De verificat la livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    O sa verific, m-ai pus pe ganduri, ca poate patesc naibi ceva si n-am pe ce pune mana.
    Si-ar mai fi ceva. La dotari, pt modelul pe care l-am cumparat eu, scrie ceva de genul: plafoniera cu spot de lectura. Pai ori m-au pacalit, ori nu exista asa ceva, ori nu stiu eu unde sa-l caut, ca-n plafoniera aia nu e decat un bec (am desfacut-o si eu de curiozitate). Va salut.

    Comment


    • #17
      Benzina, da, e normal sa fie intre 2 si 5 L.
      Spot de lectura inseamna a doua plafoniera, adica plafoniera e impartita in doua, cea din dreapta fiind spotul de lectura.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        Da inseamna ca am avut dreptate. Am scos geamul de la plafoniera si intr-adevar, mai este o gaura pt un bec acolo, dar lipsesc contactii electrici si butonul de comanda. Este modelul simplu deci. Daca n-am belit ochii, acum o sa belesc punga, ca daca o vreau pe-aia cu spot, trebuie s-o cumpar. Nu cred c-o mai schimba ei.

        Comment


        • #19
          Ai Laureate? Ca asa mi se pare din avatar.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Daca ai laureate ... mi se pare ca ai plafoniera simpla
            sigpicMy ride

            Comment


            • #21
              Da am Laureate. Ar trebui sa aiba, cel putin asa vad eu pe un pliant publicitar. Dar cum firma Renault isi rezerva dreptul sa..., e posibila o schimbare.

              Comment


              • #22
                Daca ai Luareate e imposibil sa n-ai plafoniera dubla.
                Masina e luata din Romania?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Salut
                  si eu am laureate 2004 si are acel spot
                  ps: pana sambata asta i-am boscorodit pe cei de la dacia ca zic ca scaunul sofer are si reglaj lombar... noroc ca fetele de la spalatorie au ajuns pe la manivela aceea ca am descoperit si eu reglajul lombar!

                  Comment


                  • #24
                    Din Romania, Rm valcea. Numele la delear nu-l retin. Abs-ul l-am pus ca optiuni, dar oricum are toate optiunile de la Laureate, de exemplu 3 tetiere la bancheta din spate, computer de bord, etc.Chiar am controlat acum tot.

                    Comment


                    • #25
                      Ar fi bine sa dai un mail la Vocea clientului, ca s-ar putea sa iti dea niste accesorii gratis. Le spui ca masina nu e conforma cu prezentarea facuta de dealer, si ca nu are dotarile versiunii Laureate. Ar fi fost bine daca ai fi avut pe acasa o foaie data de dealer, cu dotarile versiunii, pe care o scanezi si le-o trimiti.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #26
                        la livrare

                        Buna,
                        Eu cand am luat-o, era in rezervor cred ca 2 l de benzina..atat iar sa ma apuc sa o caut de toate alea,nici gand...asa putin pe ici pe colo.Pot sa spun ca nu am avut probleme cu ea ,sunt foarte multumit.
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • #27
                          Asi putea sa incerc, dar nu e totusi un pic cam tarziu? Masina e din iulie 2007, iar ei ar putea sa spuna ca am schimbat plafoniera cu cineva, sau ca non-comformitatea nu a fost declarata la momentul achizitionarii masinii.

                          Comment


                          • #28
                            Plafoniera se poate demonstra ca nu a fost schimbata, dar oricum, ma mir cum de a trecut de control si a iesit pe poarta fabricii.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              In Romania orice e posibil
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • #30
                                De la fabrica poate a iesit cum trebuie. Dar pana la mine a mai fost delear-ul, mecanicul, ca i-am mai pus niste optiuni. Oricum peste 2 saptamani,daca vin acasa, ma duc peste ei si le zic si de vocea clientului. O sa va tin la curent.
                                Multumesc de sfaturi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google