Taxe Si Impozite Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    e chiar interesant sa vad ca exista diferente de pret...cat despre taxa de poluare nu cred ca o cuprinde,nu inteleg despre ce taxa intrebi?taxa de prima inmatriculare?eu am platit doar impozitul masinii in suma respectiva pe anul in curs!

    Comment


    • #17
      sursa:
      Incepand cu anul viitor, toti posesorii de masini vor plati taxa de poluare auto. Aceasta va fi inclusa in impozitul anual, spun cei de la Ministerul Mediului.


      citat:
      ... formula noii legi va fi echitabila pentru toti cetatenii, astfel incat nu doar cei care isi cumpara masini sa fie taxati. Astfel, statul va taxa si cetatenii care au deja masini inmatriculate in Romania, in functie de cat de mult polueaza vehiculele lor.

      Comment


      • #18
        Dar uite din ce data e : "Publicat Joi, 12.03.2009" . De atunci cate guverne s-au schimbat ?

        Comment


        • #19
          Practic nu s-a schimbat nici un guvern......tot boc cred ca era si atunci,cum este si acum!

          Comment


          • #20
            Oricum, nu e bagat nimic in impozit - ma refer la taxa de poluare.

            Comment


            • #21
              Originally posted by PCH View Post
              Vreau sa stiu cat ati platit voi impozitul anual pentru loganul vostru,sunt curios de diferente,atat cele care vin de la motorizare,daca exista in functie de oras,mai sti ce nascocesc astia in ziua de azi...eu am platit acum pe anul in curs si pe 2009 cu restantele aferente 114 ron pentru un 1.4 in bucuresti sector 6....problema este ca imi cerea 298 ron pentru ca am doua amenzi neplatite,una din 2007 si una din 2008 , amenzi pe care eu le-am platit(la CEC) si spre norocul meu am pastrat chitantele,maine ma duc cu ele peste ei


              daca mai exista un thread asemanator(eu nu am gasit),rog moderatorii sa aplice regulamentul!
              Salut,
              Acele dovezi nu ar fi trebuit sa le predai cumva la politie? acuma nu ai avea probleme de genu...
              Pe anul 2009 am platit un impozit de 46 ron pe unupatru empei si inca in 3 transe (numai de ciuda) daca tot mi s-a oferit posibilitatea
              Pe acest an inca nu stiu care va fi "amenda"
              Personal nu sunt de acord cu nici un fel de taxa de poluare impus ulterior, am platit o data cand am cumparat masina!!!
              As plati aceasta traxa daca as primi chitanta acasa din care aflu ca nu s-a cheltuit pe benzina in masina personala a vre-unui neam de al lui Basescu sau Boc...oare cine zicea (si are dreptate) nu ne-am nascut noi in locul potrivit )

              Comment


              • #22
                am fost la dealer la dacia ca ca intentionez sa mai imi iau un golan si mia zis ca taxa de poluare e de 650 de euro pe 1.6 16v ,asta o platesc la inmatriculare. taxa care anu trecut la masinile noi nici nu se punea problema.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  nu stiu unde trebuia sa le duc,la directia de taxe si impozite m-a intrebat daca le-am achitat la ei!oricum e aiurea,pentru o amenda sa faci 7 drumuri in 4 locuri...ROMANIA,am fost azi sa las chitantele la ei si nu le mergea sistemul,am facut copii dupa ele si le-am lasat alora

                  Comment


                  • #24
                    In Constanta am platit pe anul 2010 50 lei; anul trecut a fost 41.

                    Comment


                    • #25
                      In toate orasele au crescut impozitele in vreme de criza in alte tari scad la noi cresc inca nu am platit impozitele catre primarie urmeaza!

                      Comment


                      • #26
                        In Constanta impozitul anual este de 50 de lei.
                        http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                        Comment


                        • #27
                          oarecum off-topic: platiti amenzile pe http://www.ghiseul.ro/ si scapati de alergatura

                          Comment


                          • #28
                            logan 1.4 56 ron bucuresti platit astazi

                            Comment


                            • #29
                              Bucuresti, Logan 1.6 MPI - 58 RON platit (64 RON in doua transe daca se dorea)

                              Comment


                              • #30
                                Cluj Napoca An 2010 pt Logan 1.6 16V - achitat 58 RON ( cu reducere - valabil pana la 31 Martie) Impozitul la Cluj s-a majorat cu 20% fata de anu trecut. ;)
                                Last edited by R_adu; 23 January 2010, 18:05.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google