                  Comment


                  • #24
                    deci sa inteleg un lucru...la arcuri sport weitec -35mm (cred) ce telescoape sa pun?
                    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                    Comment


                    • #25
                      astazi am parcat langa un prieten cu loganul. am ramas uimit a mea e mai saltata de spate decat a lui. al meu e model laureate, am 75mii km iar el are un ambiance cu vreo 15mii km maxim. de ce a mea e mai saltata de spate ?
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        al lui o fi fost incarcat

                        Comment


                        • #27
                          o fi avut rezervorul plin

                          pana deunazi, timp de 2 ani am avut arcuri sport pe amortizoare stock, ieri am pus si amortzoare Bilstein. masian e cu totul alta. sta lipita parca de sosea, nu mai are balans pe viraje< nu se mai lasa in exterior ca inainte.
                          parerea mea este ca merita doar arcuri + amortizoare sport.
                          Last edited by NerviiMei; 8 February 2009, 03:19.
                          Fuarte Nervos !!!

                          Comment


                          • #28
                            faza cu rezervorul chiar nu stiu. o sa-l intreb. dar era destul de mare diferenta... iar masinile erau amandoua goale....
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              @ domnul k - ce model de la bilstein ai pus??? pe ce arcuri???
                              MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                              Comment


                              • #30
                                Eu pe Ambitionul meu dci , nu stiu ce tip de amortizoare am dar se comporta la fel ca la inceput . Adevarul ca nici nu am foarte multi km cu ea , si nici nu a avut parte de un carosabil accidentat .Nu topaie si nu danseaza pe strada. In schimb se cam apleaca la virajele stranse, dar sigur asa fac toate .
                                Asa ca pana la ziua scadentei , cand trebuie sa le schimb .... mai este mult si bine,
                                , sunt cu ochii pe voi !
                                :thumbsup:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google