Zgomot Din Cauza Capacului De Pe Motor :(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pentru moment l-am lasat asa, a fost si frig afara si nu i-am mai acordat atentie. maine daca o sa am timp o sa atasez si niste poze.
    sigpic

    Comment


    • #17
      se poate monta un buretel mai dur in partea de jos ,mai exact pe tubul filtrului de aer si capac si se rezolva problema. Si la serivece iti fac acelasi lucru fapt realizat de fratele meu cu un Abs Plus DCI
      Kiss Fm Gris Platine DC

      Comment


      • #18
        Distantier

        Am o poza la indemina
        Attached Files

        Comment


        • #19
          saiba se pune intre motor si suport

          Comment


          • #20
            va multumesc pentru sfaturi
            la chestia asta cu buretele m-am gandit si eu dar la cea cu saiba chiar nu aveam habar, de fapt nici acum nu stiu ce rol ar avea acea saiba, poate sa pun o saiba apoi inca o piulita sau ceva de genu...
            sigpic

            Comment


            • #21
              Cand am fost la service am reclamat si eu zgomotul si le-am aratat joja lipita de capacul motorului...rezolvarea...indoit (cu simt) putin de locasul unde intra joja...si...zgomotul e acelasi
              bine o fi si de la tija jojei dar o sa incerc si varianta cu buretele in dreptul tubului de la filtrul de aer.
              sigpic

              Comment


              • #22
                saiba distanteaza suportul cu tot dar....
                fa cum sti vad ca e cam complicat

                Comment


                • #23
                  are dreptate johan...ar fi cea mai simpla rezolvare.Adaugi o saiba si faci proba,eventual mai adaugi una daca e nevoie.

                  Comment


                  • #24
                    Nu stiu cat e de buna solutia data de johan...daca va uitati pe poza ,ca sa pui o saiba trebuie sa tragi de locasul jojei aproximativ un cm ...eu nu asa avea curaj...
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Bucurate ca nu au rupt suportul de prindere de pe blocul motor cind au tras cu simt.

                      Comment


                      • #26
                        Pai daca il rupeau il schimbau ca eram in service autorizat cu o alta problema...iar de tras au tras chiar foarte putin.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          zgomot capac

                          lipirea celor trei puncte de sprijin [cu picatura ]gumele de capac
                          daca pui mina pe guma se misca in voe prin lipire se rigidizeaza capacul si nu mai face galagie ,eu am rezolvat problema
                          Nu pot pune poza

                          Comment


                          • #28
                            eu nu am mai dat importanta la chestia asta, oricum o sa fac ceva in acest sens dar pt moment nu am gasit banda dublu adeziva.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Unde pot gasi tampoanele de cauciuc de la capac motor.S-au rupt

                              Comment


                              • #30
                                la Best .... in Arad "Tampon capac motor Dacia Logan 1.5 Dci, Renault Clio 1, Renault Kangoo 7701056972"
                                sigpic
                                Ambition 1.5 dc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google