Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • numai la OltCit era treaba asta...cu variante

    Comment


    • Ai dreptate Octaviane, depinde de varianta de Oltcit, eu am avut Club 12 TRS, si avea discuri de frana pe toate rotile, alea de pe fata ventilate, iar frana de mana era pe fata. Oricum ideea e ca puteau si ei sa puna la Logan discuri de frana pe spate, imbunatateau mult sistemul de franare. Macar asa la versiunile cu ABS,
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • si abs'ul e cam de kkt sa stii ... trebuiau sa puna un sistem de franare mai bun , discuri fata- spate ... dar ce potzi sa le ceri la romani ... ei sunt fericiti k costul de productie al unei masini nu depaseste 3500 euro ... asa k long live DACIA ...
        1.6 MPI CRAZY DRIVER

        Comment


        • Pai daca nu depaseste 3500 euro atunci de ce le vinde aproape dublu,sau triplu?

          Comment


          • Stai linistit ca depaseste 3500. )
            La viteze mari e adevarat ca nici abs-u' nu face mare lucru, dar asta e din cauza suspensiei, garda la sol mult prea mare, ai impresia ca vine curu' peste tine, se rostogoleste parca peste cap, de-a lungu masinii...

            Comment


            • bine domne depaseste 3500 .... nah 4000 euro ... ce nu tre sa scoata si eu profit.?!?!?!?!
              1.6 MPI CRAZY DRIVER

              Comment


              • Octaviane, ABS-ul ala , eu zic ca-si face treaba, atat cat poate el, si cum a fost el proiectat. Ca voi il comparati cu unul de pe nu stiu ce masina, este partea a doua. Eu zic ca este bun acolo, de multe ori te poate scoate din belele.
                , sunt cu ochii pe voi !
                :thumbsup:

                Comment


                • N-am spus ca nu e bun. Si pe mine m-a scos de doua ori clar si categoric, daca eram fara abs (nu omoram pe nimeni) era necaz.
                  Si nu se poate spune ca e un model vechi de abs. La Fabia spre exemplu iti bate pedala mult mai rau decat la Loganel. Are o frecventa mai mica , e un model mai vechi de abs (la Fabia)

                  Comment


                  • Pai eu zic ca se simte abs-ul

                    Comment


                    • Salutare tuturor!
                      Acesta fiind primul meu post pe forum,vreau sa stiti ca sunt fericitul viitor proprietar al unui Logan 1,4 ABS+,cu AC si vopsea gri platine ca optionale.
                      Am citit tot thread-ul si am gasit deja raspunsuri la intrebari pe care urma sa le postez,cum ar fi rcd-ul care mi s-a parut prea scump la Adras,de unde am luat masina.Am intrebat dealerul daca pot veni cu ceva cumparat din hypermarket si mi-a facut complice cu ochiul si soptindu-mi ca se poate,de parca am fi complotat vreo lovitura de stat...Am intrat la idei pentru ca imi mirosea a spaga (de dat),si urasc chestia asta.Oricum,revenind,din ce-am citit pe-aici m-am decis ca pot sa-mi montez si singur sunetul.
                      Dar am uitat sa va spun ca am facut comanda la inceputul lunii octombrie si spre dezamagirea mea data livrarii este 29 noiembrie...chiar asa de mare sa fie cererea?E posibil sa ma sune mai devreme - i s-a intamplat cuiva?
                      Si inca o problema: din ce stiti,in luna octombrie a fost promotie cu garantia extinsa(asa sustine un coleg de munca)?Pentru ca daca a fost ma iau de gat cu dealerul-ca m-a intrebat daca optez pentru asa ceva si am spus nu!
                      Mai aveam intrebari dar le luam pe rand...scuzati lungimea mesajului.
                      Respect!

                      Comment


                      • Bun venit pe forum Liviu31!
                        Sa fie livrata masina mai devreme am mai auzit, dar doar cu cateva zile. Oricum depinde si de noroc: se poate sa ai masina cu 2 sapt mai devreme daca ai noroc dar de obicei se livreaza doar cu cateva zile inainte de data comunicata sau chiar se respecta data. Promotia este pentru luna Noiembrie. Vezi mai multe detalii la:
                        Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

                        sau:
                        Alege să fii la curent cu ultimele informații și noutăți despre corporate sau produsele din universul Dacia.

                        Daca mai ai vreo neclaritate nu ezita sa ne intrebi!
                        Cu respect, Costin.
                        Last edited by CosTin; 4 November 2007, 02:40.
                        In tara momentan.

                        Comment


                        • Viteza fara eforturi prinsa cu ABS+ de 1.4 la intrare TM dinstre Arad
                          Last edited by Octavian; 11 November 2007, 23:59.

                          Comment


                          • Originally posted by Octavian___28
                            Viteza fara eforturi prinsa cu ABS+ de 1.4...
                            ...poate fara eforturi din partea soferului...

                            Comment


                            • Am postat ultima parte din clip. Nu stiu ca comprim un video. Pe tr 4 ajungi repede la 140 si sa nu crezi ca motoru' ''suchitza''...doar pt cei care cred ca daca il duci dupa 4000 rot/min se ''strica''...
                              Cat despre tinuta de drum, daca ai doua benzi, e ok.

                              Comment


                              • Ura!Astazi am ridicat si eu masina de la Adras!
                                ABS+ 1,4mpi cu a.c.
                                Ca optionale am ales aparatorile de noroi si covorasele de cauciuc deocamdata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google