Problema Pompa Sau Injectoare Logan 65/70 Cp

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    laureate,2007,70 cp ,41000 km,motorina si de colo si de colo.fara probleme deosebite(schimbat 2 capete de bara si bateria).
    ubi concordia ibi victoria

    Comment


    • #32
      Dar specificati si voi doar daca a-ti avut probleme la pompa de injectie sau injectoare, atat, restul nu conteaza ca a-ti trecut prin gropi si a-ti indoit un cap de bara sau bielete de directie,etc.

      Comment


      • #33
        nici un fel de problema pana acuma la partea de injectie, motorina numa OMV sprint diesel

        Comment


        • #34
          70 remapat astazi la dimsport si este bine km 60000 si surpriza motorina de la peco circa 18l de cand am loato si pana acum si merge ceas

          Comment


          • #35
            logan 1.5 dci 65cp - 2006, 75.000km , revizii la 10.000 km , motorima omw .fara probleme .

            Comment


            • #36
              60.000

              motorina petrom ...fara alti aditivi....fara probleme....s-au verificat injectoarele pe retur....totul pare OK
              sigpic

              Comment


              • #37
                Ambition 2006 115000 km nici un fel de problema la injectoare + pompa. Filtru motorina la 20000 schimbat, motorina doar de la OMV.

                Comment


                • #38
                  Imi cer scuze ca ma bag fiind benzinar si ca ma bag si off topic, dar nu puteam sa nu-mi exprim uimirea cand am vazut acesti 2 useri: ciprianaldeabv, chelu_o
                  Deci domnu chelu_o inregistrat imediat de 4 ani si abea acum si-a gasit sa-si posteze primul post Domnul ciprianaldeabv inregistrat si el de 4 ani si doar 2 posturi
                  Deci sunt uimit! Socant.

                  Comment


                  • #39
                    s-a dat un mesaj de catre forum la toti utilizatorii ce au la motorizare dci pentru a ajuta la sondaj .
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #40
                      + 3 1,5 dci

                      Originally posted by Cristi_Xp View Post
                      o fi mai greu cu cititul , sau o fi avut diesel inainte.
                      Mai am si 3 bucati 1,5 dci dar mcv 1,6 16v este mai de suflet si din acest motiv este pus 1,6 16v de altfel ma intereseaza 1,5 dci ca cu astea am probleme injectoare si pompe sper ca mam facut inteles.
                      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                      Comment


                      • #41
                        1.5 DCI, 70 cp, ABS Plus, 2007. 86600 km, fara nici o problema pana acum.

                        Comment


                        • #42
                          102.000 KM fara probleme.sper sa nu am in continuare.alimentat mol,omv,rompetrol.am inceput sa evit petrom.

                          Comment


                          • #43
                            Fara probleme,inca!

                            Ambition ,65cp din aprilie 2006,remapat la 10.000km de tcm,actual 75.000,fara probleme,schimburi ca la carte,turatii:2500-3000 si la iesiri in afara orasului,curatiri la 4500;motorina numai petrom+aditiv 2+2.

                            Comment


                            • #44
                              A mea are 115.000 si pana acum am schimbat discurile de frana ( la 60k) , rulmentul dreapta fata ( la 108k ) si captele de bara ( la 114 k ) . in rest consumabile si motorina .
                              Trebuie sa-i schimb in curand pompa de frana ca am un dezechilibru grav pe fata .
                              MCV 1.5dCi & Volvo 2.5I

                              Comment


                              • #45
                                1.5 dci, 65CP, ambition, 96700 KM, fara probleme.
                                schimbat capete bara la 62000, odata cu distributia, discurile la 92000KM;
                                revizii la 10k-11k km, pana la 62000 ulei dacia 10w40, apoi elf sxr 5w40 schimbat la 12000; filtre ulei originale, filtre motorina original la 20000-22000, filtru aer renault sau iarna fara burete de la romcarbon buzau, schimbat la aprox 10000, vara il mai scutur la 5000, si-l aspir, sau l-am schimbat pe la 9000, iarna aprox. 11000km.
                                motorina rompetrol (efix si alto55, de cand a aparut) sau nu (60 %, dar aditivata in general cu aditiv power service Kleen..., oricum era motorina petrom)
                                schimbat intre 2500-3000, nu consuma ulei , si nu scoate fum.
                                fara probleme la injectoare si tot ce tine de motor deocamdata.

                                SA mearga tot asa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google