deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu am incercat pt. capota, sincer nici nu ma bate gandu sa pui telescop la capota pt. ca o deschid foarte rar (doar atunci cand pun apa la stergatoare sau mai verific uleiu)
    ...de doi lei :p

    Comment


    • #17
      Eu capota o ridic sa mai sterg motorul de praf...
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #18
        Originally posted by mishu_wrc View Post
        Nu am incercat pt. capota, sincer nici nu ma bate gandu sa pui telescop la capota pt. ca o deschid foarte rar (doar atunci cand pun apa la stergatoare sau mai verific uleiu)
        nici eu nu cred ca este o necesitate de a pune telescop la capota motor, caci la cat se umbla pe acolo....... nu cred ca e cazul
        sigpic

        Comment


        • #19
          mie mi-ar place sa stea capota la motor ridicata fara sa mai pun piciorul ala de sprijin

          Comment


          • #20
            Originally posted by giurisici fabian View Post
            Vreau sa imi fac deschiderea portbagajului din telecomanda alarmei la masina dar exista o problema,eu am modelul de portbagaj cu buton si are diferit mecanismul.
            aseara am incercat sa vad daca se poate monta un actuator si nu intra de nici un fel pe acolo , mai am un electromagnet care iar nu am putut sa fac nimic cu el din cauza ca la mine trebuie tija aia impinsa iar electromagnetul decat trage.

            dar am vazut actuatorul care blocheaza si deblocheaza butonul de deschidere ca este mult mai mic si ar merge bagat pe acolo, dar de unde fac rost de unul?.
            A facut careva treaba asta la modelul nou de portbagaj si daca da cum?
            actuator merge foarte bine de DAEWOO(eu am montat la mine la portbagaj) fiindca e ingust, daca ai alarma merge legat pe un canal care nu-i folosit, daca nu ai pe un fir suplimentar si un buton(eu am legat pe alarma)
            sigpic

            Comment


            • #21
              merci de sfat , eu am mai auzit un zvon ca ar merge cele de daewoo.Maine dau fuga la un magazin de piese sa vad cum arata, cat costa si sa cumpar eventual unul.
              Captain of the black pearl

              Comment


              • #22
                Originally posted by iuly75 View Post
                actuator merge foarte bine de DAEWOO(eu am montat la mine la portbagaj) fiindca e ingust
                Pai tu ai colectia 1, el are colectia 2 si e mai complicat montajul.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by andrei View Post
                  Pai tu ai colectia 1, el are colectia 2 si e mai complicat montajul.
                  septembrie 2006 deci colectia 2, de precizat nu aveam actuator la portbagaj deloc(preference-deci NU PREVEDE MODELUL) si am tot probat tot felul de actuatoare pana am gasit ceva potrivit,avantajul la colectia 2 este ca am gasit CABLAJUL INFASURAT INTR-O PUNGA LANGA AMORTIZORUL IN DREAPTA SUB MOCHETA(ca sa nu mai trageti alte fire suplimentare) avand chiar si suportii de plastic de prins pe caroserie si dupa cateva teste am reusit sa potrivesc actuatorul sa functioneze. n-am zis ca e usor de montat, am zis doar ca incape in capota portbagajului ca marime
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Adica la Preference nu e legata inchiderea centralizata la portbagaj? Sau a fost din lotul ala in care nu a fost legata, de abia dupa si-au dat seama ca e mai bine sa puna sa se descuie portbagajul odata cu usile.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by andrei View Post
                      Adica la Preference nu e legata inchiderea centralizata la portbagaj? Sau a fost din lotul ala in care nu a fost legata, de abia dupa si-au dat seama ca e mai bine sa puna sa se descuie portbagajul odata cu usile.
                      andrei eu am preference, al doilea proprietar dupa 3 luni(decembrie 2006) automat dupa ce am luat masina am descoperit aceasta idila. dupa o reclamatie la VC am fost sunat si am inceput intrebarile actuator la portbagaj-NU PREVEDE MODELUL; lampa in torpedou-NU PREVEDE MODELUL etc.etc...........le aveam notate in fine am vorbit cred ca o ora. apoi dupa mai multe esecuri de a uita portbagajul mereu deschis am montat alarma,butoane la usile din spate si capota motor si actuator la portbagaj. chiar daca actuatorul de daewoo reactioneaza putin mai tarziu(cateva milisecunde) sunt multumit

                      Originally posted by giurisici fabian View Post
                      merci de sfat , eu am mai auzit un zvon ca ar merge cele de daewoo.Maine dau fuga la un magazin de piese sa vad cum arata, cat costa si sa cumpar eventual unul.
                      pentru logan colectia 1 este chiar mai simplu decat la mine legand actuatorul in paralel cu tija care actioneaza broasca. la colectia 2 este mai complicat deoarece broasca este actionata prin apasarea butonului si nu prin rasucire ceea ce e mai greu dar nu imposibil. iata un desen pentru colectia 1
                      Attached Files
                      Last edited by andrei; 3 January 2008, 21:23.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Eu stiam ca si pe Preference e legata inchiderea centralizata la portbagaj, o sa verific la o masina din show-room.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by andrei View Post
                          Eu stiam ca si pe Preference e legata inchiderea centralizata la portbagaj, o sa verific la o masina din show-room.
                          acum poate da ANDREI dar daca vrei verifica Preference din primul lot colectia 2. poate au descoperit si sefii de la fabrica ca este imoral sa ai deschidere/inchidere pe cheie doar pentru usi fara portbagaj. deci ca sa intelegi masina fabricatie-septembrie 2006, eu am cumparat-o in decembrie 2006 mai exact pe 23 decembrie 2006 de la AUTOVIT BUCURESTI. deci cam pe 10 ianuarie 2007 am facut reclamatie la VC in legatura cu baietii de la APAN BRAILA. atunci am si intrebat de lipsuri si primeam raspunsuri NU PREVEDE MODELUL ceea ce am intrebat si la VC cand m-au sunat.apoi m-am resemnat
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            La portbagajele colectia 1, m-am uitat la masina lui Brutus care are deschidere si e simplu ca "buna ziua" dar la colectia 2 pe langa mecanismul de deschidere care e altfel mai e schimbata si ranforsarea aia a portbagajului si nu permite montarea oricarui actuator.
                            Captain of the black pearl

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by giurisici fabian View Post
                              La portbagajele colectia 1, m-am uitat la masina lui Brutus care are deschidere si e simplu ca "buna ziua" dar la colectia 2 pe langa mecanismul de deschidere care e altfel mai e schimbata si ranforsarea aia a portbagajului si nu permite montarea oricarui actuator.
                              eu am prins actuatorul daewoo unde vine prins actuatorul original, pana acolo ajunge si cablajul de aceea v-am spus ca am probat multe modele, acesta fiind cel mai ingust,merge prins intr-un hotsurub intre suport si capota portbagajului
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                eu am deja pe cel al masini care blocheaza/deblocheaza butonul si trebuie sa ii fac loc celui de-al doilea +tras cablaj(dar asta nu e o problema)
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google