Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi par cam tocite + sunt destul de batranele(7 ani).
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • N-am inteles de ce are doua preturi diferite aceeasi anvelopa la acelasi magazin.

      Comment


      • Din cauza DOT?!
        Logan 0.9 TCe 2018

        Comment


        • Pai ei le considera doua modele, scrie clar deasupra, dar in prezentare nu difera decat pretul.
          Last edited by Fanez; 10 November 2018, 23:23.

          Comment


          • era reclama la anvelope kama 185/65/15 cu 125 lei parca . nu mai stiu exact la ce retailer. bun pretul. ce sa te mai complici cu sh-uri sau resapate ?
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Originally posted by anduvirgil View Post
              Din cauza DOT?!
              In mare parte , da.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Originally posted by Costi-bc View Post
                era reclama la anvelope kama 185/65/15 cu 125 lei parca . nu mai stiu exact la ce retailer. bun pretul. ce sa te mai complici cu sh-uri sau resapate ?
                decat gunoaiele alea mai bine sh de firma... macar tigar, debica...si cam la aceleasi preturi...

                Comment


                • kama astia parca faceau pompe de apa prin anii '60-'70, acu s-au specializat si pe gume? mai ieri era vorba ca merita 20-30 de lai in plus o anvelopa cu nsicaiva performante masurabile versus mirobolante anonime. unii chiar vreti doar sa aveti gume de iarna, nu conteaza ca sunt mai proaste decat alea de vara, important e sa nu va ia militia talonul, nu sa va opriti voi in siguranta si sa nu opriti in altul. daca dai de unul care franeaza brusc in fata voastra sa evite un caine si opreste ala cu 10m mai repede decat voi, ce faceti? nici putere de franare, nici aderenta pentru o manevra de evitare, va place sa fiti un fel de pasager pe locul soferului. pt asta exista raliuri pe macadam, daca vreti glisaje si subvirari gupa mare
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Sunt puțini care se uită la caracteristici...prețul contează.
                    Problema e că la același preț poți găsi ceva mai bun.
                    De ex. decât 185/65 R15 KAMA EURO 519 - HK-519 - 88 T cu clasa fânare F mai bine rosava 185/65 R15 ROSAVA SNOWGARD - 88 T cu clasa frânare C sau SAILUN ICE BLAZER ALPINE 185/65R15 88H tot clasa frânare C

                    Cu puțin noroc și 20-30 lei plus pe anvelopă găsești Hankook, Kumho, Fulda, Nexen.
                    Logan 0.9 TCe 2018

                    Comment


                    • Eu am luat anul trecut de "blac fraidei" kumho cu 149 buc, dot bun din 2017,de la emag.
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • Da gasesti Nexen, niste gume bune, dar, cred c-am mai zis, ale mele s-au facut "ou" si dupa 110-120 bate volanul de zici ca mergi cu o greutate de cantar de piata atarnata de roata. Cum am pus gumele de vara, a disparut bataia, asta dupa 2-3 echilibrari pe care le-am considerat nereusite si despre care acum cred ca erau excelente, deoarece la acelasi service am montat demontat anvelope si pe celelalte masini si la nici una nu am avut probleme. Poate sunt si Nexen-urile astea ca Dacia, depinde cum le nimeresti
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Probabil, la mine alea de vara sunt perfecte.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • am auzit asta si de la altii cu nexen, ca alea de vara sunt chiar ok. oi fi fost eu ghinionist...
                            dar de michelin, goodyear, bridgestone, nu pot sa ma plang, toate au fost ok pana acum. probabil astia mai scumpi se respecta cat de cat si nu fac gumele "la plesneala", de aia si cer cat cer pe ele. pe "autobuz" numai ce mi-am pus conti, o sa le vad si pe astea cum se comporta, dar presupun ca voi fi multumit de ele. cel putin teoretic n-ar trebui sa am nici un fel de probleme.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Am fost bombardat cu oferte pentru gume de iarna.
                              Cumpara acum Anvelope Iarna 185/65R15 88T DIPLOMAT WINTER ST la numai 184.00 Lei si profita de reducerile din magazin.Livrare Gratuita in toata tara!


                              Poate mai intereseaza pe cineva...

                              Comment


                              • Originally posted by burtosu View Post
                                Eu am luat anul trecut de "blac fraidei" kumho cu 149 buc, dot bun din 2017,de la emag.


                                Am comandat si eu Kumho winter craft wp51 la 150 bucata.
                                E ceva de opincile astea?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google