Intrebare-mersul serpuit e "daunator" sau nu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare-mersul serpuit e "daunator" sau nu?

    Am si eu o intrebare:

    Nu imi place sa merg cu masina drept, ci usor serpuit.

    Asta imi da o senzatie placuta. In plus, daca merg serpuit, cind virez de multe ori se intimpla sa am volanul usor cotit spre directia dorita, si atunci economisesc miscare, imi este mult mai comod si mai usor sa virez.

    Miscarea de serpuire este usoara - ca pestele in apa, ceea ce imi face stilul de condus mai flexibil si mai fluid, in orice moment sint pregatit pentru orice manevra - keeps me on my toes.

    Acest stil de condus mai are avantajul ca creeaza spatiu in jurul meu, conduc mai aerisit si mai relaxat, am spatiu de manevra.

    Intrebarea mea este daca acest stil de mers serpuit, ca pestele in apa, dauneaza cu ceva masinii. Oare se uzeaza mai mult? Si daca se uzeaza mai mult, in cit timp voi avea probleme?

    Este ceva ce se repara usor?

    Am vorbit cu mecanicul meu (Nea Popicu, pentru cine il cunoaste) si mi-a spus sa nu fac asa, dar n-a putut sa-mi argumenteze. Eu cred in continuare ca ar putea fi ok.

  • #2
    Este cel mai aiurea mers pe care l-am putut auzi...
    1. Poti sa creezi un accident foarte usor
    2. Esti mai relaxat, dar ceilalti din trafic NU
    3. De stricat la masina, inafara de caroserie in caz de impact, nu cred.
    4. Nea Popicu'...avea dreptate, in felul asta nu devii un pericol ptr cei din jur.
    5. De ce iti place sa mergi asa...? Doar sa atragi privirile celorlalti, si sa zica: "Uite-l si pe nebunu' asta?"
    e-mail: office@stickere.info

    Comment


    • #3
      Pe polei la fel mergi?
      sigpic

      Comment


      • #4
        Daca mergi asa serpuit...macar mergi pe banda ta??Ca e plina romania de fenomene in trafic!Ciudat acest stil de mers...ai familie?copii?oare ei cum se simt cu tine la volan?

        Comment


        • #5
          Originally posted by DciPower View Post
          Am si eu o intrebare:

          Nu imi place sa merg cu masina drept, ci usor serpuit.
          .................................................. ........................
          .................................................. ........................
          )) )) )) )) ))))))))))))))
          Deci e cel mai tare stil de mers de pana acum )))))))))


          PS: n-are nimic masina, poti sa mergi serpuit cat doresti, dar ai de grija la trafic.

          Comment


          • #6
            E prima oara cand aud ca cineva are stilul asta de condus zilnic....interesant.

            CA si ceilalti colegi ai mei te sfatuiesc sa nu folosesti stilul asta de condus....pesntru ca ceilalti participanti al trafic sunt stresati ca nu stiu ce vrei tu sa faci si pe deasupa ce te intereseaza pe tine...o sa ai o uzura la pneuri prematura.

            Comment


            • #7
              Joc la directie nu o sa faca ?
              Nu vreau sa supar pe nimeni, dar nu ma pot abtine din ras - si eu merg serpuit cand ocolesc gropile, aia de nevoie doar si ma streseaza nu ma relaxeaza.

              Comment


              • #8
                L-am mutat la cafenea-discutii generale.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Vai doamne ce-mi vad ochii .. cum ma sa mergi serpuit ? da faci slalom ce faci ?

                  Comment


                  • #10

                    Are dreptate colegul, e misto asa.
                    De maine voi conduce si eu, la fel.
                    Dar, imi voi schimba volanul, cu un ghidon, cu erbeg.
                    Si voi spune ca sunt pe bicicleta.
                    Pai cum sa mergi asa?
                    Invata vreun instructor stilul asta de mers?
                    Ai mai auzit pe cineva, sa mearga asa?
                    Crezi ca iesi mai bine in evidenta daca mergi asa?
                    Da, e problema ta, mergi cum vrei, poate te intalnesti cu vreun nebun, care te rupe in bataie, spune ca in timp ce te depasea, ai facut asa intentionat, sa-l scoti de pe drum.
                    Faci cum crezi, dar, nu faci bine.


                    P.S. Pot sa-mi pun si eu steagul piratilor, la antena, ca poate ajung mai repede la servici, imi face lumea loc si nu mai prind atatea semafoare?

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by mikebike72 View Post
                      Joc la directie nu o sa faca ?
                      .......................................
                      Nu face joc la directie (eventual iti uzezi un pic mai mult cauciucele pe exterior), daca iei gropi risti sa bagi ceva ''joace'' pe la directie.

                      Comment


                      • #12
                        ce tampenie...cica imi creez propriul meu teritoriu
                        oricum m-a amuzat e bine ca a fost mutat la cafenea
                        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                        Comment


                        • #13
                          Chiar ca e cel mai ciudat stil de condus. DCIPower, masina nu e ca bicicleta sa mergi serpuit cu ea. Poate faci accident.
                          sigpic
                          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                          Comment


                          • #14
                            Si eu am inceput sa merg serpuit; ba....ca sa fie si mai frumos, am creat niste jocuri la capetele de bare, am mai dat cu barosul in bascula inferioara, pentru amplificarea adrenalinei.
                            Nu-i inteleg pe cei care nu savureaza acest stil de mers. Ce conteaza riscul de accidente, placerea merita orice efort, risc
                            P.S. Funny! Acelasi subiect se discuta, se propun solutii pentru el si in alta "ograda"
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • #15
                              Mai sincer n-am incercat si nici nu cred ca o sa incerc vre-odata .. mai bine merg eu linistit

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google