Problema Ambreiaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Ambreiaj

    Am o problema cu ambreiajul.imi patineaza in treapta 4 si 5 cred ca i se trage de la resoftare...dar mi se pare ca prea repede am decat 28k si nu am tras de masina asa rau incat sa se duca discul...aveti ceva indicatii.Eu unu sper sa il schimb pe garantie daca nu ce as putea folosii ceva mai bun?MS

  • #2
    pffff..la 28.000km sa se duca ambreajul e chiar nasol..sper sa o rezolvi pe garantie.nu cred ca e de la resoft mai ales daca nu ai tras de ea bafta
    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

    Comment


    • #3
      Aceeasi problema am si eu numai ca am ajuns la 32ooo km.Cateodata patineaza alteori nu.Al mai las pana cade si al schimb...

      Comment


      • #4
        sincer nu cred ca se trage de la resoftare. este mult prea mica cresterea de putere ca sa afecteze ambreiajul care oricum este gandit sa reziste fara probleme la o putere mai mare decat cea stock a motorului.
        iti recomand placa si disc sachs.

        Comment


        • #5
          Am si eu un prieten care a patit-o tot pe la 28000 cu ambreiajul , dar fara nici o resoftare , pe un megane 2, acelasi motor de 85 cai.nu cred k are nici o legatura cu resoftarea.
          Fara Semnatura.

          Comment


          • #6
            Kit Sachs .....nu are nici o treaba cu garantia ambreiajul este consumabil indiferent de km
            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
            sigpic

            Comment


            • #7
              De la remapare i se trage. La fel am patit si eu (aceeasi motorizare). Dupa ce am schimbat ambreiajul n-a mai fost nici-o problema. Chestia e ca nu va rezista nici asta prea mult pentru ca cei 250nm sunt prea multi pentru ambreiajul din fabrica, ar trebui ceva mai bun.

              Comment


              • #8
                ce ai mai rezolvat cu ambreajul emil?
                http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                Comment


                • #9
                  m-am mai interesat si eu cam cat tine un ambreiaj stock..si se pare ca ar trebuii sa tine..chiar si cu resoftare...acum sa vedem..o sa ma duc la revizie la 30k sa vedem ce zic baietii...daca nu il schimba o sa imi iau ceva custom...sa nu mai am probleme

                  Comment


                  • #10
                    problema asta o am si eu de la 11k de km,la 13k am facut resoftarea.in prezent am 19 k si patineaza la fel ca la 11k.dar imi patineaza doar daca dau tare in ea de la 2000 de ture pana pe la 2500.daca ma duc in ture cu a 2 a numai patineaza.uneori e deranjant dar nu mereu imi face mai ales ca nu am unde sa o calc prea tare.la garantie am fost si eu de doua la service-uri diferite.aceeasi treaba "merge bine"

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by gmv97 View Post
                      Kit Sachs .....nu are nici o treaba cu garantia ambreiajul este consumabil indiferent de km
                      ambreiajul intra in garantie. cel putin asa mi s a spus la reprezentanta.

                      Comment


                      • #12
                        pai pana in 100k tre sa intre in garantie nu e normal
                        asa scrie pe cartea de garantie...acum sa vedem cand o sa ma duc la ei..ca incep cu figuri cu chestii

                        Comment


                        • #13
                          Salutare tuturor!! Ma confrunt cu urmatoarea problema de vreo 2 zile: in treapta 4 cand accelerez mai ferm fiind pe la 60, 70km/h, si vreau sa urc spre 100km/h asa, imi creste turatia foarte repede spre 3000 de ture, fara sa creasca si viteza, iar dupa aceea, scade incet spre 2300 de ture si se coreleaza cu viteaza. Ma puteti ajuta cu o sugestie, sfat ceva?

                          Comment


                          • #14
                            Discul de ambreiaj.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #15
                              M-am gandit si eu la asta, dar are decat vreo 75 k km, bine masina am luat-o sh in martie anul asta pe la 58 k teoretic , practic nu stiu cati km are ). Parca e cam devreme sa se duca, ma gandesc.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google