Buson Baie De Ulei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buson Baie De Ulei

    salutare colegilor,am si eu o problema,cand am fost la o revizie ca sa schimb uleiul+celelalte consumabile,am constatat dupa o saptamana ca pierd uleiul.vreau sa va spun ca uleiul curgea pe la buson,busonul nu a fost insurubat corect si drept urmare cand am desfacut sa vad ce se intampla acolo, am observat ca la desfiletarea busonului prezenta span din baia de ulei pe acel buson.cat de cat acum nu mai curge ca am improvizat cu calti si o solutie pentru filete.
    rugamintea mea la voi ,ce pot face?
    cu mult respect

  • #2
    Salut.
    Cel ce a schimbat uleiul ,a stricat filetul.Ar trebui mers la el si sa repare singur greseala.(asta ar fi din alt film)
    Momentan poti lasa asa,daca zici ca nu mai curge.Si de fiecare data cand schimbi uleiul faci aceeasi manevra,calti(dar nu foarte multi) si pasta pentru filete.
    Daca au alti colegi alte sfaturi ...........
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #3
      Ti-au schmbat si garnitura de la surubul de drenaj?

      Asa arata:
      Attached Files
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        Imi poate spune si mie cineva daca baia de ulei de la supernova 1.4 merge la motorul nostru de logan 1.4/1.6?

        Comment


        • #5
          Originally posted by vitriol View Post
          Ti-au schmbat si garnitura de la surubul de drenaj?

          Asa arata:
          da,dar problema este ca in momentul in care am desfacut eu , am gasit span pe acel buson.probabil o sa merg sa vorbesc cu cineva sa vad daca o pot bucsa,cred ca este singura solutie,nu stiu ,o sa revin si o sa va spun exact cum o sa o remediez.daca mai aveti idei ,va rog sa-mi sugerati si mie.

          Originally posted by Augustin-Yng View Post
          Salut.
          Cel ce a schimbat uleiul ,a stricat filetul.Ar trebui mers la el si sa repare singur greseala.(asta ar fi din alt film)
          Momentan poti lasa asa,daca zici ca nu mai curge.Si de fiecare data cand schimbi uleiul faci aceeasi manevra,calti(dar nu foarte multi) si pasta pentru filete.
          Daca au alti colegi alte sfaturi ...........
          Numai bine.
          ceea ce spui tu nu este rau ,dar din pacate eu am mers cu masina cateva luni pana am constatat,asa trebuia sa fac din acea zi,dar....
          Last edited by adrian11; 28 January 2013, 10:04. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Da baia jos ca sa faci o treaba ca lume; altfel cu busonul infasurat cu caltzi, tiganie dupa parerea mea, risti sa ramai fara ulei cand ti-e lumea mai draga.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #7
              Un nou filet,o noua saiba,un nou dopsurub dar cu hexagon exterior,SUCCES!!!

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google