Perete Despartitor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perete Despartitor

    A reusit cineva sa astupe in mod estetic acele spatii din peretele despartitor la Logan VAN?
    Am apelat la celebrul scotch insa e urat in draci...

  • #2
    Care spatii? nervurile ? Pune mocheta peste!

    Comment


    • #3
      Sunt doua decupari in peretele despartitor in partea superioara a acestuia; una in stanga alta in dreapta.

      Comment


      • #4
        Acele decupari sunt pentru ventilatia compartimentului spate. Nu recomand astuparea lor. In loc de scotch se putea folosi un autocolant negru sau niste bucati de polistilen extrudat vopsit in negru.

        Comment


        • #5
          Polistirenul iese mult in relef; peretele nu are decat cativa mm grosime mai ales ca nu este o suprafata plana. Colantul negru nu poate fi lipit decat la fel de urat ca si scotch-ul.
          Am sa incerc sa acopar tot peretele cu mocheta.
          Multumesc pentru sfaturi.

          Comment


          • #6
            Ce buna mai era o poza cu acel perete...
            sigpic

            Comment


            • #7
              OK. Se rezolva.

              Comment


              • #8
                Din pacate dupa Pasti pot pune o poza mai detaliata. Deocamdata am gasit ceva pe net ca sa va faceti o idee macar de pozitia respectivelor decupari.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Nu trebuie sa le astupi. Au fost facute cu un scop si asa trebuie sa ramana.
                  sigpic
                  Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                  Comment


                  • #10
                    Ai VAN? Ai condus unul sa vezi cum e sau vorbesti din manual? Crezi ca daca nu avau niciun efect negativ le astupam de tampit?

                    Comment


                    • #11
                      Eu am un van si nu ma deranjeaza. Daca insa vrei sa le astupi, pune un burete in gaura si mocheta peste, sau gaseste o bucata de plastic pe care sa o croiesti pe forma respectiva (vezi un spoiler spart), cu un plus pentru suprapunere peste panou, si o poti fixa in nituri pop (cu saibe pe ambele parti). Succes!

                      Comment


                      • #12
                        De retinut. Multumesc.
                        Trecand peste curentul de aer, pe la 2500rpm rezoneaza asa urat incat ai impresia ca cineva joaca peretelu in capul tau!

                        Comment


                        • #13
                          Bineinteles,sant pentru ventilatie.Chiar nu vad sens-ul sa le astupi

                          Comment


                          • #14
                            Sensul e mai sus un post. Sunt interesat de raspunsuri la subiect.
                            Lasati pe mine grijile in legatura cu ventilarea spatiului pentru marfa! Multumesc!

                            Comment


                            • #15
                              Cred ca asta iarna te-a spart la nas cu curentul. Mai ai masele in gura ? Nu vreau sa fiu rautacios, dar stiu cum este si cum te simti, am patit-o si eu cu un Doblo . La Logan Van nu stiu cum arata , dar banuiesc ca nu-i mare diferenta . Imi aduc aminte cu placere de batranul papuc Dacia , la ala nu pateai asa ceva .
                              Ai incercat cu o bucata de plastic taiata frumos si lipita cu silicon ?
                              Cu stima, FLO.
                              Last edited by FLORYN; 21 April 2009, 22:42.
                              , sunt cu ochii pe voi !
                              :thumbsup:

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google