Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    logan abs plus are nivel de plecare preferece dar nu are si radiocasetofon standard are in plus proiectoare si abs......

    Comment


    • #17
      Din moment ce versiunea de baza este Preferance, care are radiocsetofon, cum zici ca n-are?
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        am dat mail la ei la vocea clientului si mi-au zis nu ai vazut la configurare ca il ai ca optiuni nu vine standard

        si eu vreau sa imi iau unu la fel si m-am interesat......oricum ei spun ca e editie limitata si eu o sa imi iau unu' prin toamna nu cred ca il mai prind
        Last edited by 1.5 DCI; 9 May 2007, 20:13.

        Comment


        • #19
          Da, am vazut si eu acum ca n-are RCS, la configurator scrie "Radio Casetofon 2x15W" si este un X in dreptul lui, am crezut ca este standard.
          Iar chestia ca ABS Plus e serie limitata, e discutabila, asa au zis si anul trecut, ca Laureate Plus e serie limitata, ca tine o luna, dup-aia s-a prelungit la 3 luni si inca se mai fabrica si acum.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            eu zic ca merita din plin versiunea ABS Plus, daca era valabila cand am luat eu masina poate as fi optat pt ea, ambitionul meu are ABS si AC, jentile nu sunt cele pe care le-as fi vrut eu pe masina, dar nu am avut de ales, daca am dorit ABS, mi-au bagat pe gat niste roti urate, un cd player cam invechit, 4 geamuri electrice desi nu-mi trebuiau, in schimb as fi optat pt airbaguri laterale daca ar fi existat, asa ca eu zic sa-ti iei versiunea ABS plus cu AC si airbaguri laterale, dupa care iti cumperi un Mp3 sau DVD palyer si 4 boxe

            sper ca nu v-am plictisit, am scris cam mult, imi cer scuze

            Comment


            • #21
              Chiar daca era versiunea asta cand am luat masina, tot n-as fi ales-o.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                mai mult sau mai putin deja ai ales-o, pt ca ai abs pe masina ta

                Comment


                • #23
                  Da, dar am si alte optiuni precum: geamuri electrice fata/spate, RCD, oglinzi electrice, etc.
                  Imi pare rau de airbagurile laterale, erau bune, dar asta e, daca nu se puteau pune cand am luat eu masina.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Pe 6 Iunie iese din fabrica si Loganul meu ABS plus. a ajuns la un pret de 9700 cu vopsea metalizata(albastru egee) si aer conditionat(am renuntat la cd-payer si aibaguri laterale).o sa vad cum fac cu muzica pt ca cei de la Dacia mi-au spus ca am voie sa montez doar cdplayer CUMPARAT de la ei(adica nu pot sa aduc eu unul luat din alta parte si sa-l montez la ei)
                    MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                    Comment


                    • #25
                      Loganul abs plus nu are casetofon. Asa credeam si eu la inceput, ca are.

                      In schimb, are cablajul gata facut pt casetofon si boxe. In locul casetofonului este o cutie care se poate scoate desfacand doua cleme care sunt in partea de sus si trebuiesc trase in jos, apoi iese cutia. De cutie sunt atasate firele pt alimentare, boxe si antena. Firele sunt bagate intr-o mufa dreptunghiulara aproximativ care se potriveste la casetofoanele si radio cd-urile pe care le vinde Dacia.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by gxg
                        Pe 6 Iunie iese din fabrica si Loganul meu ABS plus. a ajuns la un pret de 9700 cu vopsea metalizata(albastru egee) si aer conditionat(am renuntat la cd-payer si aibaguri laterale).o sa vad cum fac cu muzica pt ca cei de la Dacia mi-au spus ca am voie sa montez doar cdplayer CUMPARAT de la ei(adica nu pot sa aduc eu unul luat din alta parte si sa-l montez la ei)
                        ba poti sa montezi unul cumparat si din alta parte stai linistit,eu asa am facut si mi l-au montat acolo pentru 50 RON.

                        Comment


                        • #27
                          poti monta orice radio

                          Originally posted by gxg
                          Pe 6 Iunie iese din fabrica si Loganul meu ABS plus. a ajuns la un pret de 9700 cu vopsea metalizata(albastru egee) si aer conditionat(am renuntat la cd-payer si aibaguri laterale).o sa vad cum fac cu muzica pt ca cei de la Dacia mi-au spus ca am voie sa montez doar cdplayer CUMPARAT de la ei(adica nu pot sa aduc eu unul luat din alta parte si sa-l montez la ei)
                          eu l-am luat pe 25 mai de la un dealer din militari(nu stiu daca am voie sa-i spun numele) si i-am pus radio cd cu mp3 cumparat din comert, tot iei lau montat cu factura asa ca am si garantie la radio cd si boxe

                          abs plus 1,4+ac=7800, consider ca raportul dotari/pret este bun.
                          practic abs-ul este gratis faptul ca nu are radio nu cred ca deranjaza,de fapt ce ofera ei la optional ca radio cda (fara mp3) este scump
                          Last edited by andrei; 3 June 2007, 22:40.

                          Comment


                          • #28
                            Sa-l stapanesti sanatos. Ce cauciucuri are? Si poti sa zici si numele dealerului daca vrei, nu e nici un fel de problema.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              Mersi.
                              Cauciucuri Michelin.
                              La Dacoserv din Preciziei (am inteles ca mai au o filiala) am maontat radioul si boxele mele cind am ridicat masina, nu am fost conditionat sa cumpar de la ei piesele.

                              Comment


                              • #30
                                A venit si loganul meu 1.5 dci ..mi se pare putin mai zgomotos decat cel cu motor euro 3. Are cauciucuri Continental.
                                Mai trebuie sa le desumflu? ca mi se pare cam rigida masina si zgomotoasa la denivelari.sau asa e la inceput? (n-am mai avut masina noua).
                                n-am apucat sa ma uit..dar n-are nici macar boxe din fabrica??
                                MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google