Aer Conditionat Pentru Bricheta:D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mah eu am facut o magarica la Dacia veche, dar e o inventie pe care nu stiu daca sa o recomand. Sistemul de racire e electrica e brevetat de... dar imi scapa numele.
    Buget: 120 150 ron
    Necesat: 2 furtune de evacuare masina de spalat si 1 lada frigorifica electrica
    Se desface capacul lazii frigorifice si se adapteaza in bord. un furtun il folosesti sa aduci aer rece de afara iar unu sa imprastii aerul racit inauntru.
    Avantaje: ai ceva "deosebit" pe masina
    da aer rece
    Dezavantaje: da aer cu 15 grade mai rece decat cel din mediu inconjurator, nu e mare fass sistemult fiind gandit pentru o lada frigorifica de 20 de litri iar masina are cat?
    Dupa juma de ora de functionare se opreste automat
    firele sunt subtiri si e cam riscant
    e munca si nu o sa iasa ceva calumea.
    Acest sistem merita adaptat si facut calumea de cineva care are rabdare cu adevarat.
    sigpic

    Comment


    • #17
      AC-ul pe caldurile astea, e sfant ! nici nu ma gandesc, sa nu-i dau drumu.....
      sigpic
      Maică, ce mafioți de treabă !!!

      Comment


      • #18
        Sau si mai simplu
        la o lada frigorifica electrica [depinde de buget ]
        dai o gaura in capac si montezi un ventilator de 80
        dejavantaje
        ocupa spatiu
        trebuie un fir secial pentru alimentare [ca cel de statii audio]
        nu cine stie ce eficienta
        baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

        Comment


        • #19
          Mai erau la un moment dat, in Praktiker, niste huse mai groase, cu 4 ventilatoare si rezistente de incalzire (pentru iarna). Costau vreo 200 RON boaba si nu erau urate. Nu stiu cat de practice sunt, ca mi-am scimbat masina intre timp, dar astea chiar ar fi fost tentante.
          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

          Comment


          • #20
            Umidificator cu ultrasunete 12 V
            A incercat cineva asa ceva ?
            Attached Files

            Comment


            • #21
              unde le gasesti pe toate astea ady62 asta chiar pare interesant

              Comment


              • #22
                Umidificatorul este antagonic A/C -ului (care dezumidifica), nu stiu ce daca poate da vreodata senzatia de racoare...

                Comment


                • #23
                  Fratilor nu va mai amagiti cu chestii din astea aiurea,mai bine duceti-va sa va monteze servisurile specializate unele noi ca astea stock si gata.
                  Da-ti un ban cu folos si o sa va bucurati de aer ca lumea,cum trebuie si nu mai aruncati banii pe prostii!
                  Parerea mea.

                  Comment


                  • #24
                    Ivane, poti sa iti dai cu parerea cand poti spune ceva pertinent. Oricine e constient ca o intalatie de AC este superioara unei inventii, dar costul ei este prohibitiv. Deci, poti indruma un om catre un service (NU servis - DEXONLINE) cand este vorba de un pret asemanator, nicidecum 60 ron vs ~3200 ron.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Am avut si eu prostie din aia, nu are niciun efect...mai imi curgea si apa prin masina...

                      Comment


                      • #26
                        taci, mah, ca aveai logan amfibiu. noua inventie de la uap...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google