Logan Ph1 Sau Ph2?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    da. dar cum ramane cu pielea?si eu as fi luat laureat daca era cu motorul 16 v acum 3 ani.am luat ce mi-au bagat pe gat.asta e.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #77
      volanul se imbraca in piele sant colegi de forum care imbraca volanul in piele si naturala nu porcaria care o pune dacia

      Comment


      • #78
        in Bucuresti e cineva care face asta? ca si eu as vrea

        Comment


        • #79
          @ Seba, Imi place foarte mult interiorul de la Prestige PH2.
          @ PrietenCuTine, Din pacate nu am luat permisu, am picat cu 14 puncte , azi m-am reprogramat pe 26.01, ma apuc serios de invatat.

          Comment


          • #80
            Exista vreo diferenta la calitatea difuzoarelor intre PH1 si PH2 ?
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • #81
              Dece sa nu recunoastem ca ph2 (restilizat) este cu mult peste ph1 d.p.d.v al desing-nului interior cat si exterior... este altceva, alta masina totusi, cu un alt aer.

              Comment


              • #82
                ia laureate

                Ia laureate ph1 SH, dar sa aiba motor cel putin de 1.6, maxim 2 ani vechime si daca are si airbaguri laterale e cu atat mai bine.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • #83
                  Originally posted by terran75 View Post
                  Dece sa nu recunoastem ca ph2 (restilizat) este cu mult peste ph1 d.p.d.v al desing-nului interior cat si exterior... este altceva, alta masina totusi, cu un alt aer.
                  Cand vine vorba de design nu poti spune ca X e mai frumos ca Y. Stiu destule persoane care prefera PH1 in detrimentul PH2 la design si viceversa.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • #84
                    da este diferenta din cate imi amintesc la ph 1 erau mai de calitate la ph 2 sant din plastic o porcarie eu unu leam scos dupa 2 zile

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by bossake View Post
                      Si eu am prestige (ph1 benzina) si nu pot sa nu recunosc ca e mai misto ph2. Ce NU imi place la ph2 e grila fatza,nu mai are maciulia schimbatorului in piele,si nu stiu cum m-as impaca cu cremul ala de la prestige ph2.
                      In rest imi place totul la ph2, incepand de la fetele de usi, pana la bord tapiserie si nu in ultimul rand designul exterior care mi se pare mai frumos, mai ales din spate.
                      Aaa, ce e nasol e ca pe ph2 nu mai sunt jantele care erau pe prestige ph1. Mie personal imi plac mult jantele alea.
                      Scuze,am un Logan 1.4 mpi din 2006.Ce fel de Logan e,ph1,ph2?.Dar noul Logan din 2016?
                      Multumesc.

                      Comment


                      • #86
                        2006 e Logan I ph1 (X90 ph1)
                        10/2012 - 10/2016 Logan II ph1 (X52 ph1)
                        10/2016 - EOP(end of producțion) Logan II ph2 (X52ph2)

                        X e L=Logan, B=Sandero, K=MCV
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by t0rquemada View Post
                          2006 e Logan I ph1 (X90 ph1)
                          10/2012 - 10/2016 Logan II ph1 (X52 ph1)
                          10/2016 - EOP(end of producțion) Logan II ph2 (X52ph2)

                          X e L=Logan, B=Sandero, K=MCV
                          Cele 3 variante pot fi identificate dupa lampile spate?Adica:
                          -pana in 10/2012,lampi spate tip "coarne de capra".
                          -intre 10/2012 si 10/2016, lampi spare tip"coarne de capra redesenate".(modificate un pic, la partea de sus).
                          dupa 10/2016, lampi spate asezate "pe lat",nu "pe inalt".
                          Multumesc
                          Attached Files

                          Comment


                          • #88
                            Confunzi Logan I(X90) cu Logan II (X52)

                            Corect e
                            Logan I
                            -din 09/2004 pana in 10/2008,lampi spate tip "coarne de capra" aka Logan I ph1
                            -intre 10/2008 si 10/2012, lampi spare tip"coarne de capra redesenate".(modificate un pic, la partea de sus)- aka Logan I ph2

                            dupa 10/2012 ai doar Logan II
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by t0rquemada View Post
                              Confunzi Logan I(X90) cu Logan II (X52)

                              Corect e
                              Logan I
                              -din 09/2004 pana in 10/2008,lampi spate tip "coarne de capra" aka Logan I ph1
                              -intre 10/2008 si 10/2012, lampi spare tip"coarne de capra redesenate".(modificate un pic, la partea de sus)- aka Logan I ph2

                              dupa 10/2012 ai doar Logan II
                              Adica,toate Loganurile de dupa 10/2012 sunt Logan II si au lampile spate "pe lat",ca in imaginea de mai jos.Corect?
                              Attached Files

                              Comment


                              • #90
                                Da, doar stopurile nu sunt pe lat, ci cu 4 becuri pe fiecare parte
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google