Montare Servodirectie, Ce Trebuie Schimbat ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Servodirectie, Ce Trebuie Schimbat ???

    salutare , vreau sa montez si eu servodiectie pe un ambiance , ce ar trebui sa schimb ,a mai facut cineva asa ceva ?? astept pareri. multumesc :bigtongue:

  • #2
    caseta directie, pompa servo cu conducta joasa si inalta presiune , vas expansiune , pompa servo , fulie , curea si suport accesorii de pe chiulasa , 1 litru lichid servo si daca vrei ca la carte iti trebuie si cablaj si manaocontact da nu cred c-are rost.
    Pain brings out the truth in us all...
    ...how much truth can you stand?

    Comment


    • #3
      o intrebare toata afacerea cat ar costa?

      Comment


      • #4
        sunt si eu interesat de aceasta modificare. si...pana la urma aveti idee cam la cat ar ajunge toata treaba?

        Comment


        • #5
          15- 16 mil ...depinde de unde luati piesele
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #6
            salut

            am eu citeva piese sh,daca va intereseaza



            Numai bine.
            Last edited by Augustin-Yng; 28 February 2010, 12:57.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #7
              este vrun risc daca monteaz servo dar fara instalatia electrica ?? vorbesc de 1.4 benzina ?

              Comment


              • #8
                nu stiu exact ce rol are manocontactul ala si mai ales cum compenseaza el scaderea in turatie a motorului la rotirea volanului la ralanti, cert e ca aceeai instalatie pusa pe DCI preferance nu mai are acel manocontact probabil din cauza cuplului mult mai mare la diesel. Concret pot sa-ti spun ca am vazut o solenza practic acelasi lucru cu 1,4-le nostru de pe logan , singura problema e cand stai in parcare la ralanti si rotesti energic de volan , se simt ceva scaderi in turatie ale motorului vizibile si pe acul turometrului undeva intre 50 max 100 rot/min . Deci manocontactul poate fi lasat chior sau chiar obturata conducta cu o piulita inchisa la unul din capete si nu vor fii probleme in mers.
                Pain brings out the truth in us all...
                ...how much truth can you stand?

                Comment


                • #9
                  cu scaderea de turatie cand virezi in parcare la relanti e normal, la orice masina sand virezi la relanti scade turatia ....

                  Comment


                  • #10
                    A facut cineva aceasta "operatie", pana la urma?! Ceva costuri finale?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #11
                      am facut modificarea asta la un prieten lagan ambiance 1,4 iti trebuie urmatoarele caseta directie, pompa servo, alternator, suport accesori, rola intinzatoare,cablaj motor, furtun inalta presiune, furtun joasa presiune, fulie arbore cotit, 2 conducte vas lichid ,si 1,5 l lichid servo

                      Comment


                      • #12
                        Si cam cat a dus totul ?
                        b 89 plk

                        Comment


                        • #13
                          10 mil piesele le-am luat de pe un logan lovit asa de la magazin nu stiu cat te-ar duce

                          Comment


                          • #14
                            Cea electrica folosita la "tractorase" nu ar merge ?! Ma gandesc ca nu mai trebuie alternator, suport accesori, rola intinzatoare,fulie....
                            Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                            Comment


                            • #15
                              cea electrica folosita la "tractorase" nu o sa mearga daca o sa reusesti sa faci modificarea anunta-ma ca sunt curios initial am vrut sa incerc cu pompa servo electrica de logan diesel dar nu merge adaptata pt motoare pe benzina

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google