Dop Covoras Cauciuc Pierdut...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dop Covoras Cauciuc Pierdut...

    Salut!
    Am pierdut la spalatorie un dop de la covoras de cauciuc Logan. Cu ce pot inlocui? Ca la service la Dacia m-am lamurit

  • #2
    Care dop de la covoras?
    Care covoras?

    Comment


    • #3
      La cele originale este un fel de dop cu arici ce fixeaza covorasul
      Kiss Fm Gris Platine DC

      Comment


      • #4
        N-ar fi rau sa atasezi o poza sa stie lumea despre ce vorbesti.
        este vorba de de acel dop de pe covorasul original vindut de dacia. respectivul covoras este facut ca sa potriveasca cu prinderea de la masina sa nu se miste.
        vezi in poza atasata cele 3 covorase de sus.
        iti recomand sa urli la acea spalatorie. OPC si alte cele ...
        Attached Files
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #5
          Dop ca la covorasele vandute de Dacia (ca alea din poza ta Cristi). Sapt trecuta l-am pierdut, e tarziu acu sa mai fac garagata. Daca am fost cascat si nu m-am uitat bine cum a scos copchilu' ala covorasele...
          Acum incerc sa improvizez cu ceva, dar nu prea gasesc cu ce.

          Comment


          • #6
            Chiar nu ai ce sa faci. Decat sa cumperi alte covorase sau sa cauti prin targ.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Fotografiaza un dop poate te ajut,si da-mi si dimensiunile(cotele).

              Comment


              • #8
                Am rezolvat-o aseara. Intr-adevar, nu gasesti nicaieri dop de covoras, tre sa umbli mult si bine. Am gasit in schimb un dop de la o cutie de medicamente care se potriveste perfect(diametru interior=20mm), doar ca e alb dar o sa-l dau cu marker negru. O sa fac o poza cand am timp sa vedeti ce-a iesit.

                Comment


                • #9
                  In sfarsit, astazi trebuie sa merg sa imi ridic si eu masinuta: Kissfm 1.5dci 70 CP, albastru mineral, ce covorase imi recomandati sa iau? As prefera din cauciuc de la dealer, cam cat costa? Sau mai am si alte solutii?
                  PS. Cred ca ra trebui schimbat titlul treadului in "covorase pentru logan" sau ceva de genul sa fie asa mai general, info despre covorase, parca e prea specific "dop de covoras".

                  Comment


                  • #10
                    Cele mai bune covorase sunt cele originale, asa ca vezi la dealer daca au. Ale mele sunt modelul din poza atasata de crististreulea, cele de jos, care sunt tip tavita. Fiind speciale pentru Logan, se potrivesc de minune si au si sistem de prindere si agatare de mocheta, ca sa nu se miste. Eu nu am avut probleme cu ele, pedalele nu au cum sa se agate de ele, chiar sunt bune calitativ. Au costat 150ron.
                    Daca stie cineva de unde pot sa iau tavita pentru portbagaj, am cautat sa fie Logan dar nu am gasit?

                    Comment


                    • #11
                      Eu am gasit tavita pentru portbagaj la Selgros in Arad!!!
                      30 de roni parca era!!!

                      Comment


                      • #12
                        nu puteai sa-l iei si tu de la un taxi ? (stiu ca nu-i corect dar asta-i viata cum iau si altii de la tine asa iei si tu de la altii chiar daca tu l-ai perdut dar exceptiile confirma regula )

                        Comment


                        • #13
                          poate nu ai observat ca din 2008 probabil omul si-a gasit!
                          sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by user2000 View Post
                            nu puteai sa-l iei si tu de la un taxi ? (stiu ca nu-i corect dar asta-i viata cum iau si altii de la tine asa iei si tu de la altii chiar daca tu l-ai perdut dar exceptiile confirma regula )
                            cum sa il ia de la un taxi ??
                            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                            Comment


                            • #15
                              tu cum crezi? in nici un caz sa.l ceara
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google