Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...sau utilizarea intensiva a franei de mana. (intelegeti la ce ma refer)
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Mai intai obligativitate pentru cauciucuri de iarna + lanturi ..... apoi , incet incet , o sa ajungem ca pe vremea " regretatului ", sa nu mai circulam iarna cu auto personale datorita faptului ca nu vor fi bani pentru dezapezire ...
      Daca ramanem blocati pe un DN, desi avem cauciucuri de iarna + lanturi , cine isi va da demisia ???? Sau oare isi va da cineva de la CNADR demisia ???
      Last edited by givali; 12 November 2010, 12:03.

      Comment


      • In consecinta :Suntem obligati sa echipam masina cu 4 cauciucuri de iarna?
        E lege care sa te oblige acest lucru?
        Daca am pe fata de iarna, si pe spate le pastrez pe cele din fabrica imi ia politia talonu?
        Daca am allseason pe toate 4 ,imi ia politia talonul?
        Care sunt cele mai recomandate cauciucuri de iarna, privind raportul calitate/pret?
        Sper ca nu am pus prea multe intrebari!! Numa bine.
        Tinc fest !!

        Comment


        • 1. Nu
          2. Nu
          3. Nu
          4. Nu
          5. Sava Eskimo S3+ (ieftin dar bun) sau Conti winter contact TS 830 (scump dar foarte bun)
          6. Nu ai pus prea multe întrebări
          7. Numai bine.
          8. Eu am pus pe Logan Goodyear ultragrip 7+ şi impresia este de parcă zici că am maşină nouă.
          9. Pe Citroen am pus Kleber Krisalp HP2 şi sunt bestiale.
          10. După atâtea achiziţii, nu mai am bani de nimic, şi dacă mă gândesc că nu am făcut încă distribuţia la Logan ...
          Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
          sigpic

          Comment


          • Salut.
            Azi am luat si eu la mana a doua 4 bucati de michelin dar 195/65/15
            Oare e buna dimensiunea sau trebuia de 185?.
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • Erau mai bune de 185, iarna. Asa cu 195 risti sa te opreasca si politia sa-ti dea amenda, aceasta dimensiune nefiind trecuta in talon.
              sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

              Comment


              • Salut.
                Asta ramane de vazut
                Treaba e sa ai cauciucuri de iarna
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • Originally posted by Augustin-Yng View Post
                  Salut.
                  Azi am luat si eu la mana a doua 4 bucati de michelin dar 195/65/15
                  Oare e buna dimensiunea sau trebuia de 185?.
                  Numai bine.
                  Nu numai că sunt mai late dar sunt şi mai ÃŽNALTE. Datorită faptului că ţi-a crescut diametrul roţii indicatorul de la kilometraj va arăta mai puţin decât ai
                  în realitate.
                  Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                  sigpic

                  Comment


                  • ţi-a crescut diametrul roţii indicatorul de la kilometraj va arăta mai puţin decât ai
                    în realitate
                    si va fi o eroare imensa de...tineti-va bine...4% )

                    Comment


                    • @Augustin-Yng - Tot dimensiunea si marca asta are un coleg care toata iarna trecuta a facut naveta Calarasi-Oltenita( 70 km) si a mers mai mult decat onorabil. Tot SH-uri si si-au facut treaba. Cu cele de vara n-a putut sa iasa din parcare si atunci a luat 4 Michelin second.
                      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                      Comment


                      • Originally posted by samy0388 View Post
                        Tocirea anvelopelor din spate mai mult decat celor din fata nu poate avea ca si cauza decat daca e stramba puntea din diverse motive, accident nereparat cum trebuie, bucsa punte spate nepozitionata corect
                        Masina am luat-o noua! O am de 2 ani! Am mers in traficul de pe soselele noastre, normal, fara excese!
                        Multumesc de interes! O sa ma adresez la service, sa vad ce zic si ei!

                        Comment


                        • Felicitari, ai puntea stramba.

                          Comment


                          • Ne pare rau , dar se pare ca masina ta a fost asamblata pe tura de noapte ))
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • s-a hotarat!nu e obligatoriu sa ai cauciucuri de iarna anul asta.dar daca provoci vreun accident din cauza asta ai pus-o
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • in ce sens ai pus-o?:| si cum isi pot da ei seama ca din cauza lipsei cauciucurilor de iarna si nu din cauza faptului ca ma uitam dupa o blonda pe strada am intrat in "colegu'" din fata?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google