Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mare concurs: "cea mai ermetica masina".
    Vin cei de la Peugeot cu ultimul model.
    Comisia: - Ati facut testul cu pisica?
    Reprezentant Peugeot: - Nu, cum testul cu pisica?
    Comisia: - Nu-i nimic, il facem acum. Bagam o pisica inauntru... Dupa doua zile pisica moare, nu mai avea aer. Intr-adevar este ermetica.
    Vine ultimul model de BMW.
    Comisia: - Ati facut testul cu pisica?
    Reprezentant BMW: - Nu, cum se face acest test?
    Comisia: - Bagam o pisica inauntru... Dupa o zi pisica moare. Nu mai avea aer. Este intr-adevar cea mai ermetica masina.
    Vin si cei de la Logan.
    Comisia: - Ati facut testul cu pisica?
    Reprezentant Logan: - Da!
    Comisia: - Si cum l-ati facut?
    Reprezentant Logan: - Pai am bagat pisica inauntru si pe unde scotea capul, chituiam...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #17
      O blonda care s-a saturat sa rida toata lumea de ea se vopseste bruneta, isi schimba numele si pleaca din oras.Pe drum vede un cioban cu o turma de oi.Ce se gindeste ea: toata viata lumea a facut misto de mine, ia sa fac si eu misto de alti, ca acum nu mai sint blonda si nu ma stie nimeni.Zis si facut.Coboara din masina si se duce la cioban.
      - Bade, daca-ti spun asa dintr-o privire cite oi ai in turma,imi dai o oaie?
      - Da, fata tati.
      Blonda se uita de jur imprejur si spune:
      - 201
      - Da fata tati, intelegerea-i intelegere, alegeti o oaie si a ta sa fie.
      Zis si facut.Blonda vesela se urca in masina, cind sa plece ii bate ciobanul im geam:
      - Fata tati, daca-ti spun ce culoare naturala are parul tau, imi dai ciinele inapoi?




      De ce prefera blondele ceasurile electronice celor mecanice?
      - S-au saturat de limbi, acum vor numere
      Last edited by Marius; 13 January 2007, 05:34.
      numar secundele

      Comment


      • #18
        Un sofer ajunge cu masina pe malul unui rau si-l intreaba pe un politist care pescuia, daca-i adanca apa. Acesta-i raspunde ca nu este. Soferul intra cu masina-n rau, se scufunda, abandoneaza automobilul, iese cu chiu cu vai din apa si-ncepe sa tipe la politai:
        - Ai zis ca apa-i mica si uite ca era sa ma inec!
        - Pe onoarea mea, acum 10 minute, era mica, au trecut niste rate si le ajungea abia pana la piept !
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #19
          Doi tarani stateau pe un camp cu oile la pascut.
          Deodata, din cer apare un OZN din aur masiv.
          Luminite multe, zgomot, vant de mai mai sa le ia caciulile de pe cap si la un moment dat aterizeaza.
          De frica unul din ei o ia la fuga, dar celalalt inlemneste de frica.
          Se deschide o trapa a OZN-ului si apar doi extraterestri imbracati din cap pana in picioare in aur:
          - Salutare Pamanteni am venit in sfarsit sa va vizitam!
          Taranul, vazandu-i ca au ganduri pasnice se mai linisteste si intra in vorba cu ei:
          TZN-ul asta e din aur?
          Extraterestrii: Da.
          T: Si hainele voastre sunt tot din aur?
          E: Da.
          T: Si antenele tot din aur?
          E: Da, din aur.
          T: Si asa aveti toti la voi in galaxie?
          E: Nu, doar noi Manelistii...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #20
            ha ha ha ha ha
            stiu si eu unu:
            la spitalul de nebuni probleme mari: nebuni evadeaza sarind garul cu scara
            directorul da ordin sa se constuiasca un gard mai mare, nbunii iau o scara mai mare
            directorul cheama in cele din urma un arhitect si il pune sa fac un gard pe care nebunii sa nu-l poata sari, asta darama gardul si trage o linie in jurul spitalului, cand vin nebunii sa evadeze se uita toti uimiti la linie, directorul ii intreaba: nah nu evadati? nebunii raspund: nu stim unde sa punem scara

            Comment


            • #21
              Ion afla ca mai are de trait doar 24 ore. Ii spune sotiei si ii propune sa mai faca o data dragoste.
              Ea este de acord. Peste 6 ore, Ion ii spune din nou:
              - Iubito, stii, mai am doar 18 ore de trait. Crezi ca am putea sa mai facem dragoste inca o data?
              Sotia este din nou de acord. Cand se duce la culcare, se uita la ceas si vede ca acum au mai ramas doar 8 ore. Atunci ii spune sotiei:
              - Iubito, te rog... inca o data inainte sa mor.
              - Bineinteles, dragul meu, ....
              Apoi sotia se intoarce cu spatele si adoarme.
              Ion, agitat, nu poate adormi! Vede la un moment dat ca au mai ramas 4 ore. O trezeste pe sotie:
              - Iubito, mai am doar 4 ore. Crezi ca am putea...
              Sotia se ridica si spune:
              - Uite care e treaba Ioane, eu trebuie sa ma scol maine dimineata, tu nu!






              Sotul vine acasa foarte tarziu si ca sa nu-l certe sotia se gandeste >>sa-i faca o partida de sex oral. Se furiseaza in dormitor, se baga sub >>plapuma si trece la treaba. Dupa ce rezolva problema merge la baie si >>ramane perplex cand o vede pe sotia sa iesind din baie. >>- Tu cum ai ajuns aici ?! striga el >>- Nu mai striga ca o trezesti pe mama, spune sotia....
              numar secundele

              Comment


              • #22
                La poarta Raiului ajunge un inginer. Sf. Petru Il intreaba: - Tu cine esti? - Sunt inginer si vreau sa intru. - Nu aici, locul tau e JOS. Ajunge inginerul in Iad. Cum se plictisea, incepe sa mestereasca: scari rulante, aer conditionat, piscine, pune la punct o retea Internet. Peste o vreme Cel de Sus discuta cu Talpa Iadului la telefon. - Si ce mai e nou? - E exceptional. Am un inginer care a facut minuni (si-i povesteste inventiile). Dumnezeu, evident agasat ii raspunde: - Dar ce cauta acolo un inginer, locul lui e aici la Mine. Sa stii ca te dau in judecata! La care Talpa Iadului ii raspunde: - Si unde crezi ca vei gasi un avocat?
                numar secundele

                Comment


                • #23
                  oltenii dau examen de fizik dintr-o problema de calculat timpuri: t1, t2, etc. o intreaba unu pe una: "cat fu t1 la tine?" si asta face:"in jur de o ora jumate."

                  Un student se duce la cantina si singurul loc liber este langa un profesor. Neavand ce face, se aseaza acolo. Profesorul spune: - Porcul nu-i este prieten porumbelului. Studentul raspunde: - Bine, atunci eu am zburat. Enervat la culme, la examen, profesorul ii pune studentului cele mai grele intrebari, dar acesta raspunde la toate. In cele din urma, profeorul il intreaba: - Vezi pe drum un sac de minte si unul de bani. Pe care il iei? - Pe cel cu bani. - Eu l-as lua pe cel cu minte. - Fiecare cu ce n-are... Profesorul, furios de-a dreptul, ii scrie pe lucrare "BOU". Studentul merge la el si ii spune: - Domnule profesor, v-ati semnat, dar nu ati trecut nota
                  Last edited by Cristi_Xp; 10 February 2007, 01:24.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #24
                    Doua tipe seara târziu pe strada. O patrula de politie le opreste. Seful patrulei zice:
                    - Buna seara, actele la control, va rog! Una dintre tipe raspunde:
                    - Sunt stewardesa, tocmai am sosit dintr-un voiaj si acum merg repede spre casa sa fac un dus, sa ma schimb, pentru ca tocmai am fost anuntata ca trebuie sa plec imediat într-un alt voiaj. Cum timpul este foarte scurt, în graba cu care am plecat am uitat geanta cu actele la serviciu. Va rog sa întelegeti situatia creata, dar timpul ma preseaza si ma grabesc....
                    - Bun, înteleg, raspunde jandarmul. Dar dumneavoastra? zice el adresându-se celeilalte tipe. La care tipa, rosie toata, raspunde:
                    - Si eu tot curva sunt, dar nu stiu sa ma exprim.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #25
                      Se intalnesc Itic si Strul.

                      Itic, suparat, Strul, vesel, n-avea nicio treaba.
                      S: - Frate, am scapat de toate problemele!
                      I: - Da' ce-ai facut, ma?
                      S: - Mi-am luat un elefant, frate!
                      I: - Hai ba, lasa vrajeala, ca nu-mi arde...
                      S: - Nicio vrajeala, ma. Am scapat de toate problemele. Stii parcul meu
                      de masini? Vine elefantul in fiecare zi, le spala, da cu coada, le
                      lustruieste. Nevasta-mea... stii ca e obsedata cu gradina de flori. N-am
                      treaba, le stropeste asta de cinci ori pe zi... jet mic, jet mare.
                      Copiii... stii ce disperat eram cu ei. Am si uitat ca-i am acum. Ii ia
                      elefantul cu trompa ii pune in spate, ii plimba prin cartier, joaca
                      fotbal cu ei. Nu mai am niciun stres.
                      I: - Da' cat ai dat, ma, pe el?
                      S: - 100.000 de euro, da' face toti banii...
                      I: - Auzi, ma... Nu mi-l vinzi mie?
                      S: - Ce sa fac?!! Ba, nene, asta e parte din familie acum, nu e de
                      vanzare.
                      I: - Hai ma ca-ti dau 150.000, da mi-l mie, doar stii ce probleme am
                      acasa!
                      S: - Nu se poate, ma. E sufletul nostru, cum sa ne despartim de el?
                      I: - Hai, ba, ca-ti dau 200.000, da-mi-l sa scap de belele.
                      S: - Nu se poate, ba Itic, tu nu intelegi. Iti comand si tie unul, daca
                      vrei, da' ai de asteptat un an.
                      I: - Bai, Strul, iti dau 300.000! Ajuta-ma sa-mi rezolv problemele, ce
                      dracu', suntem ca fratii, am inceput impreuna sa facem afaceri...!
                      S: - Bine, ma, hai. Da' sa stii ca ti-am dat de la inima, era ca si
                      copilul nostru.
                      Dupa 6 luni se intalnesc astia iar. Strul vesel, Itic, terminat, cu
                      parul alb, cearcane mari...
                      I: - Bai, Strul, ce mi-ai facut, ba? M-ai nenorocit cu elefantul asta!
                      S: - De ce, ma?
                      I: - Nu face nimic, frate. Parcul meu de masini, il stii... S-a suit cu
                      curu' pe masini, mi le-a strivit. Nevasta-mea... Obsedata si ea cu
                      florile, s-a ***** pe ele, nu se mai vede o petala sub diatamai balega.
                      Copiii... nu-i haleste, dar ii bate cu trompa, ii alearga prin casa.
                      Sunt terminat!
                      S: - Bai, Itic, tu ai o problema!
                      I: - Da, ba, stiu, cu elefantul de la tine.
                      S: - Nu, ba! Tu, cu atitudinea asta, n-o sa vinzi niciodata elefantul
                      ala!
                      Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
                      10.000 km - 22.01.2007

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Cristi_Xp
                        - Si eu tot curva sunt, dar nu stiu sa ma exprim.
                        bun bancul

                        Comment


                        • #27
                          Un trabant pe sosea face o pana de motor. Propietarul face autostopul la alta masina sa-l ia la stanga.

                          Un tip cu un Mercedes il vede pe amaratul cu trabantul si il ia in remorca.
                          In timp ce mergeau ei linistiti trece un Audi cu 200 la ora pe langa ei.
                          Nu trece mult si un BMW trece ca fulgerul pe langa ei.

                          Suparat pe Audi si BMW propitarul Mercedesului se ia dupa ei la intrecere.
                          A doua zi in ziarul local apare o poza cu un titlu mare care domnea pe
                          prima pagina:

                          PE AUTOSTRADA BUCURESTI-CONSTANTA UN AUDI, UN BMW SI UN MERCEDES FACEAU
                          INTRCERE IAR IN URAMA LOR UN TRABANT CLAXONA SI FACEA FLASHURI SA SE DEA
                          LA OPARTE.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #28
                            Doi vidanjori: unul (seful) mergea cu mainile in buzunare si cel de al doilea
                            (ucenicul) cara trusa cu scule... Ajung la un wc sa-l repare. Seful trage aer in
                            piept, pune mana la nas si se scufunda in hazna....1 minut, 2, 3 iese: - 'Tu-i
                            mama ei de treaba, da-mi cheia franceza! Se scufunda iar...1 minut, 2, 3, iese: -'Tu-i
                            mama ei de treaba, da-mi si cheia de 10! 1 minut, 2,3, iese: - Extraordinar, da-mi si
                            cheia de 13! 1 minut, 2, 3, iese satisfacut si zice: - Vezi ce inseamna sa fi
                            mester? Pune mana sa inveti ca altfel o sa cari toata viata cutia aia de
                            scule!!!



                            Doua furnici fumau iarba. La un moment dat apare elefantul. Cand il vad, furnicile se pun pe ras.
                            Elefantul, mirat, le intreaba:
                            -Ce-ati patit mai?
                            - Wahahahaha...elefantule, vezi tu firmitura asta de paine?
                            -Da
                            -N-ai curaj sa te sui pe ea!
                            Elefantul pune un picior pe ea zi zice: Poftim ca m-am suit!
                            -Wahahaha...elefantule...cat esti tu de mare...n-ai curaj sa iei cealalta firmitura de paine de pe jos si sa ti-o pui in cap!
                            Elefantul ia si cealalta firmitura de paine de pe jos si si-o pune in cap.
                            -Wahahahahaha....furnicile se terminau de ras
                            Elefantul: -Ma acum ce mai este?
                            Furnicile: -Mamaaaa cata sandvisul !

                            Comment


                            • #29
                              Nedumerire la poarta raiului.
                              Intr-o buna zi, la poarta raiului, un tip foarte iritat...... Sfintu Petru il ia de-o parte:
                              - Ce-i fiule, care e problema?
                              - Pai, nu se poate domle, uita-te la mine, am 35 de ani, sanatos, puternic, nu fumez, nu beau, nu sunt casatorit... seara ma culc linistit si dimineata ma trezesc mort, in ceruri? Trebuie sa fie o greseala !
                              - Mmmm, nu s-a mai intimplat pina acum, da, in fine, sa vedem... cum zici ca te cheama fiule?
                              - Manivela, Grigore Manivela...
                              - Si ce meserie zici ca ai avut ?
                              - Mecanic auto ...
                              - Aha, gata, uite, am gasit fisa ta... pai s-a lamurit fiule, uite, aici scrie ca ai murit de batrinete !
                              - De batrinete ?!?? cum de batrinete ?
                              - Pai da, ca am insumat orele de manopera din facturile tale, si a iesit ca ai peste 100 de ani...



                              Radiologul zice: am 2 vesti, una buna si una rea. Pe care va zic inainte?
                              -Pe cea rea.
                              -Pai aveti o tumoara imensa pe plamani.
                              -Si care e cea buna?
                              -Se poate rezolva in Photoshop
                              Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
                              10.000 km - 22.01.2007

                              Comment


                              • #30
                                Primu ii tare

                                PS: doamne feri sa fi utilizata si la noi "regula" ca sar injumatati Romania
                                ...de doi lei :p

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google