Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

    Rompetrol a majorat, incepand de ieri si pana pe 16 martie, pretul motorinei, cu cinci bani/litru. Pretul benzinelor ramane neschimbat. Motorina Efix Diesel (Euro 4) se vinde cu 4 lei/litru, iar motorina Super Euro 5 costa 4,26 lei/litru. Ultima majorare, operata de Rompetrol, a fost pe 4 martie.

    incredibil doamnelor si domnilor cum acesti ordinari tot scumpesc carburanti dar calitatea zero%
    sigpic

  • #2
    Ideea e ca suntem mult prea mici fata de ei. Chestiile astea se intampla la nivel inalt ... mult prea inalt pentru a adulmeca macar putin noi cei de jos
    Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

    Comment


    • #3
      Eu ma duc in ucraina...2,5 lei litru..motorina e curata..am sa duc o mostra la un laborator..sa vad daca reuseste nevasta-mea sa afle cantitatea de apa din ea..dar nu cred sa fie bai..plus ca folosesc si un aditiv pt motorina...

      Comment


      • #4
        Pai... saptamana viitoare am de facut 1700 km si dupa ultimele scumpiri trebuie sa-mi refac calculele! Nu-s normali cat urca preturile. Am bagat vineri la Petrom cu 4,01 L. Prea mult! Americanii baga cu un dolar si ceva galonul chiar daca barilul a luato razna.

        Comment


        • #5
          Cred ca noi dieselari trebuie sa ne cumparam benzinare. Daca aveam benzinara acum nu era vorba decat de vreun litru de benzina diferenta fata de diesel.
          Nu Conduce Niciodata Mai Repede Decat Ingerul Tau Pazitor Poate Zbura!!!

          Comment


          • #6
            Preturile vor mai urca mult, imi pare rau sa spun asta, dar deoarece economia Americii e la pamant, ceea ce inseamna ca dolarul se duce la vale iar pretul barilului va creste. Azi la bursa din New York era 109 dolari, peste cateva zile ar trebui sa ne asteptam la alte scumpiri.

            Comment


            • #7
              Originally posted by adrianixx View Post
              ...in ucraina.....motorina e curata..am sa duc o mostra la un laborator..sa vad ... cantitatea de apa din ea.....
              Apa s-ar putea sa nu fie , dar sulf o sa gasesti din greu, care iti va distruge catalizatorul.

              Comment


              • #8
                Oricum se scumpeste mereu cate putin dar sigur
                sigpic Alexandria

                Comment


                • #9
                  Las' sa urce ca deja bicicleta rade pe sub mustata in pod ;)
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Eu sunt pe gaz si culmea se scumpeste si ala cica 2.20 pe litru
                    :love5::love5: :sofer1: :majesty2:

                    Comment


                    • #11
                      Pe viitor se va observa o tendinta de tzinere a oamenilor intr-o sclavie si mai accentuata vis-a-vis de viata economica si financiara!Este important ca toti sa aibe grija zilei de maine si sentimentul de neputinta!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        Nu cred ca tre sa regretam ca nu ne-am luat benzinare... chiar daca exista diferenta de pret intre ele de cativa bani acolo, un consum de 5,5 in oras nu se compara cu 8,5-9! Iar benzina nu ramane nici ea la acelasi pret, doar nu se face din porumb si motorina din titei care e mai scump!
                        sau ne luam toti biciclete cu 4 locuri si dam la pedale pentru economie, mediu mai curat si sanatate!
                        Last edited by huzzy1981; 11 March 2008, 22:56.
                        1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                        Comment


                        • #13
                          Im iau si eu un ciclomotor
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Masinile [hibride]sunt viitorul
                            sigpic Alexandria

                            Comment


                            • #15
                              Pana sa ne cumparam hibride, sa fim noi sanatosi!
                              un pic offtopic: apropo, stiti a deja in america acum cativa ani a fost realizata o masina 100% electrica, EV1 parca (uitati-va pe net, tre sa gasiti ceva despre ea), sau nu mai stiu exact numele... este un documentar despre ea, si au distrus-o pt ca era prea buna (serios!!!) si era o amenintare pt petrolisti....
                              faza este ca sunt 100% sigur ca sunt tehnologii pt masini electrice, insa nu vor sa le faca in serie, pt ca inca mai este petro si trebuie sa se mai castige bani...
                              pana una-alta, bagam in dci-urile noastre motorina ecologica, ulei de rapita!
                              Last edited by huzzy1981; 11 March 2008, 23:17.
                              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google