Display Negativ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Misto.La asta nu ma gindisem.
    Dar unde sau cine ar avea gata fcute?

    Ma tenteaza si pe mine
    sigpicPasionat de MCV si natura

    Comment


    • #17
      daca vrei gata facut contacteaza.ma pe mine
      sigpic

      Comment


      • #18
        Eu nu am avut curajul sa incerc asta la display-ul original al masinii si mai ales ca e de munca si rabdare bineinteles si am cumparat unu pe negativ
        Attached Files

        Comment


        • #19
          cam cat costa ala negativ ?ca parca mi-as pune si eu si imi place cum a iesit la Jelly pot strica ceva pe acolo?

          Comment


          • #20
            nu se strica nimic. gasesti si cu 25, si cu 30..35 lei.. depinde cum ai noroc.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #21
              de unde ai cumparat ceasul ?
              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

              Comment


              • #22
                azi m-am pus si eu sa fac modificarea. masina fiind din ianuarie 2006, mi-au aparut acele 8-uri de care se vorbea. mai exact, se vede si ce nu trebuie sa se vada. am inghetat putin afara la -10 grade pentru montat/demontat. m-am chinuit mai bine de o ora sa curat lipiciul ala de cocos. in final o sa trec inapoi pe stoc, dar cand va fi mai cald sau cand deja nu o sa mai suport cum arata acum. de fapt, ma dispera.
                sunt convins ca daca esti orb nu are cum sa te deranjeze.
                daca gasesti la acei bani un display gata rezolvat, chiar nu merita munca depusa.
                am uitat sa precizez ca am taiat folia aia, de la frecat sa se duca lipiciul am matuit-o... nimic cum trebuie
                a se vedea continuarea impresiilor la acest post #30
                Attached Files
                Last edited by crististreulea; 1 January 2011, 12:44.
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #23
                  Eu nu am patit pana acum sa iasa asa.
                  Vezi sa nu fi strans prea tare display-ul.
                  ECUFix
                  Please don't visit my homepage!

                  Comment


                  • #24
                    Salut.
                    Deci se merita sa cumperi un display pe negativ gata facut din fabrica
                    Nu se merita sa muncesti si sa nu se vada cum trbuie.
                    Daca si Cristi care e maestru in tutoriale recomanda asta atunci...........lasati-o balta
                    Numai bine.
                    LA MULTI ANI!!!!!!!!!2011.......................IMPLINIRI/REALIZARI si NUMAI BINE.
                    Un Logan----YNG-----
                    Numai bine.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by crististreulea View Post
                      azi m-am pus si eu sa fac modificarea. masina fiind din ianuarie 2006, mi-au aparut acele 8-uri de care se vorbea. mai exact, se vede si ce nu trebuie sa se vada. am inghetat putin afara la -10 grade pentru montat/demontat. m-am chinuit mai bine de o ora sa curat lipiciul ala de cocos. in final o sa trec inapoi pe stoc, dar cand va fi mai cald sau cand deja nu o sa mai suport cum arata acum. de fapt, ma dispera.
                      sunt convins ca daca esti orb nu are cum sa te deranjeze.
                      daca gasesti la acei bani un display gata rezolvat, chiar nu merita munca depusa.
                      am uitat sa precizez ca am taiat folia aia, de la frecat sa se duca lipiciul am matuit-o... nimic cum trebuie
                      Salutare.
                      Al tau arata chiar naspa. Eu am luat unul anul trecut pe negativ. Am montat in spate leduri smd rosii, si efectul este super. Iti sfatuiesc sa procedezi la fel si o sa arate super.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #26
                        Cristi imi pare rau ca nu a iesit , eu nu am avut problema asta, nici pe ceasurile cu lumina alba (e mai puternica) am inteles ca daca apare problema asta se recomanda a se elimina cele doua leduri din mijloc de la display pentru a nu mai fi lumina puternica, nu stiu ce sa zic, probabil ca cele din 2006 au alt display daca pe celelalte nu s.a intamplat asa
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          fiecare face cum crede el ce e bine,si dupa monei din buzunar,da mai bine cu display-ul gata facut de fabrica.....LA MULTI ANII

                          Comment


                          • #28
                            si de unde se pot face rost de astfel de display-uri?
                            Click! - http://www.youtube.com/watch?v=P9IGaLsK4s4

                            Comment


                            • #29
                              Sunt mai muli aic pe foum ce vand. Incearca la silviu sau florin.

                              Comment


                              • #30
                                si totusi, ieri m-am dat cu masina prin oras cu displayul modificat si nu e chiar asa de suparator. asta din cauza ca eu merg tot timpul cu farurile aprinse si scade in intensitate lumina ceea ce face sa fie chiar ok, ma bucur ca am facut modificarea, chiar daca in film am zis ca nu
                                acum si varianta filmata
                                Last edited by crististreulea; 1 January 2011, 12:44.
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google