Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by DeLuXe View Post
    Cutia iti pica numai la un anumit cuplu ... 182 jr5 a picat pe un evo (test facut de mine) si nu comparam evo 8 cu motoarele de pe loganurile noastre ... deci trece lejer de 200-230 nm ... deci stai linistit

    remaparea merita 100% nu poate fi detectat decat cu DDT la pitesti si nici asa nu prea ...

    stai linistit si mergi fara grija ...
    vezi ca mai sunt threaduri care te pot ajuta ...
    NU Am vorbit de mistubishi evolution .vorbeam de un forumist pe numele EVOLUTION ,din arad. )
    sigpic

    Comment


    • #17
      Oricum cine vrea un + de putere merita banii aia pentru o remapare,fie ca e diesel sau benzinar.si nu cred sa se strice nimic.eu nu am mai auzit pana acuma.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Mai ,eu un plecat normal de pe loc il consider la 2500/3000rpm,dar sincer Supercar mai ales ca ne cunoastem,ne-am intilnit in bucuresti,imi cunosti si masina,inca o data fac apel la sinceritate,nu consuma mai mult dupa remapare? Nu contest puterea in plus,care se simte si nu ma deranjaza nici consumul in plus dar vreau sa stie colegi exact la ce se asteapta de la o remapare. Dan Gutu de pe forum a mers in urma mea citiva km si poate sa confirme ,daca vede postul,daca scoate fum excesiv sau nu. Ce pot sa mai spun ca nu scot consum de oras mai mic de 7,5-8% cite odata si mai mult.

        Comment


        • #19
          Remapare facuta asa cum trebuie nu are efecte negative decat atunci cand cel care primeste un astfel de upgrade nu-si da seama ca s-a urcat intr-o dacie si nu in ferrari. Nu vreau sa ma laud, dar am facut mii de logan-uri pana acum fie ele diesel sau benzina si nu am avut plangeri pana acum.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • #20
            Doc...te intreb ceva ce am mai intrebat pe aici forum si nu am primit raspuns.viteza maxima dupa remapare nu scade(asta am inteles din niste grafice de pe aici)?Si cuplu maxim o sa coboare sub 3500 cum am eu spre exp?Iar benzina neaparat 99+?

            Comment


            • #21
              Remaparea se poate face si la un Nissan Navara 2008..si cam cat ar costa?.Masina acuma are 174 si se infige destul de bine(are 4300 km)parerea mea..1-100 km in aprox 11 sec.

              http://www.youtube.com/watch?V=Gq1Gq4ZYm6w un golanel remapat.

              http://www.youtube.com/watch?V=Yb9hieM11wM un nissan.

              Comment


              • #22
                Originally posted by danni View Post
                Doc...te intreb ceva ce am mai intrebat pe aici forum si nu am primit raspuns.viteza maxima dupa remapare nu scade(asta am inteles din niste grafice de pe aici)?Si cuplu maxim o sa coboare sub 3500 cum am eu spre exp?Iar benzina neaparat 99+?
                Unde ai vazut tu in grafice ca scade viteza max? Arata-mi ca nu te cred. Viteza max dupa remapare buna creste, insa poate scadea daca masina nu este modificata bine si merge prost.
                Se recomanda ca dupa o remapara sa folosesti benzina de calitate mai buna.

                Originally posted by Alex21 View Post
                Remaparea se poate face si la un Nissan Navara 2008..si cam cat ar costa?.Masina acuma are 174 si se infige destul de bine(are 4300 km)parerea mea..1-100 km in aprox 11 sec.
                Salveaza de aici http://www.obdtuning.ro/?S=rapid fisierul pdf cu module rapid si ai sa gasesti solutia pentru nissan. Preturile sunt afisate in pdf la care se mai adauga instalarea si programarea modului = 50 euro.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • #23
                  Aiurea-n plop . Remaparea se simte foarte bine si la 1.4 si la 1.5 si la 1.6 si la 1.6 16v . Orice masina simte 10-30 % in plus , Bmw , Audi .
                  Consumul scade datorita faptului ca vei schimba mai jos , nu pt ca ai motorul mai puternic .
                  Viteza nu scade , pt ca nu poate fi inversul cresterii de putere . Poti opta daca sa ti se modifice turatia maxima sau sa ramana cea initiala . Eu am optat la initial .

                  1.4 , remapat , am ajuns maxim cu a 3 a la 85 la ora , pana acum absolut nici o problema , remapata de aprox 10000-12000 km .

                  Supercar , daca schimbi sub 2500 nu este subturata ? Nu o afecteaza ?
                  Last edited by FLORIN77; 7 April 2008, 11:17.
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #24
                    Florin77 nu...cel putin la diesel nu 2500rpm e ok

                    Comment


                    • #25
                      Eu am un dci de 70 caluti am inteles ca remapat ar ajunge pe undeva pe la 90 cp!? Insa turbina are geometrie fixa deci exista posibilitatea de a o face pilaf !?

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by SUPERCAR View Post
                        Florin77 nu...cel putin la diesel nu 2500rpm e ok

                        Supercar , voi cei cu diesel stiti mai bine . Eu unul am benzina .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by mike.me View Post
                          Eu am un dci de 70 caluti am inteles ca remapat ar ajunge pe undeva pe la 90 cp!? Insa turbina are geometrie fixa deci exista posibilitatea de a o face pilaf !?
                          Turbina cu geometrie fixa este mult mai fiabila decat cea variabila.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • #28
                            Am si eu o intrebare,tot am citit pe tot felul de forumuri pareri pro si contra remapari,deci eu am un 1,4 logan,si ma-r tenta o remapare,am inteles ca va ajunge la vre-o 82 de cai nemasurati!Acuma vreau sa va intreb ce-i care aveti logan 1,4 si a-ti facut remapare la el cum se comporta,sa stircat ceva din cauza asta?:Pce vreau sa va mai intreb daca fac remapare vo-r creste noxele(o sa am probleme cu chestia asta de ex la ITP)?Si in timp sa zic 2-3-4(max) ani motorul va mai functiona cum trebuie?Sau va ceda la un moment dat?!Multumesc!
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Sincer se merita.. si eu am un 1,5 DCI 70 hp si se simte foarte mult.. nu am avut probleme cu el deci sfatul meu ii sa iti faci. Numai bine
                              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                              Enter the Matrix

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by wizard24 View Post
                                Am si eu o intrebare,tot am citit pe tot felul de forumuri pareri pro si contra remapari,deci eu am un 1,4 logan,si ma-r tenta o remapare,am inteles ca va ajunge la vre-o 82 de cai nemasurati!Acuma vreau sa va intreb ce-i care aveti logan 1,4 si a-ti facut remapare la el cum se comporta,sa stircat ceva din cauza asta?:Pce vreau sa va mai intreb daca fac remapare vo-r creste noxele(o sa am probleme cu chestia asta de ex la ITP)?Si in timp sa zic 2-3-4(max) ani motorul va mai functiona cum trebuie?Sau va ceda la un moment dat?!Multumesc!
                                vezi loganu lu Dani (evolution) ce bine merge se simte bine diferenta,cat si cuplu cat si cp. de probleme nu am auzit sa fie...urmatoru lucru si la mine e resoftare.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google