Logan Ph1 Sau Ph2?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    daniele,am votat ph1 second..laureat minim ( ai a/c,geamuri electrice si poate prinzi una si cu abs ;) ) eu nu am luat cu abs si imi pare sincer rau.. chiar daca se va defecta vreo piesa ( desi ma indoiesc ) nu-s chiar foarte scumpe piesele, in comparatie cu cele straine..bfta
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #17
      Am votat Logan Ph1 Laureate pentru ca sunt niste masini foarte bune (din partea mea greu gasesti una in stare varza), ai aer conditionat, servo, computer de bord, scaun reglabil lombar si pe inaltime, inchidere din cheie, proiectoare, deci multe prostioare folositoare per' ansamblu. Nu mi-as lua Ambiance PH2 pentru ca nu ai dotari (in afara de airbag sofer), se depreciaza foarte repede si la o eventuala vanzare vei sta foarte mult cu ea cu afisul in geam, nu se merita. La 5500 poti gasi Laureate 1.4, 1.6 sau 1.5 dci, daca mai cauti poti gasi Ambition 1.6 cu toate dotarile importante de pe Logan si ai facut afacere. Sau daca vrei Laureate eu spun sa-ti iei 1.6 MPI pentru ca daca vei lua 1.4 si nu vrei sa stai de capul lui sa ii imbunatatesti performantele te vei plange de el dar este o motorizare foarte fiabila la fel ca 1.6, poti sa il si alergi, poti sa mergi si ca baba. A mea e 1.4 Laureate si ieri a facut 198.000 de km.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • #18
        Salut ! Cu respect daca tot faci o afacere fao cum trebuie(daca poti). Mai asteapta sau fa un efort si ia preference NOU Ph2 . E adevarat e 7100 EUR dar macar stii ca ai ceva plus ca e o masina noua daca stai sa te gandesti ;). Bafta si numai bine

        Comment


        • #19
          Sfatul meu este indiferent ca e noua sau sh sa iei motor de 1.6 si culoare inchisa.Eu am luat 1.4 si gris platine si acum imi pare rau si de motor si de culoare ca se vad punctulete de rugina.Mai bn 1.6 fara aer decat 1.4

          Comment


          • #20
            Rugină? :O Gris platine? Unde?

            Comment


            • #21
              eu mi-as lua un logan laureate,motor 1,6, cu vopsea metalizata(albastru egee sau gri) pentru ca este mult mai usor de intretinut,are si are conditionat care te ajuta foarte mult vara,servodirectie,geamuri electrice spre deosebire de ph2 ambiance care nu are nimic!

              Comment


              • #22
                Incearca sa-ti iei totusi o masina noua si cu a.c.
                E jale vara daca n-ai.Daca nu te grabesti,incearca sa mai strangi ceva bani pt una noua.
                Acum depinde si de sh,poate o stii,e bine intretinuta?Daca da,atunci se merita sh.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #23
                  laureate. mai ales ca ai banii disponibili...nici eu nu sunt adeptul masinilor sh prin credit, dar cu banii jos dupa o inspectie calumea, ar merge. am ales laureate ca are dotari mai multe decat ambiance. fie elsi nou, parerea mea ca e prea scump.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #24
                    Da ce mama ei iai facut de a luat-o rugina. Sa fim seriosi.... o masina de 5-6 ani(mai mult nu poate sa aiba) nu are de unde sa aive rugina!

                    Comment


                    • #25
                      Crezi tu astaDaca te agiti putin si mai pui 2-300 sute de euro dau pariu ca gasesti un prestige ph1 fara probleme.

                      Comment


                      • #26
                        ia mai bine laureate sh sau ceva cu mai multe dotari...nu se merita sa iti iei masina noua fara nimic pe ea. macar servodirectie si aer conditionat sa aiba
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          As merge pe sh, aerul conditionat e o necesitate si poate mai ai si abs la Laureate.
                          Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                          Comment


                          • #28
                            Masina noua.Cu un SH iti poti luat teapa.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by ion_daniel View Post
                              Momentan dispun de 5500 EURO


                              Miltumesc adimrv , imi cer scuze pt dublu post sper sa nu iau warn
                              astept parerile voastre in continuare...
                              La aceasta suma este foarte greu sa-ti dai cu parerea,totusi am sa incerc sa spun ceva, cred eu folositor.Am permis de conducere din 1979 si am avut in tot acest timp masini vechi si noi.In momentul de fata am un Laureate 1,6 benzina-gpl, ac, abs, varianta noua.Are in momentul de fata 5000km si pot sa spun ca sunt foarte multumit de ea.Pretul masinii a fost anul trecut in septembrie 2008, 9775 euro.
                              Parerea mea este sa-ti iei masina noua si nu vei regrete,chiar daca te bagi si la datorii.

                              Comment


                              • #30
                                Multumesc tuturor celor care ati raspuns
                                Haideti spuneti-va si voi parerea ca nu va costa nimic (sunt incepator asta va fi prima masina) acesta este motivul pentru care am deschis acest THREAD :|

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google