Problemele de servodirectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mi-e nu mai mi se pare asa deranjant. Si la ce sa te mai agiti? Daca si la altele face asa? Ce rost are?

    Comment


    • #17
      Originally posted by mad_voly
      Mi-e nu mai mi se pare asa deranjant. Si la ce sa te mai agiti? Daca si la altele face asa? Ce rost are?
      Pe mine ma enerveaza, bine poate ma voi obisnui, dar daca toti am zice lasa mai rau sa nu fie sau sa ne complacem, oare unde ajungem
      Last edited by endy; 1 February 2007, 18:14.

      Comment


      • #18
        Te vei obisnui cu siguranta. Eu am facut-o deja. sa zicem mersi ca este din fabricatie si nu este vreo problema tehnica, sa vezi atunci ce mai umblam toti prin service-uri.

        Comment


        • #19
          daca ar fi pus un motoras mai silentios => bani mai multi. => contradictie cu deviza Logan

          Comment


          • #20
            si eu am Logan MCV Laureate, 1.5 Dci, 70 Cp. si la mine se aude la fel. un suntet enervant. cei de acolo au zis ca o sa treaca cu timpul. adica nu se va mai auzi.

            Comment


            • #21
              Poti sa asptepti mult si bine sa se duca zgomotul ala, daca face de la inceput nu se mai duce niciodata.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                pai maine ma duc la verificare la service. pentru ca am terminat rodaju si o sa ii intreb si de zgomotul asta de la servo. sunt curios sa aflu raspunsul lor.

                Comment


                • #23
                  O sa zica "asa face tote".
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    deci pot sa trag concluzia ca NU mi s-a parut ca servo la benzina merge mai greu ca la diesel?!?!

                    Comment


                    • #25
                      Din ce tragi aceasta concluzie ca nu s-a scris nimic pe aceasta tema.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #26
                        din faptul ca au sisteme diferite de servodirectie. mie imi parea ca la diesel merge mai usor dar ma crezand ca sunt la fel ma gandeam ca e doar o impresie falsa. acum ca am inteles ca la diesel e si electica ar avea oarece logica.
                        sa fie doar coincidenta??

                        Comment


                        • #27
                          Asa e, la disel se manevreaza putin mai usor ca la benzinare datorita servodirectiei electro-hidraulice.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #28
                            Inseamna ca am eu o problema la a mea, eu m-am urcat in 1.4mpi si mi se pare ca merge mult mai usor servo decat la dci-ul meu! M-am obisnuit cu zgomotul dar servo merge greu!

                            Comment


                            • #29
                              Posibil sa fie o problema la pompa de servo daca zici ca merge greu.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                O sa treca doar atunci cind se strica.La faza aceasta mergi pe ideea ca pina face galagie ,e acolo si e ok.Daca zgomotul se amplifica foarte mult la viraje si se transforma intr-un chitait strident,verifica nivelul lichidului de la servo-directie(operatie destul de complicata avind in vedere ca vasul e sub farul din stinga si nu prea ai acces la el).Pina atunci stai linistit,ca in timp te obisnuiesti cu zumzetul acela.
                                Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google