Nt 06 Lxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ASa este.....dar tare greu ajungi la el....da-pai sa mai verifici si tensiunea pe fire, mai ales ca nu ai uneletele necesare la indemana.. M-am descurcat si eu cum am putut mai bine, si vreau sa zic, ca , da rezultate. Asta conteaza cel mai mult.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • Astazi bibia a primit inca un set de caucioace de iarna, asadar si prin urmare, am trecut la 'incaltarea" ei pentru sezonul de iarna ce se apropie cu pasi repezi.
      Proprietarul (adica EU), a primit si el un set de ochelari cu lentila galbena, pentru condus, special pe timp de ceata, noapte. Testa ochalarii acuma ziua si noaptea......foarte buni, ziua, punand in evidenta toate obiectele, eleminand lumina puternica a soarelui ce se reflecta de pe masinile celelalte, noaptea reduce lumina orbitoare a celorlalti participanti la trafic, inclusiv a celor care au monatate pe masina xenon. Astept acuma ploile si ceata, sa vedem diferenta atunci.

      PS: am facut scrisoarea pentru Mos Craciun cu fetita mea, si printre randuri am strecurat si dorinta mea ...
      Attached Files
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • faina dorinta.....si zici ca ai ramas uimit de ce ai vazut sub mocheta ... un strat de fonomin si 2 bucati de polistiren... eu am pus fonomin pe toata suprafata podelei si sincer simt ceva diferenta..nu se mai simt vibratile provenite de la trenul de rulare si zgomotu e putin redus la viteze de peste 100

        Comment


        • Cristi...felicitari pentru baschetii de iarna...ce marca sunt si cam ce banuti?Ca intr-o saptamana o sa ma incalt si eu?
          sigpic

          Comment


          • Nu sunt cine stie ce firma...NAKANG WINTER....170ron/buc, Un profil foarte bun al anvelopei, ceva gen al celor de la Dunlop WS. Am avut anu trecut doar 2 cauciucuri,si s-au comportat de minune pe zapada (nu ma asteptam0, si anul acesta, am luat si "gemenii'.....sa fie incaltata cum trebuie,zic eu. La pret, am avut si discount de 5%, per roata..
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • mi-am montat azi, 2 benzi cu 6 leduri smd in plafoniera. Se vede super fain, lumina alba rece, puternica, gen xenon. urmeaza sa trec sa schimb iluminatul si in spate, tot cu leduri. poze, cand voi termina ceea ce mi-am propus.
              Last edited by cristi3775; 18 November 2009, 21:06.
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • E pentru noua loganista nu? Sa'ti traiasca mai cristi!

                Pune poze ca ma faci curios!
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by cristi3775 View Post
                  NU stiu cat de bine se vede..dar deocamdata ....cam astea sunt. Ideea este "furata" de la Paul.
                  ai umplut gaurile cu kit de fibra dupa care ai dat kit de finisaj si vopsea...
                  PS..ce surubele ai folosit sa prinzi timoneria pe dinauntru k tija care ai scoso era legatura intre toate

                  numai bine..bafta la modificat .
                  Last edited by matheo66c; 18 November 2009, 23:52. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • matheo66c- consider ca am explicat destul de clar ce anume am folosit, in postul asta: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=124

                    Nu am folosit nici un surub.Acele tije sunt montate acolo, sunb forma unei 'gheare', sa zic asa. pur si simplu apuci cu un patent de tija , rasucesti, in orice directie vrei tu, si tragi spre tine, pana iese....capatul tijei este in forma de "S". Si dupa montaj, nu trancane nimic inauntru.
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • Multam...eu stiam ceva de umplut cu kit de fibra...oricum..bune ambele metode...numai bine si km fara "bube"..bafta.
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • a 2a plafoniera

                        Cum spuneam, acu ceva zile in urma, mi-am mai pus cateva lumini prin masina, si anume a2a plafoniera. Initial vroiam sa imi montez 2 lampi (de torpedou), in stalpii din spate, ca sa am lumina si noaptea in spate, cand deschid portierele (asta-i daca am folie, nu mai intra nici un fel de lumina,nici cea de afara de la stalpii orasului).
                        Am renuntat la ideea asta, pentru ca vroiam sa pot comanda lumina de pe spate individual de restul luminii din masina, si asa am ajuns la concluzia, ca e mai bine o a2a plafoniera centrala pe spate, si sa functioneze exact ca cea din fata.
                        Exemplu l-am luat de la MIke26Ro......el este si cel care m-a ajutat sa o montez, si sa trag firele prin plafon, pana la firele de la cea centrala.
                        Acum, ma bucur de mai multa lumina pe spate (noaptea, caci am montate leduri SMS in plafoniere), iar daca sunt la drum, sotia poate sa aprinda lumina pe spate, fara a ma deranja pe mine (fiind la volan).
                        Cea de-a 2 plafoniera achizitionata, este una dubla, care am pus-o in fata, iar cea originala(simpla) a trecut in spate.

                        Am uitat sa mentionez ca, am scos becul din plafoniera portbagaj, si am pus si acolo leduri. E ok,dar ma gandesc la mai multe lumini in portbagaj, ceva gen skoda ocatvia..(luminile la skoda sunt puse in spatele stopurilor, batand lumina spre interior,.)
                        Attached Files
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • Zilele trecute, am fost cu masina la reprezentanta pebtru retusarea vopselei, sub chederele exterioare de la portiere, motiv care a dus la aparitia ruginei pe marginea portierelor. treaba rezolvata pe garantia 'vopselei", sa zic asa.
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • ai avut ceva de munca pentru lampa asta ...

                            Comment


                            • ugraduri

                              Astazi, la o temperatura de -8 grade, mi-am montat un vas+pompa de spalat faruri. PAchetul este cumparat direct din magazin, la pret de 50 ron.
                              Se dovedeste a fi foarte util, pentru cei care fac drumuri lungi, pe drumurile pline de mazga din romania. mai multe detalii aici http://www.loganclub.ro/forum/showpo...0&postcount=49
                              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google