A Treia Lampa De Frana Cu Semnal Pulsator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Vreau si eu!!!!Face cineva in Bucuresti?

    Comment


    • #17
      Lasa-ti bre becurile in pace, ca se vad destul de bine... tine-ti voi neaparat sa frecati pe retina pe aia din spate la fiecare frana, nu- i de ajuns ca avem specimene care merg cu becul de ceata aprins in plina zi cu soare?
      Daca-mi spune unul dintre voi care-i utilitatea pe sosele a carpelii asteia, dau o bere...

      Comment


      • #18
        Pai ideea mea a fost chiar sa-i frec la retina pe unii ! Poate asa nu mai imi indoaie bara cand ma opresc "civilizat" la semafor ... Dupa doua reparatii, pe CASCO, cauzate de unii care nu se sinchisesc de ceilalti participanti la trafic, am zis ca asa poate reusesc sa-i "deranjez" si eu cumva....
        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

        Comment


        • #19
          Nu te supara dar asta este o prostie...

          Comment


          • #20
            Asta cam asa e...Si AFU tot in categoria asta intra, nu ?!
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • #21
              AFU nu este instalatie pentru pom de craciun prietene...daca-ti palpaie un bec in spate nu se cheama ca ai AFU...

              Comment


              • #22
                Uite ca nu sunt singul gica contra.Raman la ideea ca e destul de enervant/deranjant sa mergi in spatele unei masini care are montata minunea asta.

                Comment


                • #23
                  Pai ideea tocmai asta e : NU trebuie sa mergi in spatele unei masini careia ii face a treia lampa de stop asa ! Trebuie sa opresti !!!
                  Iar daca cumva ii intra AFU in functiune poti chiar sa-i colinzi ceva, ca-i fac TOATE becurile ca pomul de Craciun ! Discutia a luat-o pe aratura, eu ma retrag. Propun chiar inchiderea topicului. Va salut si va urez sa aveti numai drumuri bune !
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • #24
                    Ideea in sine este aplicabila doar pe aratura... nu vreau sa jignesc pe nimeni, cu toate ca am un mod mai transant de a-mi expune ideile. Gandeste-te ca stai 20-30 km in spatele unui sorcovar dinasta care-i palpaie becurile de fiecare data cand se sperie de tine in oglinda si calca frana! Daca toti am avea prostia asta pe frana ar fi haos!

                    Comment


                    • #25
                      Nah...chestia asta nu trebuie vazuta ca un stroboscop de ex,care poate provoca crize de epilepsie.E doar o lampa,care iti palpaie de 3-4 ori la intensitate normala...menit sa-ti atraga atentia.Deci nu vad problema.

                      Comment


                      • #26
                        Atasez schema de montaj.
                        Attached Files
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • #27
                          "multumim" sper ca nu pui in practica ideea

                          Comment


                          • #28
                            Am gasit si eu schemele urmatoare pe net. Nu prea ma pricep la electronica, dar poate va ajuta.
                            Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              cine se baga sa produca si sa comercializeze asfel de module
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                La apasare scurta ("normala") pe pedala de frana, lampa a III-a se aprinde normal, obisnuit . Numai daca apasarea este mai lunga (> 1 sec) atunci lampa clipeste de 2-3-4 ori (reglabil) ; la mine clipeste de 2 ori, a treia oara se aprinde si ramane asa pina cand ridic piciorul de pe frana.
                                Last edited by crististreulea; 10 March 2011, 17:28.
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google