Cruise Controll

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    la 1,6 8v acceleratia e pe sarma ca la 1,4 si 1,6 16v .

    Originally posted by vyp75 View Post
    mai sa stiti ca merge pus in principiu si pe cele cu cablu.
    eu am avut un reno 25 din 1985 si avea cc pe un sistem de vacum, care era prins direct de articulatia unde se prinde cablul de accepesatie si lucra independent de cablu direct pe clapeta, daca reusesc sa mai gasesc undeva asa ceva am sa fac poze si ma documentez. Daca vedeti undeva un reno 25 si are butoanele pe volan de la cc incercati sa furati ceva imagini cu mecanismul de pe motor.

    as fi foarte recunoscator daca gasesti material sau ceva. as vrea sa-mi pun asa ceva pe tigaia mea.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #17
      cam asa arata o poza de principiu si una de montaj. atasate sunt si cele2 pozecu acceleratia loganului pe benzina

      astanu e cu vacum, are actuator electric.
      Attached Files
      Last edited by comfort_auto; 16 January 2010, 13:49.

      Comment


      • #18
        sarumana!am vazut ca se poate.nu stiam cum se face .acum am pricipit.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #19
          salut margelatu daca era si florinel ca tine nu mai aveam filme made in romania.servus mult.
          P.S. ma bucur ca se poate pune si pe cele cu acceleratie actionata prin cablu .
          si eu stiam ca merge doar pe dci in cazul nostru.(dacia)
          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

          Comment


          • #20
            salut colegi! se poate pune, am avut si eu o oferta la un moment dat de la un prieten de la Dacoserv din Buc. dar nu dispuneam de suma necesara in perioada respectiva adica suma de 400 lei dar de atunci numai stiu nimc iar persoana se numeste Mihai de la Dacoserv iar daca doriti va dau si un nr.de tel. sa vorbiti personal cu el.
            lipsa text

            Comment


            • #21
              Salut Bleizer imi dai nr. te rog (Mihai) merci.
              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

              Comment


              • #22
                da! 0722215810- Mihai de la Dacoserv, ii zici ca suni din partea lui Sorin, prietenul lui Ceuca'
                lipsa text

                Comment


                • #23
                  Multumesc frumos Bleizer asa o sa fac merci.
                  Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                  Comment


                  • #24
                    parca am disparut???? scuze, si in special lui"comfort_auto" care sta la baza a cea ce vedeti in pozele de mai jos, da, cruise control pe dci merge perfect la orice viteza, am fost pana in italia e eton mergi pe autostrada parca esti la o cafea, sincer e AUR
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      si avem noi sosele de CC decat asta mai bine intarim arcuri sau punem senile pe masini(am schimbat pivotii de 2 ori intr-o luna)

                      Comment


                      • #26
                        din pacate ai dreptate,azi am facut un drum mai lung si m-am ingrozit de gropile aparute in carosabil pe care le-am luat si la dus si la intors(pe unele) fiind acoperite de apa.

                        Comment


                        • #27
                          Unde a fost facut si cat a costat ?
                          Ma intereseaza si pe mine asa ceva.

                          Comment


                          • #28
                            Foarte tare Max2009 imi poti spune si mie de unde l-ai procurat/montat si cat te-a costat,mi-asi pune si eu.Numai bine si la cati mai multi km.

                            Comment


                            • #29
                              de la mine

                              Comment


                              • #30
                                Vad ca esti din timisoara.Montajul cine il face si cat costa?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google